Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Emirates SkyCargo, Pelin Korkmaz'ı Türkiye Kargo Müdürü Olarak Atadı

Güncelleme :30.06.2021

Emirates SkyCargo, Pelin Korkmaz’ı Türkiye’ye yeni Kargo Müdürü olarak atadığını açıkladı

 Emirates SkyCargo, Pelin Korkmaz’ı Türkiye’ye yeni Kargo Müdürü olarak atadı. Korkmaz, Dubai’deki merkezinde modern ve geniş gövdeli uçaklardan oluşan filosu ve gelişmiş altyapısı ile dünya lideri Emirates SkyCargo’nun Türkiye’deki kargo operasyonlarını yönetecek.

 

Pelin Korkmaz, Ağustos 2004’ten beri Emirates SkyCargo’da çeşitli görevlerde yer alarak satış, operasyon ve yönetim konularında kapsamlı bir deneyime sahiptir. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Korkmaz, İstanbul Üniversitesi Sivil Havacılık ve Ulaştırma İşletmeciliği konusunda eğitimine devam etmektedir. 

 

Emirates SkyCargo Türkiye Kargo Müdürü Pelin Korkmaz şunları söyledi: ‘’Diğer taşıma yöntemlerine göre en büyük farkı hız ve verimlilik avantajıyla değer katmak olan ve akşamdan sabaha değişen sektörlerin başında gelen hava kargo sektöründe 26 yılı aşkın süredir aralıksız görev yapmaktayım. Türkiye’de akademik olarak ilk mezunlarına 2004 yılında kavuşan hava kargo ve lojistik sektörü ile çok daha öncesinde tanışmış olmak ve işi mutfağında öğrenmek gerçekten paha biçilemez. 26 yılı aşkın tecrübemin 16 yılını filosunun tamamı büyük gövde, bölgesinin lideri ve Türkiye pazarında sunduğu kapasiteyle lider bir havayolu olan Emirates`te kazandım ve sorumluluklarım arttıkça da kazanmaya devam ediyorum.’’

 Emirates’in Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Bölge Müdürü Bahar Birinci ‘’Türkiye kargo operasyonları için Pelin Korkmaz'ın Kargo Müdürü olarak atanmasından mutluluk duyuyorum. Emirates SkyCargo'da uzun yıllardır farklı görevlerde yer almış biri olarak, yeni görevinde Türkiye'deki kargo operasyonlarının daha da büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacağına eminim. Kendisine bu zamana kadar yapmış olduğu tüm katkılardan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.' dedi.

 Emirates SkyCargo ve Türkiye

 Emirates SkyCargo, 31 Temmuz 1987'den beri Türkiye'nin güvenilir ve lider hava kargo taşıyıcılarından biri olarak Türkiye ile dünya arasında önemli bir ticaret hacmi sağlarken, 30 yılı aşkın tecrübesi, verimli ve geniş gövdeli filosu ile Türk hava kargo pazarına çözüm odaklı hizmet ve yadsınamaz bir kargo kapasitesi sunuyor. 

 Türkiye'den ihraç edilen başlıca ürünler arasında ilaç, çabuk bozulan meyveler, hazır giyim, tekstil ve aksesuarları, kumaş, otomotiv parçaları, kimyasallar, endüstriyel ürünler, kuruyemişler ve dokumasız kumaşlar yer alıyor. 

 Özellikle Covid-19 pandemisi sırasında Türkiye'den tedarik zincirlerinin korunmasında çok önemli bir rol oynayan Emirates SkyCargo, 7-12 Mayıs tarihleri arasında Delhi ve Mumbai’ye 50 tondan fazla O2 yoğunlaştırıcısının gönderilmesi ile yakın zamanda büyük bir başarıya da imza attı. Tüm gönderiler en çok ihtiyaç duyulan zamanlarda, hayat kurtarmaya yardımcı olacak şekilde zamanında teslim edildi. 

Bu haber 2222 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.