Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

ORAK Danışmanlık tarafından Alpet çalışanlarına verilen Emniyet Pasaportu Eğitimi’ne Alpet yöneticileri de katıldı

Güncelleme :20.02.2019

ALPET tarafından zorunlu eğitim olarak kabul edilen ORAK Danışmanlık “ Emniyet Pasaportu Eğitimine ” ALPET yöneticileri de katılarak incelemelerde bulundular..
 

Akaryakıt istasyonlarında faaliyet gösteren tüm taraflar için özel olarak tasarlanmış ve uluslararası tecrübe ve standardlar çerçevesinde geliştirilmiş ve A Sınıfı ISG uzmanı Gürdal Orak tarafından verilen bu eğitimlerin 15-16 Şubat 2019, İSTANBUL eğitimine ALPET yöneticileri de katılarak hem incelemelerde bulundular, hem de tecrübelerini paylaştılar.


ALPET Genel Müdür Yrd. Cem Sakarya, 2012 yılından beri devam eden bu eğitimlerin akaryakıt/LPG sektöründe faaliyet gösteren, hizmet veren tüm profesyoneller, müteahhit, taşeron ve servis bakım şirketleri çalışanları için alınması gereken zorunlu bir eğitim olduğu konusundaki fikirlerini tekrar paylaştılar.


Bu kapsamda 15-16 Şubat 2019 tarihindeki İstanbul da düzenlenen genele açık eğitime ALPET çalışanları ve müteahhit ve taşeronları geniş katılım sağlanmıştır.


Gurdal Orak, bu proje ile, akaryakıt sektörüne hizmet veren tüm müteahhit, servis ve bakım firma elemanlarının daha emniyetli bir şekilde çalışmalarını sağlayarak, olası kaza adetlerinin ve doğabilecek maddi kayıpların azaltılmasının hedeflendiğini ifade etmiş ve ALPET şirketine Iş Sağlığı ve Güvenliği konusuna gösterdikleri duyarlılıktan dolayı tekrar teşekkür etmiştir.  
Gurdal Orak, aşağıdaki sekiz bölümden oluşan bu eğitimin çalışanların ISG kültürünü arttırmak ve çalıştıkları ortamdaki tehlike / riskleri anlamak ve tedbir almak konusunda çok faydalı olduğunu belirtmiştir.


MODÜL 1 : SEÇ Giriş
MODÜL 2 : Akaryakıt / LPG İstasyonlarına Genel Bakış
MODÜL 3 : Akaryakıt / LPG İstasyonlarındaki Tehlike ve Riskler
MODÜL 4 : Temel Yangınla Mücadele, Tahliye ve Kurtarma
MODÜL 5 : Sağlık ( Meslek Hastalıkları )
MODÜL 6 : İş ve Çalışma Alanındaki Yüksekte Çalışma , Kapalı Alanlarda Çalışma, Ateşli Çalışma, Elektrikle Çalışma gibi yüksek riskli ilere ilişkin önlemler.
MODÜL 7 : İş İzinleri ve Dökümantasyon
MODÜL 8 : Kaza / Olay Bildirimi ve Yönetimi

Her modül sonunda yapılan sınavlarda 80 puan ve yukarısında alan katılımcılara eğitim sonunda “ Katılım Sertifikası “ ve akaryakıt/LPG istasyonlarında emniyetli çalışma kuralları konusunda yetkin olduklarını gösteren resimli “ Emniyet Pasaportu “ verilmektedir.

Bu haber 3784 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Aydem Enerji’nin “Hayat için Enerji” Temalı Reklam Filmi Yayında...... 11.08.2020
Enerjisa Enerji 2020’nin ilk yarısında yatırımlara devam etti, büyüme ivmesini korudu ... 11.08.2020
DKV’nin balkanlardaki hizmetleri büyüyor ... 11.08.2020
Anadolu Isuzu Araçlarında Aldığı Önlemlerle Yolcu ve Sürücüleri COVID-19 Virüsüne Karşı Koruyor ... 11.08.2020
Türkiye’nin lojistik gücü salgına rağmen yeni yatırımlarla büyüyor... 11.08.2020
ZF, yeni nesil ADAS kameralarını piyasaya sürüyor... 11.08.2020
OYAK’tan Yılın İkinci Büyük Birleşme Hamlesi... 11.08.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.