Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Dinçer Lojistik 3. Gamification Hackathon'dan ödülle döndü

Güncelleme :27.06.2021

 GamFed Türkiye’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Gamification Hackathon, 48 saatlik bir maratonun ardından sona erdi. 18-19-20 Haziran tarihlerinde gerçekleşen 3. Gamification Hackathon’da Dinçer Lojistik iş hedefleriyle yarışan PushUp takımı, geliştirdiği oyunlaştırma projesiyle 5 büyük ödülden biri olan ‘Bahçeşehir Üniversitesi Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı. Lojistik operasyonlarda sipariş toplama sürecinin etkinliğinin arttırılması ana hedefiyle geliştiren ödüllü proje, Dinçer Lojistik tarafından iş süreçlerine uyarlanarak hayata geçirilecek.

 Üniversite öğrencilerinden oluşan ekiplerin, oyunlaştırma hedefi olan markalar ile eşleşerek 48 saat içinde en iyi oyunlaştırma fikrini geliştirmeye çalıştığı 3. Gamification Hackathon 20 Haziran’da sona erdi. Pandemi koşulları nedeniyle online olarak gerçekleştirilen maratonda bu yıl 20 ekip yarıştı. Türkiye lojistik sektörünü geleceğe taşıma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren ve sektöre kazandırdığı yenilikçi çözümlerle bilinen Dinçer Lojistik’in iş hedefleriyle yarışan PushUp takımı, güçlü rakipler karşısında önemli bir başarıya imza atarak 3. Gamification Hackathon’u ödülle tamamladı. 

 Lojistik operasyonlarda sipariş toplama sürecinin etkinliğinin arttırılması ana hedefiyle Dinçer Lojistik adına yarışan PushUp takımı, geliştirdiği modelle 5 büyük ödülden biri olan ‘Bahçeşehir Üniversitesi Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı. Ana hedefin yanı sıra ürün toplama operasyonlarında verimlilik, minimum seviyede hata, toplanan ürünlerin doğru ayrıştırılmış alana aktarılması gibi  alt hedefleri de içeren ödüllü model; iş süreçlerinin mükemmelleştirilmesini sağlayacak bir uygulama olarak büyük dikkat çekti. 

 “Oyunlaştırmayı geleceğin iş modeli olarak sahipleniyoruz”

 Rutin operasyonel süreçleri ‘oyun'a çevirerek verimliliği arttırmaya yönelik yeni nesil bir uygulama olan oyunlaştırmanın dünyada olduğu gibi ülkemizde de sahiplenilmeye başladığını aktaran Dinçer Lojistik Depolama Çözümleri Direktörü Ufuk Toptaş, bilgi teknolojilerinin kullanımıyla iş süreçlerinde kişiselleştirilmiş deneyimler yaratan, etkileşimlerin gerçek zamanlı takip edilmesini sağlayan ve bu yolla verimi artıran oyunlaştırmanın geleceğin iş modeli olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Gamification Hackathon’a katılımlarındaki motivasyonları hakkında konuşan Toptaş, “Hem firmamız hem sektörümüz hem de yeni nesil için bir katma değer oluşturacağına inanarak Gamification Hackathon 2021 içerisinde var olmaya karar verdik.  Oyunlaştırmanın bir firmanın yaşam döngüsünde birçok alanda kullanılabileceğini biliyoruz. Dinçer Lojistik olarak 3. Gamification Hackathon’da sipariş kanadı üzerinden ilerledik ve bir performans gelişimi yaratmayı oyunlaştırma üzerinden gerçekleştirebileceğimize kendi içimizde ikna olduk. Her şeyden önce Gamification Hackathon süresince Dinçer Lojistik iş hedefleriyle yarışan PushUp takımının başarısıyla gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Bu başarı sadece bir ödül ve bir fikir olarak kalmayacak.  Yarışmada, hazırladıkları proje ile ödüle hak kazanan öğrenci arkadaşlarımıza, projelerini hayata geçirme imkânı tanıyacağız. Geliştirilen ödüllü oyunlaştırma projemizi iş süreçlerimize uyarlayarak, hayata geçireceğiz” dedi.  

 3. Gamification Hackathon’da Dinçer Lojistik iş hedefleriyle yarışan PushUp takımının ödüllü projesini, performans ve rating de dahil olmak üzere uçtan uca tüm süreçleri kapsayacak şekilde genişleterek operasyonlarına entegre edecekleri bilgisini veren Toptaş, çalışanlarına eğlenceli bir performans takip aracı sunarak 2022 yılı içinde tüm iş süreçlerini mükemmelleştirmek üzere oyunlaştırma tekniğinden faydalanacaklarını da belirtti. 

Bu haber 2281 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.