Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Starpet’in Marmara Bölgesi’ndeki 16’ncı istasyonu Gebze Şekerpınar’da açıldı

Güncelleme :27.08.2014

 Akaryakıt sektörünün yüzde yüz yerli markası Starpet’in Marmara Bölgesi’ndeki 16’ncı istasyonu Gebze Şekerpınar’da hizmete girdi. Açılış töreninde konuşan Starpet Garzan Akaryakıt Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahfuz Okalin, büyüme sürecinde özellikle Marmara Bölgesi’ndeki yatırımlara büyük önem verdiklerini söyledi.

İstikrarlı büyümesini sürdüren akaryakıt sektörünün yüzde yüz yerli markası Starpet, Marmara Bölgesi’nde özmal istasyon ağını da genişletmeye devam ediyor. Starpet’in Kocaeli Gebze’deki üçüncü özmal istasyonu, 26 Ağustos Salı günü Şekerpınar’da hizmete girdi. Özellikle İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde büyümeyi hedefleyen Starpet’in Marmara Bölgesi’ndeki 16’ncı istasyonu olan Şekerpınar istasyonunun açılışına özel olarak düzenlenen yüzde 20 indirim kampanyası da sürücülerden büyük ilgi gördü.

 Ünlü sanatçılar Nihat Doğan, Hazal ve Cihan Akboğa’nın şarkılarıyla renk kattığı açılışın ev sahipliğini Starpet Garzan Akaryakıt Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahfuz Okalin ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Okalin yaptı. Mahfuz Okalin, açılış töreninde yaptığı konuşmada, 2014 sonuna kadar Türkiye’de ekonominin merkezi olan Marmara Bölgesi’nde istasyon sayısını 20’ye çıkarmayı hedeflediklerini belirterek şöyle konuştu: “İstasyon ağımızı büyütmeye devam ederken, bir yandan da otomasyona uygun olmayan, verimsiz ve markamıza yakışmadığını düşündüğümüz istasyonları kapatıyoruz. Bayilik verirken de yeni istasyon açarken de bizim için öncelik sayı değil verimlilik. Kapattığımız istasyonların ardından satışlarımızda yaşanan yüzde 5 civarındaki artışın bu vizyonumuzun doğruluğunu kanıtladığını düşünüyorum.”

2014 yılı hedefimiz yüzde 10 büyüme

Starpet olarak içinde bulundukları büyüme sürecinde özellikle Marmara Bölgesi’ndeki yatırımlara büyük önem verdiklerini kaydeden Okalin, “Yüzde 15 büyüme ve 900 milyon TL’lik ciro sağladığımız 2013 yılının ardından, 2014 sonuna kadar ciromuzu daha da artırarak yüzde 10 büyüme hedefiyle hareket ediyoruz. 2014 yılı itibariyle Türkiye’nin ilk 20 akaryakıt dağıtıcı firması arasında yer alıyoruz. 2015 sonunda ilk 10 arasında yer almak da hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.

 Türkiye’nin yanı sıra yurtdışındaki yatırımlara da büyük önem verdiklerini belirten Okalin, “Geçen yıl Starpet'in Avrupa’daki ilk ofisini bölgede sermayenin ve petrol sektörünün kalbi sayılabilecek İsviçre’de açtık. Zürih şehrindeki ofisimizle hem direkt olarak İsviçre pazarına hem de tüm Avrupa ülkelerine ulaşmayı hedefledik. Bundan sonraki hedefimiz de 2015’te Avrupa’da üretim yapacağımız bir tesis kurmak olacak. Ayrıca Adana’nın Yumurtalık ilçesinde depolama tesisi projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Bu haber 2634 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa, Otopratik markalı yedek parça ürün gamını genişletti, yerli ve yeni ürünlerini pazara sundu... 19.09.2020
LPG’li araçların kapalı otoparklara girebilmesi için neler gerekli?... 19.09.2020
OPET, ‘Çalışan Mutluluğu’ Çalışmaları ile Uluslararası Ödülleri Topladı... 18.09.2020
WRC Türkiye Rallisi’nde Bc Vision Motorsport’un Enerjisi Aytemiz’den... 17.09.2020
2019 Yılının En Başarılı TIR Sürücüleri ve Tepe Yöneticileri Ödüllendirildi... 17.09.2020
“BP Enerji Görünümü 2020” Raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi... 17.09.2020
SÜT-D Dünya Temizlik Günü Çağrısı: “Dijital Yaşamımızı Temizleyelim”... 17.09.2020
ZF Dönüşümü Hızlandırıyor, Kaynak Kullanımını Pazarın Yeni Durumuna Göre Ayarlayıp, Geleceğe Yatırım Yapıyor... 17.09.2020
Aygaz Dünyası’na Gümüş Ödül ... 17.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.