Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Akaryakıt güzergahları düzenlendi

Güncelleme :16.12.2013

 Ham petrol, benzin, motorin, gazyağı ve jet yakıtının taşınacağı güzergahlar yeniden düzenlendi.

Gümrük Genel Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, ham petrol, benzin, motorin, gazyağı ve jet yakıtının transitinde çift yönlü olarak; Orta Akdeniz veya Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri bağlantıları yetkili gümrük idareleri-Bahçe-Gaziantep-Şanlıurfa-Kızıltepe-Cizre-Nusaybin-Habur Gümrük Müdürlüğü; Sarp Gümrük Müdürlüğü-Hopa-Artvin-Olur-Göle-Kars (veya Hopa-Artvin-Ardahan-Hasköy-Susuz-Kars)-Digor-Tuzluca-Iğdır-Aralık-Dilucu Gümrük Müdürlüğü güzergahı takip edilecek.

Demiryolu aktarmalı taşımalar ise karayoluyla Habur Gümrük Müdürlüğü-Nusaybin Cizre-Mardin Gümrük Müdürlüğü; Mardin'de yapılacak aktarma sonrası demiryolu ile Mardin Gümrük Müdürlüğü-Mersin Akaryakıt Gümrük Müdürlüğü güzergahında gerçekleştirilecek.

Hava şartları veya mücbir sebep durumunda farklı güzergah belirlenebilecek.

Demiryolu aktarmalı yapılan taşımalarda; aktarma yerinde hareket idaresinde tatbik edilen mühür kontrol edilecek ve tank konteynerin tartımı yapılacak. Mühür kontrolü ve tartım sonucu uygun ise yeniden macun tespiti yapılmaksızın tank konteyner diğer araca nakledilecek.

Dünya Gümrük Örgütü sınıflandırma kararları

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının, Türk Gümrük Tarife Cetvelinin yeknesak olarak uygulanmasını sağlamak amacıyla Dünya Gümrük Örgütü Armonize Sistem Komitesince alınan sınıflandırma kararlarının duyurulmasına ilişkin Gümrük Genel Tebliği de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu haber 2037 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Otokar ve IVECO BUS üretim anlaşması imzaladı... 26.02.2020
OYAK, TOTAL Oil Türkiye ve M Oil’i devralmak için Rekabet Kurulu’na başvurdu... 25.02.2020
PÜİS, İstasyon sahiplerinin maliyetlerini düşürmek için çalışıyor... 24.02.2020
IVECO, ilk IVECO S-WAY çekicileri törenle teslim etti... 24.02.2020
Tırsan’dan Akar Lojistik’e 50 Adetlik Treyler Teslimatı... 24.02.2020
EVS ve ZEBRA Elektronik, elektrikli araç şarj istasyonlarını müşterilerinin ortak kullanımına açmak için işbirliğine gitti ... 24.02.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.