Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

İGDAŞ’tan “Doğalgaz’da Güvenlik ve Tasarruf” seminerleri

Güncelleme :30.01.2012

Kurulduğu günden bu yana doğalgazın çevreci ve tasarruflu bir yakıt olduğunu İstanbullara anlatan ve güvenlik unsurunu her şeyin üzerinde gören İGDAŞ 2009 yılında başlattığı "Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri"ni 2011 yılı sonunda tamamladı. Son seminerini İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde gerçekleştiren İGDAŞ, İstanbul’un tüm ilçelerine ulaşarak güvenli ve tasarruflu doğalgaz kullanımına yönelik 40 bin tüketiciyi bilgilendirdi.

Doğalgaz sektöründe 25. yılını geride bırakan İGDAŞ, 2009 yılında hayata geçirdiği ücretsiz "Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri"ni İstanbul’un tüm ilçelerinde gerçekleştirdi. Seminerlerde tüketiciler, uzmanlar tarafından bilgilendirildi. DOSİDER (Doğalgaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği), BACADER (Baca İmalatçıları ve Uygulayıcıları Derneği), İTESO (Doğalgaz Sıhhi Tesisat Kalorifer Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârları Odası) ve ilçe belediyeleri işbirliği ile organize edilen seminerlere ev hanımları başta olmak üzere İstanbullular yoğun ilgi gösterdi. Seminerlerde, tesisatların ve doğalgaz cihazlarının emniyetli kullanımı, olası doğalgaz kaçağı ve baca gazı zehirlenmesi durumlarında izlenecek yollar ve doğalgazın tasarruflu kullanılması için alınacak önlemler gibi konular ele alındı. Seminerlerde tüketiciler doğalgazın gerek güvenliği gerekse tasarruflu kullanımı ile ilgili sorularının cevabını alma fırsatı buldu. Seminerlerden yaklaşık 40 bin doğalgaz kullanıcısı faydalandı.

Doğalgaz kullanıcılarının can ve mal güvenliğinin korunması çerçevesinde hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi hakkında İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan “Doğalgaz dağıtımı hizmetlerimizi yerine getirirken,  Türkiye’nin en büyük işletmelerinden biri olarak çevreye ve topluma duyarlı, sosyal sorumluluklarımızın bilincinde bir kurum olarak hareket ediyoruz. Doğalgazın güvenli ve tasarruflu kullanımı konusunu önemsiyoruz ve bu nedenle ilgili sivil toplum örgütleri ve ilçe belediyeleri ile işbirliği yaptık ve İstanbul’un tüm ilçelerinde bu seminerleri düzenledik” dedi.

Seminerleri değerlendiren Aslan, “Düzenlediğimiz seminerlerle tüketicilere yarar sağlamakla birlikte çok önemli geri dönüşler aldık. Doğalgaz kullanıcılarını almaları gereken önlemler konusunda uyardık, doğalgazın güvenli ve tasarruflu kullanılması konusunda abonelerimizin bilinçlenmesini sağladık” dedi.

Şubat 2009’da başlayan "Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri" Aralık 2011’de sona erdi. Seminerlerin ardından katılımcılara, güvenli ve tasarruflu doğalgaz kullanımına yönelik bilgilendirici broşürler, animasyon filmleri CD’si, doğalgaz kaçağı durumunda sırasıyla yapılması gerekenlerin anlatıldığı magnetler dağıtıldı.

 
Bu haber 3841 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Doğa Karbondioksit Artışını Yavaşlatmaya Çalışıyor !... 24.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.