Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş. Yeni Binasında Hizmete Başladı

Güncelleme :22.07.2015

Türkiye Petrolleri’nin yeni genel müdürlük binasının açılış töreni, 9 Temmuz 2015 Perşembe günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Taner Yıldız’ın teşrifleri ile gerçekleşti.
 

Açılış törenine, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yrd. Nevzat Kavaklı, TPAO Genel Müdürü Besim Şişman, Özelleştirme İdaresi Başkan Yrd. Halil İbrahim Kırşan, PUİS Başkanı İmran Okumuş’un yanı sıra sektör temsilcileri, Türkiye Petrolleri bayileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
Açılış konuşmasını yapan TP Petrol Dağıtım AŞ. Genel Müdürü Mutlu Gül, ‘Büyüyen Türkiye Petrolleri’nin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere, bayilerimize daha modern şartlarda hizmet verebilmek amacıyla dizayn edilen yeni genel müdürlük binamızın açılış törenine teşriflerinizden dolayı şükranlarımı sunuyorum.’ dedi.
TP’nin sektördeki yeri, misyonu ve vizyonu hakkında bilgiler vererek konuşmasına devam eden Gül, Türkiye Petrolleri’nin özelleştirme programına alınmasıyla ilgili olarak; ‘Şirketimizin özelleştirme programına alınmış olması ne planlarımızda, ne hedeflerimizde bir kırılma oluşturmayacaktır. Aksine Türkiye Petrolleri her zaman olduğu gibi bunu fırsata çevirmeyi bilecektir.’ dedi.
Törende konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TP Petrol Dağıtım AŞ. yeni genel müdürlük binasının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. Yıldız; ‘Bu açılış vesilesiyle sektör temsilcilerinin bir araya gelmesi son derece önemlidir. Bu anlamda sektörle sosyal diyalog sürecini işletiyoruz. Bu etkileşim olduktan sonra, akaryakıt sektörünün aşamayacağı sorun yoktur. Bizim siyasi irade olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana tek derdimiz var, milletimizin refahı ve huzuru… Bu anlamda vatandaşımıza daha kaliteli hizmet vermek için sektörün bazı alanlarını özel sektöre açtık. TP Petrol Dağıtım AŞ’nin halka arz mı, blok satış yöntemiyle mi özelleşeceğine yapacağımız çalışmalardan sonra karar vereceğiz. Önümüzde THY, Halkbank gibi olumlu örnekler de var. Burada gerek kamunun gerekse tüketicinin lehine olan bir sonuca ulaşmak istiyoruz.’ dedi.
Tören, kurdela kesiminin ardından, TP bayileri ve davetlilere verilen iftar yemeği ile tamamlandı.
 

 

Bu haber 4515 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
TEST İSTASYONU’nun 32.si Haber Ekonomi’nin Eylül sayısında yayınlandı... 27.09.2020
TURPAK, Pandemi Sürecinde Kullanıcı Eğitimlerini Online Olarak Vermeye Devam Ediyor…... 27.09.2020
Enerjide kaynak ve teknoloji bağımsızlığına giden yolda Hidrojen... 27.09.2020
Nurten Öztürk, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı'na seçildi... 27.09.2020
Kadoil yönetimi bayileri ile bir araya gelmeye devam ediyor... 26.09.2020
Tüpraş, Online Staj Programı ile Öğrencilerin Gelişimlerini Desteklemeye Devam Ediyor... 26.09.2020
Çözüm Ortağınız TURPAK,Yanınızda…... 26.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.