Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Daikin Türkiye, TLS ile işbirliğine gitti

Güncelleme :11.04.2014

 İklimlendirme alanında Türkiye’yi bölgenin lojistik üssü yapmayı hedefleyen Daikin, bu konuda önemli bir adım attı. Tüm lojistik hizmetlerinin tek bir merkezden yönetilmesini hedefleyen Daikin Türkiye, ürünlerini TLS Lojistik güvencesiyle satış noktalarına ulaştırmaya başladı.

İklimlendirme sektörünün Japon devi Daikin, Türkiye’deki büyüme planları doğrultusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Türkiye’yi bölgenin iklimlendirme üssü yapma hedefi ile faaliyet gösteren Daikin, depo ve antrepo işleticisi olarak iş ortaklarına dağıtım hizmetleri de sunan TLS Lojistik ile işbirliğine gitti. Üretim konusundaki başarısını satış öncesi ve sonrasındaki tüm süreçlere yaymak isteyen Daikin Türkiye, TLS Lojistik’in Şekerpınar’daki Heka Tesisleri’ni dağıtım merkezi olarak seçti. Büyüklüğü 25 bin metrekare, kapasitesi 60 bin palet olan Heka Depolama Tesisleri’nde 16 bin metrekarelik depolama alanı Daikin Türkiye’ye ayrıldı. Daikin’in Hendek’teki fabrikasında üretilen ürünlerin bir kısmına ve ithal edilen cihazların tamamına ilişkin lojistik operasyonların tek bir merkezden yönetilmesini sağlayan bu işbirliği ile maliyet ve riskler minimize edilirken, dağıtım sürecinin kesintisiz ve daha etkin bir şekilde işlemesi sağlanıyor. Daha hızlı ve nitelikli bir dağıtım yapılabilmesini de mümkün kılan bu işbirliği, Daikin Türkiye’nin stok yönetimi başarısını da artırmayı hedefliyor. 

TLS ile yapılan bu işbirliğinin sonuçlarını almaya başladıklarını belirten Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Bu sayede tüm tedarik zinciri ihtiyaçlarımızı profesyonel bir servis sağlayıcıdan, tek noktada ve en üst seviyede karşılamış olduk. Tüm lojistik operasyonumuzu tek bir sistem üzerinden verimli bir şekilde yürütebiliyoruz. Depolamadan ambalaja, yüklemeden dağıtıma kadar tüm süreçlerde yaşanan bu iyileştirmelerin yanı sıra 2014 yılında bu çalışmaların daha etkin olmasını planlıyoruz” değerlendirmesi yaptı. Türkiye’yi bölgenin lojistik üssü yapma konusundaki hedeflerini de hatırlatan Önder, “TLS ile yaptığımız bu işbirliği, bizi Türkiye’yi lojistik üssü yapma hedefimize bir adım daha yaklaştırdı” dedi. 

Daikin Türkiye’nin bu yıla ilişkin hedefleri arasında İstanbul’da olduğu gibi diğer bazı büyük illerde de bölge depolarının oluşturulmasının yer aldığını belirten Önder, “Böylece, mikro ölçekte yürütülecek çalışmalarla daha hızlı ve kaliteli dağıtım yapmayı, dağıtım sürecinde yaşanabilecek olası hasar ve gecikmeleri tamamen ortada kaldırmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Söz konusu işbirliğiyle ilgili olarak TLS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ Hacıalioğlu da şunları söyledi: “Daikin gibi bir dünya devi tarafından, çok zorlu bir ihale süreci sonucunda tercih edilmek, sadece TLS Lojistik’in değil Türk lojistik sektörünün de yetkinlik anlamında hangi seviyeye ulaştığının en büyük göstergesi ve bizim için gurur kaynağı olmuştur. Bu işbirliği, Daikin gibi dünya devlerinin Türkiye’yi yakın coğrafyadaki pazarlara ürün sevkiyatı yapmak için lojistik üssü olarak kullanmaya başladığını göstermesi nedeniyle ayrıca önemlidir.” 

Hacıalioğlu, TLS’nin müşterileriyle daima şeffaf ve uzun vadeli ilişkiler kuran bir şirket olduğunu hatırlatarak, operasyon performanslarının ölçülebilirliği ve kurumsal sürekliliğe verdikleri önem gibi hususlar dolayısıyla müşterilerinin, kendilerini çok güvenilir bir lojistik iş ortağı olarak gördüklerini kaydetti.

Bu haber 3435 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.