Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

BP TÜRKİYE’den Engelsiz Sanat İçin Destek

Güncelleme :13.12.2013

 BP Türkiye, Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nin (TEKSEM) yürüttüğü “Engelsiz Canlar Trafikte” projesi kapsamında sahnelenen Haylaz Kedi Trafikte adlı müzikal çocuk oyununa destek verdi.

BP Türkiye, yol güvenliği alanında pek çok proje yürütmeye devam ederken Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nin (TEKSEM) Engelsiz Canlar Trafikte Projesi’ne destek veriyor. Proje kapsamında sahnelenen ve TEKSEM ekibi tarafından yazılan Haylaz Kedi Trafikte adlı müzikal çocuk oyununun gala gösterimi 11 Aralık, Çarşamba günü Profilo Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Gala gösterimine BP Türkiye çalışanları ve çocukları yanısıra Sivil Toplum Örgütleri, iş ortakları olmak üzere birçok davetli katıldı.

Türkiye’de farklı alanlarda engellilerin önündeki duvarları kaldırmayı hedeflediklerini açıklayan BP Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Murat LeCompte, Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nin çocukların yol güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi için hayata geçirdiği bir engelsiz sanat projesi olan “Engelsiz Canlar Trafikte”ye destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Ağaç yaşken eğilir mantığından hareketle çocuklara yol güvenliği bilincinin küçük yaşlarda aşılanmasının önemine dikkat çeken LeCompte, Türkiye’de yaklaşık 1,5 milyon çocuğa 15 yıldır trafik eğitimi verilmesine aracılık eden BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu’nun aynı amaçla yürüttükleri önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledi. 

Engelsiz sanatçılara destek olmak amacıyla 2002 yılında kurulan TEKSEM’in hazırladığı projeyle engellilerin sosyal yaşamlarına farkındalık katmak ve eğitime kaynak yaratılması amaçlanıyor. Proje ekibinde görme, ortopedik engelli ve gönüllü olarak çalışanlar yer alıyor. Engellilerin eğitim seviyesini yükseltmeyi hedefleyen TEKSEM her yıl 121 engelli çocuğa burs veriyor. 

Trafik kazaları ve ilk yardım sırasında yapılan hatalara dikkat çekmek için yürütülen Engelsiz Canlar Trafikte projesi kapsamında hazırlanan oyun, Türkiye’de 5 ildeki 50 köy okulunda seyirci önüne çıkacak. Oyun, Aralık ayından itibaren Konya, İzmir ve Çanakkale’de sahnelenecek.

BP Türkiye ülkemizde spor yapan engelli sayısını artırmak ve Türk sporcularının paralimpik oyunlarda hak ettikleri desteği almalarını sağlamak amacıyla Londra 2012 Paralimpiyatları çerçevesinde Milli Paralimpik takımına destek verdi. 8 paralimpik sporcunun Londra 2012 Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil etmesine katkı sağladı.

Bu haber 2561 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Aytemiz Motobike İstanbul Fuarı’nda motosikletlilerin yanında... 22.02.2020
Poyrazoğlu, “Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’su” arasında... 22.02.2020
Türkiye Enerji Sektöründeki Birleşme ve Satın Almalar 2019 raporu yayımlandı... 21.02.2020
Mobil 1 Center’dan Yeni Hizmet Noktası!... 21.02.2020
Scania’dan Trafik Güvenliğinde Devrim ... 21.02.2020
Türkiye’nin Enerjide Dokunulmamış Hazinesi: Biyokütle... 21.02.2020
TruckStore, Kuzeyhan Lojistik’e 25 adet Mercedes-Benz Actros teslim etti... 21.02.2020
MAN Truck & Bus, Bilbao’da tanıttığı yeni nesil kamyon ve çekicileri ile standartları yeniden belirledi... 21.02.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.