Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

BAŞKENTGAZ’DAN, YERİNDE ABONELİK HİZMETİ

Güncelleme :30.01.2012

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş (Başkentgaz) ekipleri, abone olmak isteyen büyük site ve lojmanların adreslerine bilgisayar donanımlı mobil araçla giderek gün boyunca abonelik işlemlerini yapıyor.

Başkentgaz Genel Müdürü İbrahim Halil Kırşan,  doğalgaz abonesi olmak isteyen kamu kurumları lojmanları ve büyük sitelerde çok sayıda konut bulunduğunu dikkate alarak bu uygulamaya geçtiklerini bildirdi.  Kırşan şunları söyledi:

“Toplu aboneliklerde, herkesin işini gücünü bırakıp, tek tek Şirketimize gelip işlem yaptırması yerine,  biz abonenin ayağına gidip işlerini kolaylaştırıyoruz. Bu uygulamadan vatandaşlarımız çok memnun kaldılar. Çünkü büyük siteler veya kamu kurumları, genellikle şehir merkezlerinden uzaklarda olduğundan merkezlerimize gelmekte sıkıntı yaşayabiliyorlar. Hele içinde bulunduğumuz kış mevsiminde bu sıkıntı daha da artabiliyor.

Kırşan, ilk olarak OSTİM OSB’de yerinde abonelik hizmeti verdiklerini ve 1 hafta içinde 1200 abonenin tamamına yakınının aboneliğini yaptıklarını söyledi. Geçen hafta sonunda da yine mobil araçla Dikmen’de büyük bir siteye giderek 136 daireden 98’inin aboneliğini gerçekleştirdiklerini bildiren 

Kırşan, “Son haftalarda da perşembe günleri, Eskişehir yolu üzerinde bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı lojmanlarında abonelik yapıyoruz. Bu lojmanlarda bugüne kadar 200 civarı abonelik yaptık. Karayolları Genel Müdürlüğü lojmanları için de yaklaşık 300 daireden gerekli evrakı toplu olarak aldık ve hazırladığımız sözleşmeleri önümüzdeki günlerde göndereceğiz” diye konuştu. 

İbrahim Halil Kırşan, mobil aracın, toplu abonelik işlemlerinin yanı sıra gaz satışında geçici sorunlar yaşanan yerlere de gönderildiğini belirterek şöyle devam etti:

Bazen bazı semtlerde elektrik kesintileri yaşanabiliyor. Bu durumda abone merkezlerimizde veya bankalarda gaz satışı yapılamıyor. Özellikle kış mevsiminde soğukta abone merkezleri veya banka önlerinde beklemek, vatandaşlar açısından büyük sıkıntıya yol açabiliyor. Yine bu merkezlerde yaşanan geçici arızalarda da aynı sıkıntılar yaşanabiliyor. Böyle durumlarda mobil aracımızı o bölgeye gönderip hem gaz satışı hem de abonelik işlemlerini yapabiliyoruz.”

Bu haber 3989 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Doğa Karbondioksit Artışını Yavaşlatmaya Çalışıyor !... 24.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.