Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Türkiye Petrolleri, Büyümeye Sakarya’nın Karasu İlçesi’nde Devam Ediyor

Güncelleme :08.06.2015

TP Petrol Dağıtım AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Adem Türk, Türkiye Petrolleri olarak temel amacın tüketicinin en uygun fiyatla kaliteli ve güvenilir ürünü, en uygun koşullarda sağlamak olduğunu vurguladı.
 

Türkiye Petrolleri, Sakarya’nın Karasu İlçesinde yeni istasyonu olan Anadolu Petrol’ü 5 Haziran 2015 Cuma günü yapılan törenle faaliyete geçirdi.
Açılış törenine, Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Sakarya Milletvekili Adayı Recep Hacı Eyüpoğlu, TP Genel Müdür Yardımcısı Adem Türk ve çok sayıda basın mensubu ve davetli katıldı.
Törenin açılış konuşmasını Anadolu Petrol’ün sahibi Hamit Bektaş Türkiye Petrollerine teşekkürlerini ileterek yaptı. Bektaş; ‘Türkiye Petrolleri markasını ilçemize taşımaktan gurur ve mutluluk duyuyorum.’ dedi.
Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ve Sakarya Milletvekili Adayı Recep Hacı Eyüpoğlu emin adımlarla büyüyen Türkiye Petrolleri ’ne başarılarından dolayı tebriklerini ve hayırlı olması temennilerini iletti.
Törende söz alan, TP Petrol Dağıtım AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Adem Türk, Türkiye Petrolleri olarak temel amacın tüketicinin en uygun fiyatla kaliteli ve güvenilir ürünü, en uygun koşullarda sağlamak olduğunu vurguladı. Türkiye’mizin 2014 yılı hampetrol ihtiyacının %20.8 ini üreten Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın perakende akaryakıt ticareti yapmak için 9 yıl önce kurmuş olduğu şirketimiz TP Petrol Dağıtım A.Ş. tamamı kamu sermayeli bir akaryakıt dağıtım şirketidir. Bu bizi diğer akaryakıt dağıtım şirketlerinden ayıran temel özelliğimizdir.
 2014 verilerine 870 bin ton akaryakıt satışı gerçekleştiren şirketimiz  akaryakıt dağıtım sektöründe faaliyet gösteren 82 adet dağıtım şirketi içinde klasmanda 6.cı sırada bulunmaktadır.’
‘Sermayesi Devletin Kazancı Milletin’ sloganıyla başladığımız yolumuza bünyemize yeni istasyonlar ekleyerek hızla büyümeye devam ediyoruz. Bugün itibariyle Türkiye genelinde 295 bayiye ulaşmış bulunmaktayız, bu sayıyı istikrarlı bir şekilde arttırarak yılsonunda 400 bayi ile sizlere biraz daha yakınlaşmayı hedefledik.
‘Türkiye Petrolleri olarak Sakarya ilimizin bu güzel ilçesi Karasu’da bir istasyon daha açmış olmanın kıvancı ve heyecanı içerisindeyiz. Bu vesile ile aramıza katılan Anadolu Petrol’e bol kazanç, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.’ dedi.
Açılış töreni yapılan dua ve kurdele kesimiyle sona erdi.

 

Bu haber 2259 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
IVECO, ilk IVECO S-WAY çekicileri törenle teslim etti... 24.02.2020
Tırsan’dan Akar Lojistik’e 50 Adetlik Treyler Teslimatı... 24.02.2020
EVS ve ZEBRA Elektronik, elektrikli araç şarj istasyonlarını müşterilerinin ortak kullanımına açmak için işbirliğine gitti ... 24.02.2020
PÜİS, İstasyon sahiplerinin maliyetlerini düşürmek için çalışıyor... 24.02.2020
Poyrazoğlu, “Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’su” arasında... 22.02.2020
Aytemiz Motobike İstanbul Fuarı’nda motosikletlilerin yanında... 22.02.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.