Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

DFDS ve KAGİDER’in “Kadın için Taşıyoruz” projesi Bloomberg HT ekranlarında

Güncelleme :10.08.2020

 DFDS’nin, KAGİDER ile birlikte başlattığı “Kadın için Taşıyoruz” projesi ekrana taşındı. Bloomberg HT ekranlarında yayınlanan ”Kadın Girişimcilerin Rotası” programının bu haftaki konukları, META Mühendislik Genel Müdürü Melek Yıldız ile HNR Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melisa Hüner’di. Her iki kadın yönetici de sektöre ve projeye ilişkin görüşlerini paylaştı.

‘Hedefimiz yarısı kadınlardan oluşan TIR şoförü filosu’

 DENİZCİLİK ve lojistik sektörünün lider şirketlerinden DFDS’nin KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ile birlikte iş kadınlarına yönelik “Kadın için Taşıyoruz” kurumsal sosyal sorumluluk projesi ekrana taşındı. Bloomberg HT kanalında yayınlanan ve Özlem Dalga’nın sunduğu “Kadın Girişimcilerin Rotası” programının bu haftaki konukları, META Mühendislik Genel Müdürü Melek Yıldız ile HNR Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melisa Hüner’di.

KOBİ’ler için nakit akışı hayati

Melek Yıldız, DFDS & KAGİDER iş birliğinde yapılan projenin kadın girişimcilere birçok yönden fayda sağladığına işaret ederek, “Kadın İçin Taşıyoruz projesi kadınların ihracatına destek oluyor ve onları ihracata teşvik ediyor. Proje aynı zamanda Türkiye’nin ihracatına da katkı sağlıyor” dedi. Çevre teknolojileri üzerine çalıştıklarını ve 24 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Yıldız şunları söyledi: “Pandemi döneminde en önemli nokta nakit akışını ve çalışanların mevcut durumunu korumak oldu. Evden çalışmaya geçtikten sonra KAGİDER’le video konferans toplantıları gerçekleştirdik. KOBİ’lerde nakit akışı çok hassas, nakit akışı durursa ayakta kalmamız mümkün olmaz. KAGİDER’le yaptığımız toplantılar bu anlamda çok yol gösterici oldu.”

Sürücülerimizi kahraman olarak görüyoruz

Melisa Hüner de “Erkek işi” algısını yıkabilmek için kadın sürücü programını başlattıklarını ifade ederek, “Filomuzda hali hazırda 1 kadın şoförümüz var; uzun vadede hedefimiz %50 kadın sürücü oranına ulaşmak. Pandemi süresince yurtiçi ve yurtdışı tüm ofislerimizde tek ses olmaya çalıştık. Şoförlerimizi bu süreçte kahramanlarımız olarak görüyoruz” diye konuştu.

Programa ilham veren “Kadın İçin Taşıyoruz” projesi kapsamında 50 kadın girişimciye, girişimci başına iki adet konteyner ile 1 yıl süreyle ücretsiz taşımacılık desteği sunuluyor. Başvurular 15 Ağustos’a kadar devam edecek. “Kadın Girişimcilerin Rotası” programı her cumartesi, 12:00-12:30 saatleri arasında Bloomberg HT ekranlarında olacak.

Bu haber 5550 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Çin’in enerji yatırımlarının yüzde 55’ini güneş oluşturdu... 25.01.2022
Mercedes-Benz, yeni ağır hizmet kamyonu Actros L ile Türkiye’de standartları belirlemeye devam ediyor... 25.01.2022
Ares Logistics 2021 Yılında 5 Taşımasından 3’ünü Türkiye-İspanya Hattında Gerçekleştirdi... 25.01.2022
TLS Lojistik Yılın İlk Ayında Yatırımlarına Başladı... 25.01.2022
İZODER: Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak İçin Yalıtım Seferberliği Başlatılmalı... 25.01.2022
Renault Trucks ve Silahtaroğlu’ndan Gaziantep’te Güçlü İş Birliği ... 25.01.2022
Doğal gaz ithalatı kasımda yıllık bazda yüzde 2 azaldı... 25.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.