Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Kadoil 300. istasyonunu açtı!

Güncelleme :05.12.2013

 Kadoil 300. istasyonu Hay-Sa Petrol'ü Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde açtı. İstasyonun açılış törenine Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kadoil Yönetim Kurulu Üyesi Şanser Kadooğlu, Genel Müdür M. Aslan Değirmenci, yerel protokol ile çok sayıda davetli katıldı.

Kadoil Kırıkkale’nin Keskin ilçesinden geçen Ankara – Kayseri yolu üzerinde yapılan Kalegaz Sosyal tesisleri içerisinde 300. istasyonunu açtı. Açılışa Kırıkkale Milletvekili Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Keskin Kaymakamı İlker Özyar, Kadoil Yönetim Kurulu Üyesi Şanser Kadoğlu, Kadoil Genel Müdürü M. Aslan Değirmenci ve birçok davetli katıldı. 

28 bin metrekare üzerine yapılan Kalegaz Sosyal Tesislerinin yapımı 2 yıl sürdü ve yaklaşık 16 milyon TL’ye mal oldu. Tesisin içerisinde yolcuk yapanlar için restoran, market, yöresel ürünler satılan dükkanlar bulunuyor. Sosyal tesiste ayrıca düğün ve yemek organizasyonları için büyük bir havuz başı yemek alanı, sosyal aktivite için üst katta bilgisayar salonu, bilardo masaları ve oyun konsolları bulunuyor. Tesisin içerisinde yolculuk yapanların akaryakıt ikmalleri için ise Kadoil istasyonu da yer alıyor.

Tesisin açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, güzel bir tesisin açılışını yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederken, tesisin yapımını bizzat takip ettiğini bu konuda işletmenin sahibi olan Ömer Faruk Ilıcan ile sık sık görüştüklerini yapım sürecinde çıkan bazı sorunlara da çözmek adına müdahil olduklarını söyledi.  Atalay, “Kırıkkale’de uğrak bir mekan olmasını umduğumuz tesisin açılması hepimiz için önemli.” dedi.

Türkiye standartlarının üstünde bir tesis olduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Atalay, “Şehirlere bakarken büyük ufuklarla bakmak lazım, küçük günlük ufuklarla bakarken hiçbir şey yapamıyorsunuz.  Bugünkü tesisi bütün bu büyük bakış içerisinde önemli bir yere oturtuyorum. İnşallah bu açılış diğer yatırımlara da bir teşvik olur.” dedi. 

Bu haber 3194 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mercedes-Benz Yeni Actros Türkiye’de... 13.02.2020
Koç Holding "MLMM 4.0" atağını Tüpraş ile başlattı... 13.02.2020
Brisa, “Geçici İşçi” İstihdam Edeceğini Duyurdu... 13.02.2020
Özulaş Toplu Taşım, 8 adet Mercedes-Benz Conecto teslim aldı ... 13.02.2020
Küresel petrol arzı Ocak ayında azaldı... 13.02.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.