Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

GAZBİR yönetimi, EPDK Başkanı Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Güncelleme :18.03.2014

GAZBİR yönetimi, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile birlikte yeni görevlerine atanan İkinci Başkan Ümit Kayrak ve Kurul Üyesi İbrahim Tan’a Ankara’da bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. 

Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) yönetimi, bir ay önce Bakanlar Kurulu Kararı ile EPDK Başkanı olarak atanan Mustafa Yılmaz ile birlikte İkinci Başkan Ümit Kayrak ve Kurul Üyesi Tan’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. 17 Mart Pazartesi günü EPDK’nın Ankara’daki merkezinde gerçekleştirilen ziyarete; GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, Başkan Yardımcıları Bilal Aslan ve Aslan Uzun, Genel Sekreter Yaşar Çıkış, Yönetim Kurulu Üyeleri, Nuri Baş, Aziz Mimarlar, Ali İhsan Sılkım, Ahmet Hakan Tola, Erdoğan Arkış, Kenan Demir, Dernek Müdürü M. Cem Önal ve GAZMER Genel Müdürü Mustafa Ali Akman katıldılar.

“Tarifeleri yeniden gözden geçirebiliriz”

EPDK’nın 2001 yılında kurulması ile birlikte yapılan düzenlemelerle hızlı bir gelişme sürecine giren doğal gaz dağıtım sektörüne ilişkin konuların da gündeme geldiği ziyareti değerlendiren EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, 70’in üzerinde şehirde 10 milyonun üzerinde aboneye hizmet götüren doğal gaz dağıtım sektörünün gelişimini yakından izlediklerini söyledi. Doğal gaz dağıtım şirketlerinin, yatırımlarını hizmet kalitesinden taviz vermeden hızla gerçekleştirebilmeleri için, EPDK tarafından belirlenen tarifeleri yeniden gözden geçirebileceklerinin mesajını da veren Başkan Yılmaz, sektörün sorunlarının çözümüne azami duyarlılık gösterileceğini ifade etti.

GAZBİR Yönetim Kurulu ile birlikte EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ı tebrik ederek, yeni görevinde başarılar dileyen GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, Doğal Gaz Piyasası Kanunu’nda değişiklik öngören kanun tasarısı ve tarifeler başta olmak üzere, temel sektörel konulara değindi. Kanun tasarısı ile ilgili olarak; dağıtım bölgelerinde, elektrik piyasasında olduğu gibi perakende şirket ayrışımının doğal gaz sektörünün kendine özgü yapısı dikkate alınarak yapılması gerekliliğine dikkat çeken Yaşar Arslan, dağıtım bölgelerinin birleştirilmesinin de kanunla teşvik edilmesi gerektiğini söyledi. Dağıtım sektörünün en önemli gündem maddelerinden biri olan tarifelerle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Arslan, EPDK’nın sistem kullanım bedellerinde adil bir düzenlemeye gideceğine inandıklarını söyledi.

Bu haber 3329 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.