Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ekipman Başlıkları

ASİS’e TESİD Tarafından “KOBİ Dalında Ürün Geliştirme Süreci" ödülü verildi

Güncelleme :15.06.2020

 18. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri kapsamında verilen “KOBİ Dalında Ürün Geliştirme Süreci" ödülü Asis’in oldu!

Türkiye’nin lider akaryakıt otomasyon sistemleri üreticisi Asis , Türk Elektronik Sanayicileri Derneği’nin (TESİD), sektör kuruluşlarının yenilikçi ve yaratıcı projelerini desteklemek, bu alandaki çalışmaları teşvik etmek amacıyla düzenlediği “TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri” kapsamında, Selfuel selfservis Uygulaması ve kiosku ile Kobi dalında ürün geliştirme süreci ödülünü kazandı. Bu sene online düzenlenen ödül töreninde ödüller video konferans yoluyla dağıtıldı. 

Türkiye’de ilk olarak Asis tarafından geliştirilen SelFuel Self-Service Kiosk, yakıt almak isteyen müşterinin herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan kendi kendine yakıt alabilmesini ve ödeme yapabilmesini sağlayan bir sistemdir.  Sistem, yapay zeka(AI) algoritmalarını kullanarak %98 doğrulukla araç plaka bilgilerini hatasız olarak algılamakta ve yazarkasaya yollamaktadır.  Sonrasında müşteri kendi yakıtını doldurabilmekte ve ödemesini kendisi yapabilmektedir. 

Kobi dalında ürün geliştirme süreci ödülünü alan Asis Otomasyon Genel Müdürü Yusuf KAYA ödülü aldıktan sonra yaptığı açıklamalarda inovasyonun Asis için çok önemli olduğunu, ürün kalitesini ve sürdürülebilirliğini ön planda tutuklarının altını çizdi. Türkiye’nin her yerinde 4500 istasyonda ürünlerinin kullanıldığını, dünyada ise 50 ülkeye teknoloji ihraç ettiklerini söyledi. Aldıkları ödül için hem Tesid’e hem de Asis Ar-ge ekibi ve Aytemiz Petrol’e ayrı ayrı teşekkür eden Kaya, dünya da self servis kioskunun alternatifleri var gibi gözükse de hem EPDK tarafında hem de Maliye Bakanlığı kuralları ve kanunlarına da uygun olarak bu sistemin oluşturulmasının oldukça güç olduğunun altını çizdi. Ar-ge merkezlerinde 50’den fazla mühendis kadrosu ile kablosuz sistemler, ödeme sistemleri, mobil uygulamaları IOT, yapay zeka, robotics, gömülü sistemler, görüntü analizi ve sensör teknolojileri üzerinde çalışmakta olduklarını, her zaman olduğu gibi hem sektöre hem de insanların genel kullanımına hizmet eden icatlar çıkartmaya devam edeceklerini belirtti. 

 

 

Bu haber 3051 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Günsan GEP CLUB ile Türkiye’deki tüm elektrikçilere ulaşacak... 06.08.2020
SOCAR AVIATION, Milas-Bodrum Havalimanı’nda yakıt teminini kendi ikmal tesislerinden yapacak... 06.08.2020
Rosatom Rüzgâr Enerjisi Yatırımlarına Devam Ediyor... 06.08.2020
Çin, bu yılki yenilenebilir enerji yatırım bütçesini 31,5 milyar dolara çıkardı... 06.08.2020
7 aylık kimya ihracatı 10 milyar doları aştı... 06.08.2020
PETLAS çiftçilere destek oluyor... 06.08.2020
ASİS Otomasyon, Yapay Zeka Kullanarak Oluşturduğu S.I.R. Raporlarında EPA Onayı Aldı... 06.08.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.