Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

MPT Çevre Çözümleri faaliyetlerine devam ediyor…

Güncelleme :02.10.2014

MPT, İstanbul’da Çevre Mühendisleri Odası’nda 8 Haziran 2015’te yürürlüğe girecek yeni Toprak Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kapsamında seminer düzenledi… 

MPT, TMMOB’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten İstanbul Çevre Mühendisleri Odası’nda odanın da katkılarıyla 3 Eylül 2014 Perşembe günü seminer düzenlemiştir. Seminerin ana konusu olarak 8 Haziran 2015 tarihinde yürürlüğe girecek olan “Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik” hakkında detaylı bilgiler MPT tarafından paylaşılmıştır. Katılımcıların dikkatle izlediği ve yoğun ilgi gösterdiği seminerde yönetmeliğin önemli ve geliştirilmesi gereken yönleri tüm taraflarca irdelenmiştir. Hem oda hem de katılımcılar açısından ilk kez gerçekleştirilen bu faaliyette MPT teknik olarak sektöre destek ve çözümleriyle katkılarını sunmaya devam edecektir.

18 Eylül 2015 bayi anlaşma yenilemeleri öncesi dikkat!!!

Akaryakıt ve LPG sektörünü yakından ilgilendiren bu yönetmelik, 18 Eylül 2015’te 5 yıllık bayilik anlaşmaları yenilemeleri öncesi yatırım ve ilerde yaşanabilecek geri dönüş noktasında son derece önemli bir noktada. İstasyonda toprak kirliliğinin tespit edilmesi durumunda, kirliliğin giderimi çalışmaları neticesinde yüksek temizleme maliyetleri ve faaliyetin yavaşlaması ve durması sonuçlarıyla karşı karşıya kalınabilir. Bu da yatırım yapan ve taahhüt eden taraf olarak dağıtım şirketi ve istasyon sahiplerini son derece güç durumda bırakabilir.

MPT Kimdir?

Türkiye’de 1992 yılından bugüne kadar akaryakıt ekipmanları ve teknolojileri konusunda birçok çözümü ve inovasyonu ortaya koyan Mepsan Petrol Cihazları A.Ş. ile İtalya’da 1955 yılından bu yana çevre alanında faaliyet gösteren Petroltecnica iş birliği gerçekleştirmişlerdir. Bu işbirliği sonucunda MPT Çevre Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. şirketi 2013 yılı başında faaliyetlerinde başlatmıştır. 

MPT, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik” kapsamında yeterlilik sahibi olan en tecrübeli firmalardan birisidir.

Çevre konusunda birçok çözümü bulunan MPT, ana hedef kitlesi olarak akaryakıt ve LPG istasyonlarında oluşan çevresel kirliliğin tespiti, giderimi ve önlenmesi noktasında hizmet vermektedir. Yine distribütörlüğünü yaptığı ürünlerle sektöre yenilikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda faydalar sağlamaktadır. Bu kapsamda detaylar için www.mpt.com.tr inceleyebilirsiniz.

Bu haber 2303 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
OPET, ‘Çalışan Mutluluğu’ Çalışmaları ile Uluslararası Ödülleri Topladı... 18.09.2020
WRC Türkiye Rallisi’nde Bc Vision Motorsport’un Enerjisi Aytemiz’den... 17.09.2020
2019 Yılının En Başarılı TIR Sürücüleri ve Tepe Yöneticileri Ödüllendirildi... 17.09.2020
“BP Enerji Görünümü 2020” Raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi... 17.09.2020
SÜT-D Dünya Temizlik Günü Çağrısı: “Dijital Yaşamımızı Temizleyelim”... 17.09.2020
ZF Dönüşümü Hızlandırıyor, Kaynak Kullanımını Pazarın Yeni Durumuna Göre Ayarlayıp, Geleceğe Yatırım Yapıyor... 17.09.2020
Aygaz Dünyası’na Gümüş Ödül ... 17.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.