Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

OPET’in hikayesi kitap oldu

Güncelleme :29.11.2012

Eğitimcilikten iş yaşamının zirvesine uzanan bir başarı öyküsü: ‘OPET Mucizesi…’

Gazeteci-Yazar Nebil Özgentürk tarafından kaleme alınan “Opet Mucizesi-Yokuşu Tırmanan Ömür” adlı kitap, uzun yıllarını öğretmenliğe adayan OPET’in kurucuları Nurten-Fikret Öztürk çiftinin öyküsünü anlatıyor. OPET’in 20’nci yılı onuruna hazırlanan kitap, anlamlı bir günde Öğretmenler Günü’nde satışa çıktı. Kitabın satışından elde edilecek gelir ise LÖSEV’e bağışlanacak.

Bu yıl 20’nci yaşını kutlayan OPET’in kurucuları Nurten- Fikret Öztürk çiftinin öğretmenlikten iş yaşamının zirvesine uzanan başarı öyküsü kitap oldu. Gazeteci- Yazar Nebil Özgentürk’ün iki yıl süren kapsamlı çalışması sonucu ortaya çıkan kitap, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde satışa çıktı. Nurten- Fikret Öztürk çifti ve yakın çevresi ile gerçekleştirilen söyleşilerden derlenen “Opet Mucizesi-Yokuşu Tırmanan Ömür”; vurucu anılar, fotoğraflar, mektuplar ve dönüm noktası olan unutulmayacak anekdotlarla süslü. Anadolu’nun iki farklı köşesinden gelen ancak yolları Çapa Yüksek Öğretmen Okulu’nda kesişen Öztürk çiftinin, 5 metrekarelik madeni yağ dükkanından başlayan ticaret serüvenleri,  basamak basamak anlatılıyor kitapta… O küçük madeni yağ dükkanı 20 yılda Öztürkler Petrol’e, Öztürkler Petrol OPET’e ve OPET bugün ülkemizin en önemli markalarından birine dönüştü. Yazar Nebil Özgentürk’ün deyimiyle kitapta,  ‘yokuşu tırmanan bir ömre’ tanıklık ediliyor ve bu ‘mucize’ başarının sırrı anlatılıyor. 

Kitapta yer alan anı, fotoğraf ve mektuplar aynı zamanda yine Nebil Özgentürk tarafından bir filme de dönüştürüldü. Tiyatro sanatçısı Selçuk Yöntem’in seslendirdiği, kitapla birlikte hediye edilen 35 dakikalık belgesel film, okuyucuya bu hikayeyi bir de görsel açıdan anlatıyor.    Kitabın satışından elde edilecek gelir Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) bağışlanacak. 

 

Bu haber 2797 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Otokar ve IVECO BUS üretim anlaşması imzaladı... 26.02.2020
OYAK, TOTAL Oil Türkiye ve M Oil’i devralmak için Rekabet Kurulu’na başvurdu... 25.02.2020
PÜİS, İstasyon sahiplerinin maliyetlerini düşürmek için çalışıyor... 24.02.2020
IVECO, ilk IVECO S-WAY çekicileri törenle teslim etti... 24.02.2020
Tırsan’dan Akar Lojistik’e 50 Adetlik Treyler Teslimatı... 24.02.2020
EVS ve ZEBRA Elektronik, elektrikli araç şarj istasyonlarını müşterilerinin ortak kullanımına açmak için işbirliğine gitti ... 24.02.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.