Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

İGDAŞ Baca Gazı Zehirlenmelerine Karşı Uyarıyor

Güncelleme :02.11.2012

 Doğalgazın 26 yıldır İstanbul’a dağıtımını sağlayan İGDAŞ, abonelerini kışın yaklaştığı bu günlerde baca gazı zehirlenmelerine karşı uyardı. İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, kışa girmeden bacaların mutlaka yetkili bir firmaya temizlettirilmesi gerektiğini söyledi. 

İGDAŞ, kullanıcılarını, muhtemel baca gazı zehirlenmelerine karşı alınacak önlemler hususunda bilgilendirerek; yakıcı cihazların daha yoğun çalıştığı kış aylarına girilmeden, baca kontrollerini ve bakımlarını yaptırmaları konusunda uyardı. Doğalgazın zehirlemeyen bir gaz olduğunu ancak yanması sonucunda ortaya çıkan karbon monoksit gazının zehirlenmelere yol açtığını vurgulayan İGDAŞ Genel Müdür’ü Bilal Aslan, “Kullanıcılarımız, bacalarının bakımını ve temizliğini periyodik olarak yaptırmalıdır. Bakımı ve temizliği yapılmayan bacalarda, baca çekişi azalır bu durum da; zehirleyici özelliğe sahip baca gazlarının yaşanılan ortama yayılmasına ve bu nedenle zehirlenmelere neden olabilir. Vatandaşlarımız hangi tür yakıt kullanırlarsa kullansınlar, bacalarını yılda en az bir kez, kışa girmeden önce mutlaka, İtfaiye’nin yetkilendirdiği Baca Temizleme Firmalarına temizlettirmelidir” dedi.

Güvenli doğalgaz kullanımı için baca temizliğinin ve doğalgaz yakıcı cihazlarının (kombi, şofben, kazan gibi) yıllık bakımlarının düzenli yaptırılması gerektiğini vurgulayan Aslan, “İGDAŞ aboneleri doğalgaz yakıcı cihazlarının bakımlarını da cihazların yetkili servislerine periyodik olarak yaptırmalıdırlar. Baca temizliği ve doğalgaz yakıcı cihazlarının bakımı hayati önem taşımaktadır. Bu konuda üzerinde önemle durulması gereken önemli bir nokta da baca gazı tehlikesine karşı önlem niteliği taşıyan baca gazı sensörlerinin kontrolüdür. Kullanıcılarımızı yaklaşan kış ayları öncesinde gerekli tedbirleri almaları hususunda uyarıyoruz” dedi.

 

Bu haber 3594 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Petrol Ofisi, akaryakıt sektöründe bir kez daha ‘Yılın İtibarlısı’ seçildi... 24.01.2022
IVECO PETRONAS Team De Rooy ekibi, 2022 Dakar Rallisi’nde 3 kamyonu ile ilk 10’da yer aldı... 24.01.2022
Doğa Karbondioksit Artışını Yavaşlatmaya Çalışıyor !... 24.01.2022
Auto King Oto Ekspertiz ile elektrikli araçlar için pil ölçümü başlıyor... 24.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.