Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

Daireniz tükettiği ısı enerjisini hesaplıyor, artık para cebinize kar kalıyor!

Güncelleme :20.03.2014

Yanlış duymadınız, şimdi daireniz tükettiğiniz ısı enerjinizi hesaplayabiliyor, üstelik çok kolay bir yöntemle… Bu muhteşem teknolojiyi size Baymak kalorimetreler sunuyor!

Baymak kalorimetre, mobil, kolektörlü ve yerden ısıtmalı sistemlerde dairenin giriş ve çıkış hattına monte edilerek, dairenin tükettiği enerjiyi hesaplayan cihazlardır. İçinden geçen su miktarı ve sıcaklık farkını kullanarak harcanan ısı miktarını Kwh cinsinden hesaplayan ısı sayaçlarının, hesaplama birimi, debimetre ve bir çift sensörden oluşmaktadır. Baymak daire tipi kalorimetrelerde, tüm parçalar bütünleşik olup kompakt yapıdadır.

Baymak kalorimetreler, debimetre ölçüm prensibine göre ikiye ayrılırlar. Debiyi pervane aracığıyla ölçen kalorimetreler mekanik tip olup, debiyi ses dalgası prensibiyle ölçen kalorimetreler ultrasonik tiptedir. Baymak ürün gamında tüm boru çaplarında ve farklı debilerde kalorimetreler mevcuttur.

Baymak Kalorimetrelerin Çeşitleri ile tanışın…

Baymak Sensonic® II Elektromekanik Kalorimetre

Baymak sensonic® II son teknoloji elektronik ölçüm parçalarıyla donatılmış çok akışlı çarklı mekanik kalorimetrelerdir. Çark devrinin elektronik olarak kayıt altına alınması uzun vadede anlık ve hatasız bir ölçüm imkanı sağlar. Farklı kombinasyonları ile ısı ölçümünde geniş bir kullanım sahası sağlar. 

Baymak Ultego® III ultrasonic Kalorimetre 

Baymak ultego® III ultrasonic kalorimetrede ölçüm ses dalgası prensibe göre yapılmaktadır. Mevcut ses debisi, iki zıt ses dalgası arasındaki geliş süresi farkı ile hatasız bir şekilde tespit edilir. Düşük debilerde hassas ölçüm imkanı verir ve suyun içerisindeki maddelerden ve kompozisyondan etkilenmez. Debi aralığı; 0.6 - 60 m3/s arasındadır. 

Baymak Kompozit Gövdeli Ultego Smart Kalorimetre

Ultrasonik kalorimetre kalitesinde, fiyat avantajı sağlayan ürünümüzdür. Ultego® III ultrasonic kalorimetrede ;ölçüm ultrasonic prensibe göre yapılmaktadır. Mevcut ses debisi, iki zıt ses dalgası arasındaki geliş süresi farkı ile hatasız bir şekilde tespit edilir. Düşük debilerde hassas ölçüm imkanı verir ve suyun içerisindeki maddelerden ve kompozisyondan etkilenmez. Debi aralığı; 0.6 - 60 m3/s arasındadır. 

Hangi Kalorimetreyi Seçmeliyim?

Mekanik ve ultrasonik kalorimetre arasındaki seçim :

Sistemdeki suyun kalitesinden emin olunmayan durumlarda ultrasonik kalorimetre tercih edilmelidir. Ancak, sistemdeki suyun kalitesinin diğer  tesisat ekipmanlarına da zarar vereceği göz önünde bulundurulmalıdır. Ultrasonik kalorimetreler düşük debilerde ölçüm hassasiyetlerini kaybetmedikleri için genellikle büyük çaplı tesisatlarda tercih edilmektedir. Bölgesel ısı dağıtımlarında bina girişlerinde kullanılmaktadır. Daire tiplerinde çok düşük debiler çok önemli olmadığından mekanik kalorimetreler kullanılmaktadır. Projelerin bütçesine göre, fiyat performans göz önüne alınarak seçim yapılabilir.

Bu haber 3461 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Petrol Ofisi, akaryakıt sektöründe bir kez daha ‘Yılın İtibarlısı’ seçildi... 24.01.2022
IVECO PETRONAS Team De Rooy ekibi, 2022 Dakar Rallisi’nde 3 kamyonu ile ilk 10’da yer aldı... 24.01.2022
Doğa Karbondioksit Artışını Yavaşlatmaya Çalışıyor !... 24.01.2022
Auto King Oto Ekspertiz ile elektrikli araçlar için pil ölçümü başlıyor... 24.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.