Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Dinçer Lojistik’ten Yeni Nesil Rota Optimizasyonu Çözümü Optiyol’a Yatırım

Güncelleme :03.06.2021

 Dinçer Lojistik, bulut tabanlı yeni nesil rota optimizasyonu çözümleri sunan Optiyol’a yatırım yaptı. Optiyol, Dinçer Lojistik ile birlikte, Ford Otosan’ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure, Fark Holding, Coşkunöz Holding ve Arya Kadın Yatırım Platformu’nun da katılımıyla toplamda 810 bin dolarlık yatırım turunu kapamış oldu.

 Türkiye lojistik sektörünü geleceğe taşıma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Dinçer Lojistik, girişimci ekosisteminin gelişimini destekleyen yatırım ve iş birliklerine Optiyol ile bir yenisini ekledi. Türkiye’de 81 il ve 973 ilçeye yayılmış dağıtım ağı ile dikkat çeken Dinçer Lojistik, yaptığı yeni yatırımın katkısı ve özellikle son dönemde hız kanan e-ticarette yaşanan değişimin etkisiyle lojistik operasyonlarında rota ve yük optimizasyonu ile verimliliğini arttırmayı hedefliyor. Optiyol; Dinçer Lojistik, Ford Otosan’ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure, Fark Holding, Coşkunöz Holding ve Arya Kadın Yatırım Platformu’nun da yatırım turuna katılımıyla toplamda 810 bin dolarlık yatırım hacmine ulaştı.

 “Lojistik sektöründe dijital entegrasyonlar kritik değerde”

 18 yıldır Türk lojistik sektörünün liderleri arasında yer alan Dinçer Lojistik, 1000’in üzerinde çalışanıyla sektöre deneyimi yansıtırken, 50 kişilik uzman bir ekipten oluşan AR-GE merkezinde de yeni yöntem, uygulama, hizmetlerle farklı iş modelleri sunuyor ve ürün yelpazesini teknolojik imkânlarla geliştiriyor. Bugün, lojistik sektöründe dijitalleşmenin rekabette öne geçmenin temel koşulu olduğunu söyleyen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, “Hızlı tüketim ürünlerinden perakendeye, e-ticaretten taşımacılığa, lojistik operasyonları yürüten pek çok sektöre rota ve yük optimizasyon çözümleri sağlayan Optiyol, işletmelerin tedarik zinciri ihtiyaçlarına yönelik özel tasarlanmış algoritmalar ile müşterileri için hem mikro dağıtım hem de makro dağıtım operasyonlarını dijitalleşme ile optimize ederek verimlilik sağlıyor. Dinçer Lojistik olarak lojistik sektöründe dijital entegrasyonların kritik değerde olduğunun bilinciyle 81 il ve 973 ilçeye yayılmış komple ve parsiyel dağıtım ağımızın etkin yönetiminde Optiyol’un rota optimizasyon çözümlerinden faydalanıyoruz” açıklamasında bulunuyor. 

 “Start-up’ları takip eden uzman bir ekibimiz var”

 Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek canlanan start-up’lara nitelikli yatırımcılardan gelen desteklerin ekosistemin büyümesindeki etkin faktörlerin başında geldiğini belirten Mustafa Dinçer, “Dinçer Lojistik bünyesinde ülkemizdeki ve dünyadaki bütün lojistik start-up’larını takip eden bir ekip bulunuyor. Bu ekiple birlikte dünyadaki ortaklıklar, stratejiler, ekipmanlar, projeler gibi konu başlıklarının detaylı olarak takip ve analiz ediyoruz. Sektörün geleceğinin yenilikçi teknolojik altyapılar üzerinde yükseleceğine inanıyor ve bu kapsamda çalışan start-up kuruluşları destekliyoruz. 2021 yılı start-up yatırım planlarımız dahilinde, sektörü ileriye taşıyacağına inandığımız akıllı rota optimizasyonu çözümleri sunan Optiyol’a yatırım yapmış bulunuyoruz. 2021 yılında bir start-up yatırımı daha yapacağız. Önümüzdeki dönemde start-up yatırımlarımız devam edecek” sözlerini kaydediyor. 

Bu haber 2418 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.