Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

Sektör Lideri E.C.A. 2012 Yılında da Büyümesini Devam Ettiriyor Farklı Projelerle Genç Nesillere Ulaşıyor

Güncelleme :13.07.2012

Elginkan Holding bünyesinde E.C. A. markası ile 60 ülkeye ihracat yapan ve  ısıtma sektörünün Türkiye’de öncü firmalarından E.C.A. hızlı büyümesini sürdürüyor. 2012 yılının ilk yarısını başarılı bir performansla tamamlayan E.C.A., büyüme vizyonu çerçevesinde ısı ürünlerinde sektör lideri konumuna geldi ve farklı projeleri de gündemine alarak bu yıl başlattığı ‘E.C.A. ile Keşfet’ iletişim platformu ile 30 yaşın altındaki genç nüfusu hedefliyor.
 
 

60. yılını kutlayan Elginkan Holding’in  ısıtma sektöründe öncü firması olan ve E.C.A. markası ile faaliyet gösteren EMAS A.Ş, 60’ı aşkın ülkeye yaptığı ihracatın yanı sıra, yatırımlar ve yurtiçindeki pazar payı ile lider konumunu sürdürüyor. Enerji verimliliğini koruyan, tasarruflu, doğa dostu ve kalitesinden ödün vermeyen ürünleri ile sektörde adından söz ettiren E.C.A., yatırım ve ihracat hedeflerini geliştirerek yoluna devam ediyor. Bugün Türkiye’deki genç nüfusu da hedefleyerek markanın gelecek vizyonu çerçevesinde gerçekleştirdiği iletişim çalışmaları ile fark yaratan E.C.A.,  “E.C.A. ile Keşfet” iletişim platformuna imza atarak önümüzdeki dönemde yeni kampanyalarla genç nüfusun odak noktası olmayı hedefliyor.


 E.C.A.’dan 30 Milyon Euro Yatırım
 
E.C.A.’nın finansal açıdan da başarılı performansını sürdürdüğüne vurgu yapan Elginkan Toplululuğu İdari Meclisi Üyesi ve EMAS Genel Müdürü Cahit Köse,  öncelikli olarak yatırımlar hakkında şu bilgileri verdi: “Topluluk bünyesinde faaliyet gösteren ısı grubu şirketlerimizin 2012 yılında tamamladığı ve bu yılın devam eden 3. çeyreğinde tamamlanacak 30 milyon Euro tutarında yatırım ile kombide 400 bin adet, panel radyatörde 3.5 milyon metretül, valf ürünlerinde de 23 milyon adet yıllık kapasiteye ulaşacağız.”  2012 yılının ilk yarısına ilişkin yurtiçi ve yurtdışı satışlar konusunda da bilgi veren Cahit Köse şunları söyledi: “Yılın ilk yarısını 85 bin adet kombi, 700 bin metretül panel radyatör, 1.500 adet yoğuşmalı kazan satışı ile tamamladık. Bu yıl ürün gamımıza eklenen Kalorimetre ve Substation ürünleri yani merkezi ısıtma sistemlerini bireyselleştiren ürün grupları ile de alternatifleri olan ve geniş bir ürün yelpazesi sunarak pazarımızı genişletmeye, artırmaya devam edeceğiz.  Isı sektöründe ikinci yarıyıl faaliyetleri daha yoğun olmaktadır. Bu nedenle ikinci yarıyılda satışlarımızın, hedeflediğimiz rakamların üzerinde olmasını bekliyoruz. Bu çerçevede 150 bin adet kombi, 1 milyon metretül panel radyatör ve 2 bin 500 adet yoğuşmalı kazan satışı hedefliyoruz. Bu noktada BEP (Binalarda Enerji Performansı) Yönetmeliği’ne uygun olarak ısı gider paylaşım sistemleri konusunda da pazarda önemli bir rol alacağımızı düşünüyoruz.”
 
İhracat Hedefimiz 75 Milyon Euro 
 
İhracat çalışmaları konusunda da bilgi veren Elginkan Topluluğu İdari Meclisi Üyesi ve EMAS Genel Müdürü Cahit Köse sözlerine şöyle devam etti:  “E.C.A. markası bugün dünyanın birçok ülkesinde adından söz ettiriyor. 60’tan fazla ülkeye gerçekleştirdiğimiz satış ile ısı grubu olarak yılın ilk yarısında, yaklaşık 30 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirdik. 2012 yılı sonunda, bu gruptaki ürünlerin ihracatını 75 milyon Euro’ya çıkarmayı hedefliyoruz.  Isı sektöründe Azerbaycan, Romanya, Ukrayna, İngiltere, İran ve Almanya gibi öncelikli pazarlarımızın yanı sıra 2012 yılında Irak, Kuzey Avrupa ülkeleri, Çin, Rusya, Türkmenistan, Kazakistan ve Gürcistan gibi pazarlara ağırlık vermeyi hedefliyoruz. 20 ülkenin üzerinde faaliyet pazarında yer alıyoruz.  Kombide ise ağırlıklı olarak satış yaptığımız pazarlar Azerbaycan, Fransa, Gürcistan, İran, Türkmenistan, Ukrayna,  Almanya ve İngiltere’dir.  Panel radyatör ihracatında ise  22 ülke ile düzenli olarak çalışıyoruz. Bu alanda ise bu ülkelerin başında Azerbaycan, Fransa, Gürcistan, İran, Türkmenistan, Ukrayna, Almanya, ABD, Arjantin, Belçika, İspanya, Bosna Hersek, Çin, Yunanistan, İngiltere, Macaristan, Moldova, Romanya, Sırbistan, Şili geliyor. 2012 yılında pazar payımızı büyütmeyi hedeflediğimiz en önemli ülkeler ise Almanya ve İngiltere.”
 
Markalar İletişim Dünyasındaki Değişime Ayak Uydurmalı


 E.C.A.’nın  kurulduğu günden itibaren yeniliği ve farklı olanı yakaladığını ve bunu da tüketicilerine ulaştırmak için tüm servis ve hizmetlerini geliştirerek sunduğuna dikkat çeken Elginkan Topluluğu İdari Meclisi Üyesi ve EMAS  Genel Müdürü Cahit Köse, iletişim dünyasının çok hızlı değişim ve gelişim içinde olduğunu belirterek, “Markalar bu değişimin içinde yerlerini alamıyorsa bugün değil belki ama, yakın bir zamanda hedef kitlesi ile arasındaki bağı kaybedecek. E.C.A., 60 yıllık bir marka ve yeni gelen neslin de marka ile buluşmasını sağlamamız gerekiyor. Ülke nüfusunun yaklaşık olarak yarısını 30 yaş altı gençler oluşturuyor.  Bu gruplarla marka ve ürünlerimizi buluşturmamız çok önemli. Çünkü hem bugünün hem de yarının satın alma kararlarını verecekler. Amacımız markanın duruşunu koruyarak, farklı ve yeni olan fikirleri hayata geçirmek. Bu amaçla yarattığımız ‘E.C.A. ile Keşfet’in ana amacı markanın farklılığını bir kez daha göstermek, hedef kitle ile yakın bağ kurup, marka sadakatlerini oluşturmak, arttırmak ve devamlılığını sağlamak” diye konuştu. ‘E.C.A. İle Keşfet’ bu yıl, 100 yıldır tüm dünyanın ilgisini çeken Titanic Batığı’nın keşfi ile iletişime başladı ve yakın zamanda hedeflediklerimizi devam ettireceğimiz yeni projelerle devam edecek.
 

Bu haber 4392 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.