Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

Lider Baymak Dev Standı ve Hollanda Teknolojili ürünleri ile Sodex’in yıldızıydı!

Güncelleme :09.05.2014

İklimlendirme alanında en geniş ürün gamına sahip ısıtma-soğutma sektörünün lider markası Baymak, Hollanda Teknolojili ürünleri ve Sodex Fuarı’nda kurduğu dev stantla katılımcıları büyüledi.

Türkiye genelinde, 1200 münhasır bayisi, 2100’den fazla satış noktası, 250’nin üzerinde yetkili servisi ve 800’ün üzerinde çalışanı bulunan Baymak, 2013 yılı itibariyle %100 BDR THERMEA Grup şirketi haline geldikten sonra, son bir yıl içinde tüketiciyi en çok yeni ürünle tanıştıran firma oldu. Tüm bu ürünlerin ortak özelliği ise enerji verimli, yoğuşma teknolojisine sahip ürünler olmasıydı.

Yepyeni Üç Ürün;  İdee, Lectus, Magnus

Yeni ürün geliştirmeye verdiği önemle tanınan BAYMAK, Sessizliği Seven Teknoloji olarak pazara sunduğu tasarım ödüllü hidrofor E. Sybox ile minimum enerji ile maksimum verimlilik vadetti. Duvar tipi yoğuşmalı kazanı Lectus Merkezi Sistem Isıtmanın yeni adı oldu. Küçük, sessiz, hafif ve 109.2 verim değerine sahip cep kombisi idee, boyutları ve verim değeri ile sektöre yeni bir boyut getirdi. Son olarak lansmanı gerçekleşen Magnus yer tipi yoğuşmalı kazanı kapasite ve verim özellikleri ile rakipleri arasından kolayca sıyrıldı. Ayrıca piyasaya sunduğu ısı pompası ve yeni 7 yıl garantili, A enerji sınıfı, yeni nesil doğa dostu inverter elegant klima da enerji verimli olmasıyla tüketicinin kalbini hızla fethedecek gibi görünüyor.

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak: ‘Hollanda Teknolojisinin Gücüyle Kaliteyi ve Tüketici Memnuniyetini ilk Sıraya Koyan, Daha Akıllı Çözümler ve En İyi Fiyat/Performanslı Yeni Ürünleri Sunan Bir Firma Olduk.’’

Baymak, ısıtma ve soğutma sektöründe faaliyet gösteren tüm firmaların bir araya geldiği 

Sodex Fuarı’nda yeni geliştirilen ürünlerini tanıttı. Fuarda kurulan 742 m2’lik dev stantta Baymak’ın Hollanda teknolojili ürünleri tanıtıldı.45 yılı sektörde ilkler, başarılı projeler ve Türkiye ekonomisine yapılan katkılar ile geride bırakan Baymak fuar boyunca davetlilerin ve tüm basının ilgi odağı oldu. Baymak Genel Müdürü Ender Çolak fuar sırasında gerçekleşen basın toplantısında şunları dile getirdi: ‘’ Baymak olarak yatırımlarımızı son bir yıldır en çok enerji verimli ürünlere yapıyor, her fırsatta tüketicilerimizi yoğuşma teknolojisine sahip ürünlerin kullanımı konusunda bilinçlendiriyoruz. Bu artık Baymak markası için bir sosyal sorumluluk projesi haline gelmiştir. Tüketiciler Hollanda Teknolojisine sahip Baymak ürünlerimizi kullanarak hem enerjiden hem de paradan tasarruf sağlayabilirler. E. Sybox hidrofor, duvar tipi yoğuşmalı kazan Lectus,  küçük, sessiz, hafif ve 109.2 verim değerine sahip cep kombisi idee, yer tipi yoğuşmalı kazanımız Magnus, ısı pompası ve yeni 7 yıl garantili, A enerji sınıfı, yeni nesil doğa dostu inverter elegant klimamız… Hepsinin ortak noktası Avrupa teknolojisine sahip, enerji verimli ürünler olmasıdır. Bugün bu dev alanda da tüketicilerimizi yeni ürünlerimizle ve Baymak teknolojisi ile buluşturmayı hedefledik. Bdr Thermea ile birleşme sonrasında her alanda daha da güçlenen bir marka haline gelen Baymak, yatırımları güçlendirme, istihdamı artırma, ithalat, ihracat ve Ar-Ge ve sosyal sorumluluk alanlarında büyük gelişmeler kaydetmiştir. 2012-13 yılları arasında 20 milyon u aşan yatırım yaptık. Bu yatırım yenileme ve yeni kombi hatları üzerine oldu. Yatırımlarımız artıkça elbette istihdamımız da arttı ve Baymak Akademi’yi kurduk. Baymak olarak yerli kaynak kullanımına önem verdik. 2012 ve 2014 ithalat rakamlarını kıyasladığımızda, ithalat alanında %20 oranında azalma oldu, bunun başlıca sebebi ise yerli kaynak kullanımına verdiğimiz önem oldu. İhracat anlamında ise yepyeni pazarlara yelken açtık ve günden güne çemberimizi genişletiyoruz. Belçika, Japonya, Rusya, Almanya, Hindistan gibi hali hazırda iş yaptığımız büyük ülkeler zaten vardı ancak yenilenebilir enerji alanında Birleşik Arap Emirlikleri, Türkmenistan, Özbekistan, Azerbaycan, Gambia, ABD gibi yepyeni coğrafyalarla da işbirliği yapmaya başladık. Ar-Ge alanında ise BDR Thermea’nın Ar-Ge gücünü ve Hollanda Teknolojisini Türkiye’ye taşıdık. 

BDR Thermea sonrası daha da güçlenen ve yenilenen lider Baymak’ın yeni değerleri; tüketiciyi ilk sıraya koymaktır, tüketiciye çok yüksek teknolojili çok sayıda seçenek sunmanın yanında, özellikle satış sonrasında yarattığımız yeni anlayışla gerek bireysel gerek kurumsal tüketici memnuniyetini en üst seviyeye çıkarıyoruz. Daha akıllı çözümler üretiyoruz; Baymak Hollanda teknolojisiyle sunduğu yeni ürünlerinde, gerek kurulum, gerek kullanım, gerekse servis kolaylığı sağlayan akıllı tasarımları kullanıyor.Bu akıllı tasarımların en son örneği yeni İdee yoğuşmalı kombi. En küçük, en kompakt, sadece 7 birleşik parçadan oluşan, en hafif ve tabi ki en yüksek verimli kombi ülkemizde bu akıllı tasarımların ilk örneği oldu.Yine en yeni ürün Magnus kazanlar da akıllı tasarımı, çok küçük hacmi ve yüksek teknolojisi ve verimiyle çok kısa süre içinde çok prestijli projelerde kullanılmaya başlandı. Yeni hidrofor E.sybox en küçük, kompakt, sessiz ve yüksek verimli yapısıyla yine alanında ilk ve tek örnek oldu. Entegre ürünler ve çözümler üretiyoruz; ülkemizde iklimlendirme sektörünün en geniş ürün gamına sahip firması olarak, hibrit sistemleri de başarıyla uygulamaktayız. Yenilenebilir enerji kaynaklarıyla entegre olarak sunulan yüksek enerji verimli ürünler bir taraftan en yüksek enerji tasarrufunu sağlarken, diğer taraftan da tüm bina sistemlerine uygun çözümler üretiyoruz. Bunun son örneği Baymak’ın turizm sektöründe uyguladığı ısı pompaları, güneş kollektörleri ve yoğuşmalı kazanlar hybrid sistemleri oldu. Bugün turizmin pek çok 5 yıldızı, Baymak’ın yeni Hollandalı ürünlerini kullanmaya başladı. Daha sürdürülebilir bir gelecek yaratıyoruz; Baymak yeni anlayışında çevreye duyarlılığı da ilk sıraya koydu. Avrupa birliği’nde uygulanmaya başlanan ve önümüzdeki yıl tüm birlik ülkelerinde zorunlu hale gelecek Enerji Verimliliği düzenlemelerine uymayı hatta bunun üzerinde enerji verimli ürünleri ülkemize kazandırmayı amaçlayan markamız, karbon salınımı en az ürünlerini ön plana çıkarıyor. Son dönemde uygulamaya başladığı geri dönüşüm kampanyasıyla 10.000’e yakın kombi değişimi yapan Baymak, bir taraftan bu eski kombileri lisanslı geri dönüşüm tesislerinde bertaraf ederek çevreye zarar vermelerini önlerken diğer taraftan da tüketicinin yüksek enerji verimli ve çevreyle dost yoğuşmalı kombi, kullanımını teşvik etti. Fiyat performans oranı en iyi ürünleri tüketicimize sunuyoruz; Baymak’ın amacı en yüksek ve çevreci teknolojiyi en uygun fiyatla tüketicisiyle buluşturmak böylece tüketicimizin bu ürünlere ulaşılabilmesini sağlamaktır. Bunun son örnekleri gerek yoğuşmalı kombide gerekse yoğuşmalı kazanda çok yoğun bir şekilde sektörde yaşanmaktadır. 

Gerçekten Baymak’ın son bir yıldaki değişimi göz kamaştırıcı… Porshe Consulting ile birlikte yalın üretim politikasının hayata geçirilmesiyle  fabrika Avrupa’nın en üst teknoloji ve üretim seviyesine getirildi. Yeni ürünlerle sektörün ihtiyaçlarına en yüksek teknolojili çözümler sunuldu. Baymak her geçen gün çok daha fazla büyük konut ve iş merkezi ile otel projelerine çözümler sunmaya, bu projelerde kullanılmaya başlandı. Yani Baymak kombi pazarındaki başarısına şimdi de çok büyük projelerde kazan kurulumlarını da ekledi.  Son olarak büyük bir konut projesinin 170 kazan kurulumunu yapmaktayız. Baymak projelere özel olarak kurduğu satış sonrası takımı ile de büyük projelere en yüksek teknolojili ürünler sunmanın yanında onların ihtiyacı olan servis hizmetini de özel olarak sağlamaya başladı. Tedarikçi derecelendirme programını hayata geçirerek, üretimde tedarikçilerinin en üst kalite standartlarına gelmelerini sağladı. Dahası bu tedarikçilerinin grubun Avrupa’daki diğer 5 üretim tesisine de hammadde ve malzeme sağlamalarının yolunu açıyor. Böylelikle Türk yan sanayiine de yeni bir pazar sağlamış oluyor. ‘’

Baymak dev standı, Sodex boyunca gerçekleştirdiği eşsiz şovları ve yeni ürünleri ile fuar boyunca katılımcıların yoğun ilgisinden memnun olarak fuardan ayrıldı.

Bu haber 3864 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
IVECO PETRONAS Team De Rooy ekibi, 2022 Dakar Rallisi’nde 3 kamyonu ile ilk 10’da yer aldı... 24.01.2022
Doğa Karbondioksit Artışını Yavaşlatmaya Çalışıyor !... 24.01.2022
Petrol Ofisi, akaryakıt sektöründe bir kez daha ‘Yılın İtibarlısı’ seçildi... 24.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.