Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Uluslararası Standartlarla Havada Karada Hep Yanınızda

Güncelleme :06.05.2021

 Hava ve kara ambulans alanlarında Ankara, İstanbul ve İzmir’de hizmet veren Dolunay Ambulans, medikal ekipmanları ve sertifikaları ile uluslararası standartlarla Türkiye’yi temsil ediyor. 

 2005 yılından bu yana hava ve kara ambulans hizmeti ile sağlık alanında faaliyet yürüten Dolunay Ambulans, Sağlık Bakanlığı ve tüm dünya standartlarına uygun donanımıyla hava ve kara ambulans hizmeti veriyor.  

 

Hizmet ağını ve kalite standartlarını her yıl bir önceki yıla göre arttırdıklarını belirten Dolunay Ambulans Kurucu Ortağı Dr. Murat Gürses, “Her yıl araç ve personel sayımız artmakla birlikte mevcut tıbbi cihaz ve  donanımların yenilenmesi, kontrolleri, sertifikaları ve kalibrasyonları önem arz etmektedir. Hizmet ağımız geniş kitlelere ulaşması ve kalite standartlarımızın artması en büyük önceliğimiz” diye konuştu. 

 Dolunay Ambulans, İstanbul’da Beechjet 400a modeli ile uçak ambulansı, Ankara’da helikopter ambulansı ile 2005 yılından bu yana uluslararası hizmet sunmaya devam ediyor. 

 “Pandemi sürecinde mobil sağlık hizmetlerinin de önemi arttı”

 Tüm dünyada yaşanan pandemi süresinde mobil sağlık hizmetlerinin  öneminin diğer sağlık hizmetlerinde olduğu gibi bir adım daha öne çıktığını belirten Gürses, “Bu dönemde kişiler mobilize olsa da covid 19 izolasyonları nedeni ile gereklilik durumunda ev hastane veya hastane ev transferlerinde ambulans kullanmakta. Yoğun bakım gerektiren kişiler için transferlerimizi yurtiçi ve yurtdışı olarak hem kara hem de hava ambulanslarla gerçekleştirmekteyiz. Koruyucu ekipmanlarımız ve izolasyon sedyelerimizi kullanarak güvenli transfer sağlıyoruz” diye belirtiyor.  

 Hava Ambulansı En Çok Kimler Tercih Ediyor?

 Hem covid 19 nedeni ile hem de diğer sağlık sorunları ile ilgili bir çok ülkeden Dolunay Ambulans, “Başta Türkiye Cumhuriyetleri, Kuzey Irak, Avrupa Ülkeleri, Kuzey Asya olmak üzere talebe yanıt veriyoruz” dedi. 

Bu haber 1762 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.