Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Petkim Akademi kurdu

Güncelleme :14.05.2013

Sanayi kuruluşlarının eğitim taleplerini karşılamak üzere kurulan Petkim Akademi’nin bünyesinde üç okul ve 67 program bulunuyor. Genel Müdür Saadettin Korkut sanayicilerimizin mesleki eğitim ve gelişim yönündeki taleplerini karşılamaya hazırız dedi.

Petrokimya sektörünün ilk ve tek yerli üreticisi Petkim, 48 yıllık deneyim ve birikimini sanayi kuruluşlarının, sektörün ve müşterilerinin hizmetine sunmak amacıyla Petkim Akademi projesini hayata geçirdi. Bünyesinde Teknik Eğitim Okulu, Kişisel Gelişim Okulu ve Eğitim Teknolojileri Okulu ile bu okullar bünyesinde 67 programla eğitim verecek Petkim Akademi, sanayicilerin ihtiyaç duyduğu iyi yetişmiş işgücü talebinin karşılanmasında çok önemli rol oynayacak. 

Sanayi kuruluşlarının formen-teknisyen, mühendis, yönetici gibi teknik ve yönetsel pozisyonlarının eğitim ve gelişim taleplerinin karşılanacağı Petkim Akademi ile şirketlerin kariyer yönetimi sistemine güçlü bir destek verilecek. Projeyle çok sayıda eğitim ve gelişim ürünü çalışanlara, müşterilere ve sanayi kuruluşlarına kazandırılacak. Petkim’in üniversitelere ve meslek yüksekokullarına sosyal sorumluluk kapsamında yarattığı staj imkânları da Petkim Akademi tarafından yönetilecek. Akademiden mezun olan öğrenciler, alacakları mezuniyet sertifikası ile, çalıştıkları sektörlerde çok daha kolay iş bulma şansı yakalayacak. Petkim Akademi bünyesindeki okul ve programların ayrıntılarına ise www.petkim.com.tr web sayfasından ulaşılabiliyor. 

 “İŞ ORTAMINDA ÖĞRENME  KURUMSAL BAŞARIYI ARTIRIYOR”

Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, teknolojinin hızla geliştiği yoğun rekabet ortamında,  insan kaynağına yapılan yatırımın büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, çalışanların iş ortamında öğrenme ve gelişim olanaklarıyla desteklenmesinin kurumsal başarıyı artıran en önemli faktör olduğunu vurguladı. Korkut, günümüzde birçok şirketin, kurumsal vizyonu doğrultusunda yetiştirdiği iç eğitimcileri ile çalışanlarının ve paydaşlarının ihtiyaçlarına uygun eğitimleri belirlemeye ve uygulamaya yönelik yapılanmaları oluşturduğunu hatırlattı. Petkim’in de bu küresel eğilimi referans alarak Petkim Akademi projesini hayata geçirdiğini kaydeden Korkut, şöyle devam etti: 

“Petkim Akademi okullarında görev alacak deneyimli ve yetkin eğitimciler etkin sunum hazırlama ve eğitim programları oluşturma konularında  ‘Eğiticilerin Eğitimi’ programlarına katılarak sertifikalandırılmaktadırlar. Bu iç eğitimciler ve dış kurumlarla yapılan eğitim işbirlikleri ile sanayi kuruluşlarının yönetimine, pazar stratejilerine, teknik-kalite-üretim-bakım yapılanmalarına uygun eğitimleri verebileceğiz.” 

 TEKNİK EĞİTİM OKULU, EN ÇOK İHTİYAÇ DUYULAN OKUL OLACAK

Petkim Akademi bünyesindeki Teknik Eğitim Okulu, sanayi kuruluşları ve Petkim müşterilerinin üretim ve bakım alanında ihtiyaç görülen eğitimlerini hayata geçirecek. Okul bünyesinde Utiliteler, Fırınlar, Kompresörler, Pompalar, Kolonlar, Ekstruderler, Su Teknolojisi ve Su Hazırlama, İnspection (Korozyon, Erozyon), Eşanjörler gibi eğitimler veriliyor. 

Akademi, üretim grupları ile Ar-Ge ve Teknoloji Müdürlüğü ile Kalite Kontrol ve Teknik Servis müdürlüğü iç eğitimcileri desteğinde; Ürün Tanıtıcı Eğitimler, Plastiklerin Özellikleri,  Plastik Maddeler ve İçerdikleri Maddeler, Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeler konulu eğitimleri uygulayacak. Okulda ayrıca müşterilerden ve kurumlardan gelen  laboratuvar desteği, ürün geliştirme  gibi talepler de değerlendirilecek.

Okul bünyesinde şirketlerin İş Sağlığı ve Güvenliği’ni etkin bir şekilde sağlamalarına yönelik,  Teknik Emniyet ve Yangın Emniyet Eğitimleri de verilecek. Teknik Eğitim Okulu bünyesinde yer alan Petkim İlk Yardım Eğitim Merkezi ise sadece sanayi kuruluşlarına değil, Petkim müşterilerine ve tüm vatandaşların katılımına açık olarak tasarlandı. Sağlık Bakanlığı’ndan tescilli Eğitim Merkezi, ilgili mevzuatlar kapsamında şirketlerin alması gereken ilk yardım eğitimlerini veriyor. 

KİŞİSEL GELİŞİM OKULU, MESLEKİ  VE KİŞİSEL GELİŞİME ODAKLI 

Petkim Akademi Kişisel Gelişim Okulu’nda ise programlar mesleki ve kişisel gelişime yönelik içerikte olacak. Bireysel gelişime ve yetkinlik gelişimine yönelik eğitimler, çalışanların yanı sıra sanayi kuruluşları ve Petkim müşterilerine yönelik olarak tasarlandı. Kalite Sistemleri ve iş Mükemmelliği iç eğitimcileri aracılığı ile; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi, Entegre Yönetim Sistemi,  ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi, Toplam Kalite Yönetimi, Proses Bakım Yönetimi, Stratejik Yönetim ve Planlama, Bireysel Öneri Sistemi, İstatistiksel Proses Kontrol, Kaizen, Kalite Çemberleri, 5 S, Kıyaslama (Benchmarking), Hata Türleri ve Analizi, Mevcut Durum Analizi, GZFT (SWOT) Analizi Eğitimleri verilecek.  

Satış ve pazarlama grubundaki eğitimciler; Uygulamalı REACH/CLP, Shipping, Petrokimya Piyasaları ve Fiyatlandırma, Kaynak Planlamasında Modüler Yaklaşımlar, Akreditif, Pazarlamada 4P'den 7P'ye Yeni Yaklaşımlar, Endüstriyel Ürün Pazarlaması, Pazarlamada Dağıtım Kanalları, Niş Ürünlerde Pazarlama, Endüstriyel Ürünlerde E -Ticaret, Dış Ticarette Teslim Şekilleri, Key Account Müşteri Yönetimi eğitimlerini verecek. 

EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ OKULU  İLE E-EĞİTİM ARTIK ÇOK KOLAY

Eğitim Yönetim Sistemleri, Eğitim Pazarlama ve E-Eğitim bölümlerinin yer aldığı Eğitim Teknolojileri Okulu’nda ise, Petkim Akademi tarafından düzenlenecek eğitimlerin ihtiyaç analizi, program tasarımı, uygulama ve değerlendirme süreçleri; çalışanlara,  müşterilere ve sanayi kuruluşlarına tanıtımı gerçekleştirilecek. E-learning eğitimlerinde sunulan güçlü teknik altyapı sayesinde eğitimleri alacak kullanıcıların sayısı, aldıkları eğitimler, eğitimleri tamamlama durumları ve başarı durumları ölçümlenerek, raporlanabilecek.

 

Bu haber 3737 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mercedes-Benz Türk’ün yılın en büyük kamyon teslimatı Hüner Grup’a yapıldı ... 29.09.2020
Petronas Pist Laboratuvarı Yarış Dünyasına Katkı Sağlıyor!... 29.09.2020
Sanko Enerji Salihli’de Robotik Kodlama Sınıfı açtı... 29.09.2020
Mobil Oil Türk A.Ş. ile WEConnect International’dan Şirket Sahibi Kadınlara Network Desteği!... 29.09.2020
CW Enerji, Karadeniz’in en büyük Güneş Enerji Santrali’ni kurdu... 29.09.2020
Otopratik’ten Araç Sahiplerine Özel İndirim Kampanyası... 29.09.2020
IVECO’dan Kormad’a 3 adet Trakker Teslimatı... 29.09.2020
UTİKAD Tarihinde Bir İlk… ... 29.09.2020
Allison otobüs filolarına eGen Flex'i sunuyor... 29.09.2020
Doğalgaz Yerine Isı Pompası Kullanmak Isıtma Masrafını Azaltır Mı?... 29.09.2020
Akaryakıt Pompasına Kadın Eli Değdi... 29.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.