Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

BP Ultimate Euro Diesel’e TÜV Rheinland’den Sertifika

Güncelleme :14.05.2014

 BP’nin Ultimate Euro Diesel ürününü TÜV Rheinland’ın Trafik Güvenliği ve Teknoloji Merkezi tarafından onayladı.

BP Türkiye’nin başvurusu üzerine BP’nin yakıt performans testlerini ve ürün analizlerini denetleyen TÜV Rheinland Trafik Güvenliği ve Teknoloji Merkezi, geliştirilmiş temizleme formüllü BP Ultimate Euro Diesel’in yakıt tasarrufu sağlayarak daha fazla yol gitmeye yardımcı olduğunu onayladı.

Merkezi Almanya’nın Köln kentinde olan TÜV Rheinland tarafından verilen Sertifika ’da; BP Ultimate Euro Diesel sıradan yakıtlarla kıyaslandığında, yakıt enjektörlerini tortu oluşumuna karşı korur ve mevcut tortuları azaltıp motorun yakıt enjektörlerini temizleyerek yakıt tüketiminin düşmesine yardımcı olur denildi.

Serfikada ayrıca BP Ultimate Euro Diesel ile ilgili olarak, Etkin bir şekilde yakıt sistemi içindeki metal parçaların paslanmasını önler ve köpük önleyici madde içererek, dikkate değer oranda daha az kokulu, daha temiz, daha hızlı ve daha güvenli doluma yardımcı olur ifadelerine yer verildi.  TÜV Rheinland, BP Ultimate Euro Diesel’in test ve analizlerinde TS, NF, ISO, CEC ve ASTM gibi milli ve uluslararası standartlara dayanan yöntemler uyguladı. TÜV Rheinland gözetimde gerçekleştirilen test ve analizler sonucunda detaylı teknik rapor hazırlandı.

TÜV Sertifikalı BP Ultimate Euro Diesel, müşterilerin bir üründe aradığı özellikler olarak sıralanan, Kalite, performans, yakıt ekonomisi ve bakım masraflarının azalması beklentilerine çözüm olarak şirketin Almanya ve İngiltere’deki Global Akaryakıt Teknoloji Merkezlerinde BP’nin uzman bilim adamları ve mühendisleri tarafından geliştirildi.

BP Ultimate Euro Diesel, üstün temizleme gücü ile sıradan dizel yakıtlara kıyasla önemli katkılar sağlayacak şekilde tasarlandı. Gerçekleştirilen testler BP Ultimate Euro Diesel’in gelişmiş motor temizleme gücü ile yakıt tüketiminin düşmesine yardımcı olduğunu ve sıradan yakıtlarla karşılaştırıldığında tek depoda 42 km’ye kadar daha fazla yol yapma olanağı sunduğunu ortaya koyuyor.

Bu haber 2252 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Aytemiz Motobike İstanbul Fuarı’nda motosikletlilerin yanında... 22.02.2020
Poyrazoğlu, “Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’su” arasında... 22.02.2020
Türkiye Enerji Sektöründeki Birleşme ve Satın Almalar 2019 raporu yayımlandı... 21.02.2020
Mobil 1 Center’dan Yeni Hizmet Noktası!... 21.02.2020
Scania’dan Trafik Güvenliğinde Devrim ... 21.02.2020
Türkiye’nin Enerjide Dokunulmamış Hazinesi: Biyokütle... 21.02.2020
TruckStore, Kuzeyhan Lojistik’e 25 adet Mercedes-Benz Actros teslim etti... 21.02.2020
MAN Truck & Bus, Bilbao’da tanıttığı yeni nesil kamyon ve çekicileri ile standartları yeniden belirledi... 21.02.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.