Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Savaş Yaşar, Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu

Güncelleme :07.07.2015

20 yılı aşkın bir süredir lojistik sektörünün çeşitli alanlarda görev alan Savaş Yaşar, Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Savaş Yaşar, 2014 yılından bu yana Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılık Satış Grup Müdürü olarak görev yapıyordu.
 

Türkiye Lojistik sektörünün lider firması Borusan Lojistik’in, Uluslararası Taşımacılık iş birimi Genel Müdür Yardımcılığı’na Savaş Yaşar atandı. 20 yılı aşkın bir süredir lojistik sektörünün çeşitli iş birimlerinde hizmetleri bulunan Yaşar, Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 1992 yılında Efes Pilsen ile çalışma hayatına atıldı. Ardından 17 yıl boyunca DHL Worldwide Express’de satış ve operasyon fonksiyonlarında kritik görevler üstlenerek devam eden Savaş Yaşar, 2005-2014 yılları arasında DHL Türkiye Operasyon Direktörü olarak görev aldı. Aralık 2014 itibarı ile Borusan Lojistik ailesine Uluslararası Taşımacılık Satış Grup Müdürü olarak katılan İleri derecede İngilizce ve Fransızca bilen Yaşar, evli ve bir çocuk babasıdır.
 

Lojistik Sektörünün Devi…


Türkiye’nin lider ve öncü lojistik şirketlerinden Borusan Lojistik, hizmet yelpazesini genişletmek ve Uluslararası Taşımacılık alanındaki gücünü pekiştirmek adına 2012 yılı, Aralık ayında yine Türkiye lojistik sektörü lider firmalarından Balnak satın almasını gerçekleştirmiş ve bu satın alma ile Türkiye’nin en büyük lojistik şirketi konumuna gelmiştir.
Satın almanın ardından Borusan Lojistik’in ilk adımı, yurt içi lojistik hizmetlerinde zirvede yer alan “Borusan Lojistik” hizmet anlayışını Uluslararası Taşımacılık Hizmetlerine de taşımak oldu. Bu doğrultuda Uluslararası Taşımacılık Organizasyonunu daha etkin bir noktaya getirmek için satış yapısını, birimlerin uzmanlıklarına göre özelleştirildiği yenilikçi bir modele dönüştürdü. Tüm satış ekibi,  Borusan Lojistik ve Sabancı Üniversitesi’nin birlikte kuruma özel olarak tasarladığı bir eğitim ile güçlendirildi. Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılık alanındaki yapılanma sürecinin son adımını ise Genel Müdür Yardımcılığı’na Savaş Yaşar’ı atayarak gerçekleştirdi.
2015 yılı markanın, Uluslararası Taşımacılıkta Avrupa’da büyüyeceği ve aynı zamanda taşımacılık ağını Ortadoğu ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesindeki varlığı ile genişleteceği bir yıl olarak planlanıyor.
Hızlı hizmet ve takip sistemleri ile güvenilir bir çözüm ortağı olan Borusan Lojistik; Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri kapsamında karayolu, denizyolu, demiryolu, havayolu ve  İntermodel/Multimodel   taşımacılığında ithalat ve ihracat operasyonları gerçekleştiriyor.

 

Bu haber 3007 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.