Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Kadoil, İstanbul’daki 7. istasyonunu Mahmutbey’de açtı

Güncelleme :20.05.2015

İstasyon yatırımlarında büyük şehirlere de ağırlık veren Kadoil, bu doğrultuda İstanbul’da 7. istasyonunu açtı.
   

Akaryakıt sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden birisi olan Kadoil, başta büyük şehirler olmak üzere Türkiye’nin her tarafında açtığı istasyonlarla ulaşım ağını yaygınlaştırmaya devam ediyor. Büyük şehirler, ana yollar ve stratejik noktalarda istasyon açılışlarına ayrı bir önem veren Kadoil, bu doğrultuda İstanbul’daki istasyon sayısını Onur Petrol’ün açılışı ile birlikte 7’ye çıkardı. 16 Mayıs Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleştirilen Mahmutbey’deki Onur Petrol’ün açılışına olan ilgi büyüktü. Onur Petrol’ün açılışına özel %12’lik indirimin uygulanması istasyon önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. Açılışın ev sahipliğini yapan Onur Petrol’ün sahibi Kerim Özalp yaptığı konuşmasında açılışa gösterilen ilgiden dolayı tüm katılımcılara, tesisin yapımında emeği geçen başta Kadoil Ailesi olmak üzere bütün herkese teşekkür etti.
    Açılışta bir konuşma yapan Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, bugün benim için çok özel bir gündür. Bu özel günün benim için iki farklı önemi var. Bunun birincisi İstanbul’un merkezinde Kadoil tarafından yeni bir istasyonun açılmış olması benim için çok önemlidir. Diğeri ise 50 yıllık geçmişi bulunan Özalp Ailesi’nin petrol sektördeki tecrübeleri, Kerim beyin babasının, amcasının tecrübelerini, iş birliği yaparak, İstanbul’da sırt sırta verip böyle bir tesisi beraber açmak benim için ayrı bir önemi vardır dedi.
      Türkiye’de son 15 yılda büyük değişimlerin yaşandığını belirten Tarkan Kadooğlu, eskiden petrol sektörü dediğimiz zaman sadece belli birkaç firmanın tekelinde yürüyen bir yöntem vardı. Son 10-15 yıl içerisinde Anadolu’dan bayilerin sıkıntılarından anlayan firmaların ortaya çıkması sonucu sektöre kalite ve rekabet geldi. Bu bayilerin kendini değerli gördüğü firmalarla çalışmasına imkan sağladı. Kadoil’i kurduğumuzda ilk yıl için 100 istasyon açacağız dediğimde buna hiç kimse inanmamıştı. İnsanlar sektörde bu kadar dev firmalar varken bunu başarmak kolay bir iş değil, bunu nasıl başaracaksınız diye bize soruyordu. Ben de onlara bunun bizim için kolay olacağını, bizde büyük firmalara olmayan büyük bir gücün olduğunu söylemiştim. Biz zaten bayilikten geldiğimiz için bayiinin sıkıntısını, bayiinin sorununu çok iyi biliyoruz. Bu sorunları çok iyi bildiğimizden bizdeki gücü de kullanarak bir yerlere geleceğimizi belirtmiştim. Müşterilerimizin ve tüketicilerimizin de desteği ile ilk yılı 110 istasyonla kapattık.Bugün sektörde 80 civarında dağıtım şirketi olmasına rağmen ilk 9’da yerimizi almış durumdayız.Bu sene yıl sonuna kadar 150 tane daha yeni istasyon açarak Türkiye’deki dağıtım şirketleri arasında ilk 8’de yer almak istiyoruz.Bunu yapmanın en güzel yolu işte Kerim Özalp gibi bu işi bilen, sektörde önde ve ismi olan insanlarla işbirliği yaparak bunu başaracağımıza inanıyorum. Yaptığımız yatırımları gündeme getirerek bölgesinde isim yapan insanlarla bu işi yapmaya çalışıyoruz. Kadoil’in başarısı da bundan kaynaklanmaktadır. Onur Petrol’ün açılış mutluluğunu bizimle burada paylaştığınız için hepinize teşekkür eder, tesisin ülkemiz ve halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum dedi.
Tarkan Kadooğlu’nun konuşmasının ardından istasyonun açılışı gerçekleştirildi.

 

Bu haber 3696 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
TEST İSTASYONU’nun 32.si Haber Ekonomi’nin Eylül sayısında yayınlandı... 27.09.2020
TURPAK, Pandemi Sürecinde Kullanıcı Eğitimlerini Online Olarak Vermeye Devam Ediyor…... 27.09.2020
Enerjide kaynak ve teknoloji bağımsızlığına giden yolda Hidrojen... 27.09.2020
Nurten Öztürk, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı'na seçildi... 27.09.2020
Kadoil yönetimi bayileri ile bir araya gelmeye devam ediyor... 26.09.2020
Tüpraş, Online Staj Programı ile Öğrencilerin Gelişimlerini Desteklemeye Devam Ediyor... 26.09.2020
Çözüm Ortağınız TURPAK,Yanınızda…... 26.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.