Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

ETD'nin 2013 Yılı Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Güncelleme :23.09.2013

 Enerji Ticareti Derneği'nin  yapılan Olağan Genel Kurul toplantısı sonunda Batu Aksoy oybirliği ile Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

 ETD ( Enerji Ticareti Derneği ); 2013 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını yaptı.Seçimli Genel Kurul sonrası oluşan Yeni Yönetim Kurulu’ nun ilk Toplantısı’nda Batu Aksoy; ETD Yönetim Kurulu Başkanı olarak oybirliğiyle seçildi.

Toptan Ticaret Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Karahan ve Perakende Satış Çalışmaları Grubu Başkanı Birol Ergüven ise ETD Başkan Yardımcısı oldular.

ETD Yönetim Kurulu’ nun diğer üyeleri ve temsilcileri ise şu şekilde oluştu:

AKENERJİ – A. Ümit DANIŞMAN, OMV – Burak ÜÇÖZ, STATKRAFT – A. Servet AKGÜN, GATES – M. Arif ÖZOZAN, ENERJISA – Benedikt MESSNER, YAĞMUR ENERJİ – Mustafa DAMAR ve SANKO ENERJİ – M. Cem AŞIK.

ETD Yönetim Kurulu Başkanı Batu Aksoy; Genel Kurul sonrası yaptığı açıklamada eski Yönetim Kurulu üyelerine çok değerli katkılarından dolayı teşekkür ederek; “ETD, kuruluşundan bu yana enerji ticaretinin adil ve serbest rekabet koşullarında yapılabilmesi, piyasa fiyat ve bilgilerinin şeffaf, öngörülebilir ve ulaşılabilir olması, bu ticaretin kuralları ve standartlarının evrensel normlarda konulabilmesine ve enerji piyasasının ülkemizin büyümesine katkıda bulunabilecek şekilde kurgulanması ve işletilmesine yönelik çalışmalar yapmakta ve bu yöndeki çalışmalara katkı sunmaktadır. Yeni Yönetim Kurulu ile de aynı amaçlar doğrultusunda gerek bünyesinde oluşturulmuş olan Çalışma Grupları aracılığıyla gerekse ETD Başkanlığı olarak enerji ticareti piyasasının tüm katılımcıları ve ilgili tüm Devlet Kurum ve Kuruluşları’ nın yanısıra uluslararası kuruluşlar ile de ortak çalışmalar yürütmeye devam edecektir” dedi.

Bu haber 3182 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.