Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

İGDAŞ'a Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan Ödül

Güncelleme :05.05.2012


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 1998 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Geleneksel Tüketici Ödülleri”nde İGDAŞ bu yıl Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülüne layık görüldü.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın açılış konuşmasını yaptığı törende kurum adına ödülü İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan aldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 1998 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Geleneksel Tüketici Ödülleri” organizasyonunda İGDAŞ Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü’nü kazandı. İGDAŞ, tüketici memnuniyetini firma politikası olarak benimsemesi ve buna uygun olarak davranması, tüketicilere kanunlar ve diğer mevzuatla tanınan haklardan daha ileri haklar tanıması, tüketicilere yönelik "Tüketici Danışma Masası" veya ücretsiz "Danışma Hattı" kurması ve bunları fiilen işletmesi, tüketicileri bilgilendirici çalışmalar yürütmesi başlıklı kriterlerdeki başarılı çalışmalarıyla ödüle layık görüldü.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın düzenlediği “Geleneksel Tüketici Ödülleri”nde, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma kategorisinde ödüle layık görüldüklerini belirten İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, “Çeyrek asrı geride bırakan İGDAŞ, hiçbir zaman İstanbulların yalnız gaz dağıtım firması olmayı hedeflemedi. Biz her zaman verdiğimiz hizmeti geliştirmeye odaklandık. Bu amaçla sayısız projeye imza attık.  Sosyal sorumluluklarımızı göz ardı etmedik. En önemli önceliğimiz olan doğalgazın güvenli ve tasarruflu kullanımı ile ilgili İstanbul’un tüm ilçelerinde “Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri” organize ettik. Bu seminerle 40 bin kişiye ulaştık. İlköğretim Okullarında Doğalgaz’ın Güvenli Kullanımını sağlamak için eğitimler başlattık. 2010 yılında başlattığımız “İlköğretim Okullarında Doğalgaz Eğitimi”  projesiyle 85 bin öğrenciyi doğalgazın güvenli kullanımı konusunda bilinçlendirdik. Bu proje kapsamında görme ve işitme engelli öğrencilerimiz için de özel kitap ve cd hazırlayarak onlara ulaştırdık. Bu konuda bilinçli bir nesil yetiştirmek için büyük bir adım atmış olduk. Güvenli doğalgaz kullanımı ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarımıza, hazırladığımız ve televizyon kanallarında yayınlanan kamu spotları, uygun televizyon programlarına konu yerleştirme gibi çalışmalarla devam ettik” dedi.

Aslan, “Kanunların bizden istediği çalışmaların ötesinde hizmetlerimizi hep nasıl daha fazla iyileştirebiliriz bunu düşündük ve bunun için çalıştık. İGDAŞ olarak tüm hizmetlerimizi internete taşıdık. Abonelerimiz online uygulamalarla işlemlerini internetten yapabiliyor. Danışma hattımız ve çağrı merkezimiz ile İstanbulların haftanın 7 günü ve günün 24 saati sorularını cevaplandırıyoruz. Yaptığımız memnuniyet araştırmasında tüketici memnuniyet oranımızın yüzde 95 olduğunu gördük. Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın “15.Geleneksel Tüketici Ödülleri”nde layık görüldüğümüz bu ödül, bizim bu konudaki hassasiyetimizin belgesi oldu. Tüm çalışma arkadaşlarımın ortak emeği ve katkılarıyla kazandığımız bu ödül, bizim için büyük bir gurur kaynağıdır” dedi.
Bu yıl 15'incisi düzenlenen organizasyonda, tüketici ödülleri, '”Radyo-Televizyon Programı, Yazılı Basın Tüketici Köşesi, Bilinçli Tüketici, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun Uygulanmasında Başarılı Kuruluş, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma, Bilimsel Çalışma ve Hizmet olmak üzere toplam 7 dalda verildi.


 

Bu haber 4792 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Doğa Karbondioksit Artışını Yavaşlatmaya Çalışıyor !... 24.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.