Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

Ferroli, Mesleki Eğitimi Desteklemeye Devam Ediyor

Güncelleme :25.12.2013

 Sektöre ve mesleki eğitime katkı sağlamayı misyon edinen ısıtma ve soğutma sektörünün liderlerinden Ferroli, Pendik Güllübağlar İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde eğitim laboratuvarı açtı.

Bireysel ürünlerden sistem çözümlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan ısıtma ve soğutma sektörünün öncülerinden Ferroli, 55 yılı aşkın tecrübesiyle dünyadaki son teknolojileri Türk tüketicisi ile buluşturmaya ve mesleki eğitim veren okullara yatırımlara devam ediyor. 

Pendik Güllübağlar İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Birimi’nde yer alan ve 24 Aralık 2013 Salı günü açılışı gerçekleştirilen Ferroli Gaz Yakıcı Cihazlar Eğitim Laboratuvarı’nda başta yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi ve kazanlar olmak üzere brülör, termosifon, hermetik şofbenlerin de bulunduğu pek çok Ferroli markalı ürün öğrencilerin çalışmaları için yer alıyor. Son teknolojik ürünlerin yer aldığı laboratuvarda aynı zamanda yoğuşmalı kazanlardan oluşan kaskad sistemleri de yer alıyor. Ayrıca laboratuvarın içindeki çalışma masaları, öğrenci dolapları ve projeksiyon sistemleri de öğrencilerin konforlu bir eğitim almaları için özel olarak tasarlandı.

Pendik Güllübağlar İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme biriminde yer alan Ferroli Gaz Yakıcı Cihazlar Eğitim Laboratuarı toplam 25 kişilik kapasiteye sahip. 

Ferroli Eğitim Laboratuvarı Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Pendik Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin ve Ferroli Genel Müdürü Çetin Çakmakçı’nın katıldığı bir törenle açıldı.  Törende konuşan Ferroli Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, “Isıtma ve soğutma pazarının liderlerinden biri olarak misyonumuz geliştirdiğimiz ürünler kadar mesleki eğitimde sektöre katkı sağlamak. Gençlerimizin kalifiye birer profesyonel olmalarını sağlamak amacıyla donanımlı eğitim laboratuvarlarını hizmete açıyoruz” dedi. 

Sektöre ve mesleki eğitime sağladığı katkılarla adından söz ettiren Ferroli’nin Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu ve Kartal Samandıra Endüstri Meslek Lisesi’nde de eğitim laboratuvarları bulunuyor.

Bu haber 4899 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.