Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Emirates Skycargo Temel Malzemelerin Taşınması İçin Ağ Ve Operasyonlarını Büyütüyor

Güncelleme :13.04.2020

Havayolu taşıyıcısı artık küresel olarak 50’yi aşkın noktaya haftada birden çok tarifeli kargo seferleri düzenliyor. Havayolu, yardım malzemeleri ve tıbbi ekipman taşımak için charter uçuşlarının sayısını arttırıyor. Ocak ayından bu yana BAE’ye 33.000 tondan fazla çabuk bozulabilen ürün ve 1.700 tonun üzerinde ilaç tedariki yapıldı

Covid-19 salgını sırasında tüm dünyadaki pazarlara gıda, tıbbi malzeme ve temel malzemeler tedarik etme taahhüdünü yerine getiren Emirates SkyCargo, artan sayıda küresel destinasyon arasında bağlantı kurmak için kargo hizmetlerinin ölçeğini süratle arttırdı. Havayolu taşıyıcısı halen 51 destinasyona sefer düzenlemekte olup, 19 şehre uçuş başına 100 tonluk kapasiteye sahip Emirates SkyCargo Boeing 777 kargo uçağıyla, 38 destinasyona ise uçak altı kargo taşıma kapasitesi 50 ton olan Emirates’in Boeing 777 yolcu uçaklarında özel kargo uçuşlarıyla hizmet vermektedir. (Destinasyonların ve uçuş tarifelerinin tam listesi için Emirates SkyCargo web sitesini ziyaret ediniz)

Emirates Kargo Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Nabil Sultan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Son iki hafta içinde yolcu uçağı altında kargo taşımak için operasyonlarımızı bilhassa arttırdık. Emirates SkyCargo ağını her gün genişletiyoruz. Nitekim yolcu uçaklarında kargo seferi yaptığımız en son destinasyonlar arasında Bangkok, Kazablanka, Johannesburg, Singapur ve Taipei bulunuyor. Hava kargosu, temel malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın en hızlı yolu ve genişleyen ağımız farklı küresel çıkış ve varış yerleri arasında artan düzeyde bağlantı kurma imkanı veriyor”.

4 Nisan 2020 tarihinde sona eren hafta, Emirates SkyCargo kargo uçaklarıyla 160’tan fazla sefer, yolcu uçaklarıyla ise yaklaşık 90 sefer düzenledi. Takip eden hafta, hava kargosu taşıyıcısı sadece yolcu uçaklarıyla 160’a yakın sefer gerçekleştirdi.

Emirates SkyCargo ayrıca, hızla değişen küresel koşullarda operasyonları sorunsuz yürütmek ve maliyetleri kısmak için Dubai’deki tüm kargo elleçleme operasyonlarını Dubai Uluslararası Havaalanına aktardı. Emirates SkyCargo’nun merkez operasyonlarında yapılan değişiklikle ilgili videoyu izleyin.

 Charter Uçuşları

Emirates SkyCargo tarifeli uçuşlara ilaveten, hem kargo hem de yolcu uçaklarını kullanarak kargo taşımak için artan sayıda özel charter uçuşları düzenlemiştir. Taşıyıcı, Nisan’ın başından itibaren 20’den fazla küresel destinasyona bağlantı sağlayan 30’dan fazla charter uçuşu yapmıştır. Charter uçuşlarında taşınan başlıca mallar, ilaçlar, ham maddeler ve yedek parçalara ek olarak yüz maskeleri, koruyucu örtüler, dezenfektanlar, hastane ekipmanları dahil olmak üzere tıbbi malzemelerdir.

Sadece 7 ve 9 Nisan arasındaki üç gün içinde Emirates SkyCargo tarafından düzenlenen çok sayıda charter uçuşunda taşınan ürünler şunlardır:

7 Nisan tarihinde Guangzhou’dan Dubai’ye 100 ton maske ve diğer koruyucu malzemeler ulaştırıldı. Bu, BAE’ye tıbbi malzeme temini için düzenlenen çok sayıdaki charter uçuşunun yalnızca bir bölümünü oluşturuyordu.

8 Nisan’da Shanghai’dan Mumbai’ye Emirates SkyCargo Boeing 777 kargo uçağı ile maskeler ve diğer koruyucu ekipman dahil 100 tona yakın tıbbi malzeme temin edildi.

8 Nisan’da Shanghai’dan Dubai’ye Boeing 777 kargo uçağıyla 100 ton ağırlığında koruyucu ekipman gönderildi. Ardından bu malzemeler 10 ve 11 Nisan tarihlerinde Boeing 777 yolcu uçağıyla yapılan dört ayrı seferle Bükreş’e ulaştırıldı.

Yedi tonun üzerinde tıbbi malzeme 8 Nisan tarihinde Emirates’in Boeing 777 yolcu uçağının kargo bölümünde Los Angeles’a temin edildi. Bu uçuşun bir diğer özelliği de Emirates SkyCargo tarafından işletilen bir yolcu uçağıyla Kuzey Amerika’ya yapılan ilk özel kargo uçuşu olmasıydı.

Yaklaşık 1 milyon Covid-19 test kiti 9 Nisan tarihinde Sao Paulo’ya ulaştırılacaktır. Daha önce yapılan bir sevkiyatla 30 Mart tarihinde 500.000 test kiti temin edilmişti.

Emirates SkyCargo charter uçuş operasyonlarının yönetimini dinamik ve hızlı bir ekip yürütmektedir. Ekip yeri geldiğinde bir charter uçuşu talebi üzerine 24 saat içerisinde bir uçak tahsis etmeyi başarmıştır.

Emirates SkyCargo küresel ekipleri ellerinden gelenin en iyisini yapıyor

Gerek Dubai merkezde gerekse dünya genelinde, Emirates SkyCargo’nun personeli zorlu koşullara rağmen güvenli ve etkin kargo taşımacılığı hizmetleri sunmak için çok çalışmaktadır.

Sultan yaptığı açıklamada, “Bu olağanüstü koşullar altında, personelimiz dünya genelinde insanların ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu ilaçlar, tıbbi ekipmanlar, gıda ürünleri ve diğer malzemelerin Emirates SkyCargo’yu sektördeki diğer aktörlerden ayıran yüksek hizmet seviyelerinden ödün vermeden taşınmasını sağlamaya kararlıdır. Başarılı operasyonlarımıza katkıda bulunan ekibimizin hiç durmaksızın gösterdiği çabaya gerçekten minnettarız,” dedi.

Emirates SkyCargo, Hong Kong ve Amsterdam da dahil bazı istasyonlarında artan kargo operasyonlarının üstesinden gelmek zorunda kalmıştır. Nitekim bir hafta içinde Hong Kong 30’un, Amsterdam ise 16’nın üzerinde kargo uçuşunu yönetmiştir.

Hatta Emirates SkyCargo’nun Karachi ekibi bir 777-300ER yolcu uçağının alt güvertesine yüklenen azami kargo miktarında küresel bir rekora imza atmıştır. Ekip, ağırlıklı olarak sebze, balık ve et içeren gıda maddelerinden oluşan yaklaşık 62 tonluk kargonun Dubai’ye giden tek bir uçuşla gönderilmesini sağlamıştır.

BAE’ye gıda ve tıbbi malzeme temini

Emirates SkyCargo, küresel ağı genelinde yıl başından bu yana BAE’ye 33.000 tonu aşkın çabuk bozulabilen malzeme ve 1700 tonun üzerinde ilaç ithal edilmesine yardım etti. Gıda maddeleri Avustralya, Hindistan, Kenya ve Pakistan dahil çeşitli pazarlardan getiriliyor.

Sultan, “Artık 50’yi aşkın küresel destinasyonu kapsayan genişlemiş ağımızla tüm dünyadan BAE’ye düzenli gıda ve ilaç tedariki yapılmasını sağlıyoruz. Emirates SkyCargo ülkeye düzenli olarak hayati gıda maddeleri ve tıbbi malzemeler temin etme taahhüdünü sürdürüyor,” dedi.

Hava kargosu taşıyıcısı küresel olarak 93.000 tondan fazla çabuk bozulabilen ürün ve 20.000 tonun üzerinde ilaç taşımıştır. Taşıyıcı ayrıca dünya genelinde Covid-19’la mücadele etmek için 3000 tondan fazla tıbbi malzeme taşımıştır.

Bu haber 9747 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
AB, enerji fiyatları ve enflasyondaki yükselişten endişeli... 25.01.2022
BOTAŞ "3 gün gaz kesintisi" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi... 25.01.2022
Doğal gaz ithalatı kasımda yıllık bazda yüzde 2 azaldı... 25.01.2022
Çin’in enerji yatırımlarının yüzde 55’ini güneş oluşturdu... 25.01.2022
Mercedes-Benz, yeni ağır hizmet kamyonu Actros L ile Türkiye’de standartları belirlemeye devam ediyor... 25.01.2022
Ares Logistics 2021 Yılında 5 Taşımasından 3’ünü Türkiye-İspanya Hattında Gerçekleştirdi... 25.01.2022
TLS Lojistik Yılın İlk Ayında Yatırımlarına Başladı... 25.01.2022
İZODER: Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak İçin Yalıtım Seferberliği Başlatılmalı... 25.01.2022
Renault Trucks ve Silahtaroğlu’ndan Gaziantep’te Güçlü İş Birliği ... 25.01.2022
Ekvator Enerji'den Karadeniz'e 4 santral yatırımı... 25.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.