Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

THY, Schneider Electric teknolojisi ile İstanbul Havalimanı’nı dünyanın en yeşil ulaşım merkezlerinden biri haline getiriyor

Güncelleme :06.10.2021

İstanbul Havalimanı Türk Hava Yolları binalarında Schneider Electric EcoStruxure çözümleriyle yıllık %10 ila 12 arasında enerji tasarrufu sağlanacak.   

Schneider Electric, Türk Hava Yolları Destek Binaları, Hava Kargo Merkezi ve Operasyon Merkezi de dahil olmak üzere İstanbul Havalimanı'ndaki birçok binaya enerji izleme ve verimlilik çözümleri sağlayacak. EcoStruxure donanım ve yazılım teknolojileri, proje tamamlandığında, Türk Hava Yolları tesislerinin karbon emisyonlarının azaltılmasına, sağlık, güvenlik ve siber güvenlik seviyelerinin de artırılmasına yardımcı olacak.

Türk Hava Yolları'nın ana üssü olan Uluslararası İstanbul Havalimanı, Türkiye'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük sivil projesi haline geliyor. Havalimanı, tüm fazları tamamlandığında yılda 200 milyon yolcuyu ağırlayabilecek. Geçen yıl faaliyete geçen terminal binası, halihazırda US Green Building Council tarafından “LEED Gold” Sertifikası almaya hak kazandı ve dünyanın en büyük LEED sertifikalı binası ünvanına sahip oldu. 

Schneider Electric'in nesnelerin interneti özellikli EcoStruxure mimarisi, operasyon binalarında enerjinin gerçek zamanlı izlenmesi ve yönetilmesini sağlayacak. Internet bağlantılı sensörler yardımıyla enerji performansı sürekli takip edilecek ve önleyici bakım hizmetleri devreye alınacak. Elektrik hatlarındaki aşırı akım ve diğer olası güvenlik sorunlarına göre gerekli yönlendirmeyi yapacak yazılımlar sayesinde şebeke daha esnek hale gelecek. Ayrıca, siber güvenlik protokolleri de çözümün içinde yer alacak.  

Schneider’in çözümleri enerji merkezi, operasyon merkezi, kargo merkezi ve ek destek tesisleri de dahil olmak üzere sahadaki binaların çoğuna kurulmuş durumda. Kurulum tamamlandığında, İstanbul Havalimanı'nda yıllık yaklaşık %10 ila 12 arasında enerji tasarrufu sağlanacak.

Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge Başkanı Bora Tuncer, “Türk Hava Yolları, operasyonlarının sürdürülebilirliği açısından küresel standardı belirledi” dedi ve şöyle devam etti: “İstanbul Havalimanı'nın dünyanın en sürdürülebilir, en verimli ve en güvenli havalimanlarından biri haline gelmesinde payımız olduğu için gurur duyuyoruz. EcoStruxure teknolojimiz, Türk Hava Yolları personelini ve ziyaretçilerini güvende tutacak bir dizi güvenlik ve enerji verimliliği çözümleri ile operasyon binalarının tam kapasite ile çalışmasını sağlayacak. En önemlisi, bu binalara nesnelerin interneti tasarımı sayesinde daha fazla teknoloji ekleme seçeneği sunuyoruz. Türk Hava Yolları çözümlerimiz ile küresel ölçekte ulaşım sektörünün en ileri noktasında yer almanın yanısıra önümüzdeki on yıllar boyunca da geleceğe her zaman hazır durumda olacak.”

Bu haber 2076 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Elektrik üretimi kasımda yıllık bazda yüzde 3,7 arttı... 26.01.2022
Akaryakıt Bayilerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sunuldu... 26.01.2022
Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi “Periyodik Muayene” başvuruları başladı ... 26.01.2022
Michelin Yılın En İtibarlı Lastik Markası Seçildi... 26.01.2022
TEMSA’nın elektrikli araçları İspanya’da toplu taşımayı dönüştürmeye hazırlanıyor... 26.01.2022
DS Automobıles’in Elektrikli Stratejisinin Son Harikası Ces’te Sergilendi... 26.01.2022
Kaya Kurşun, Türk Henkel’in Yeni Beauty Care Genel Müdürü Oldu... 26.01.2022
Türkiye'nin ilk elektrik depolama tesisi için 250 milyon dolarlık başvuru... 26.01.2022
Düzce TSO’dan Akaryakıt İstasyonları Genişletilmiş İstişare Toplantısı Yapıldı... 26.01.2022
Biotrend Enerji Bergama Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisinden Geri Dönüşen Ve Yaşayan Projeler... 26.01.2022
Azerbaycan'dan Türkiye'ye ilave doğal gaz tedariki başladı... 26.01.2022
Tüpraş, Bloomberg Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde Yerini Aldı... 26.01.2022
DHL Supply Chain Türkiye OPEX Direktörü Kaner Pakiş Oldu!... 26.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.