Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç Transanatolia Rally Raid’de Kadınlar İçin Yarışacak

Güncelleme :24.08.2015

Borusan Lojistik, bu yıl ki TransAnatolia Rallisini kadın sorunlarına dikkat çekilen bir platforma dönüştürüyor. Sürdürülebilir bir geleceğin ancak kadın emeğinin eşit koşullarda işgücüne katılması ve ekonomiye destek vermesiyle mümkün olabileceğine inanan Borusan Lojistik, Kadın Emeğinin içinde olacağı bir Gelecek için bir adım atıyor; kadının BirAdıVar, ve bunun herkes tarafından kabul edilmesine sadece  #BİRADIMVAR diyor.
 

 Altıncı yılında parkurunu değiştiren,  teknik ve güvenlik donanımını güçlendiren TransAnatolia Ralli Raid’de bu yıl uluslararası yayıncı kuruluşların dâhil olması ve dünyanın en zorlu rallisi Dakar’ın katılımcılarının da kendilerini denemek için Transanatolia’yı yoğun olarak tercih etmesiyle yarış heyecanı başka bir boyuta taşındı.
Yarışmaya Borusan Lojistik sponsorluğunda katılan Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç, bu yıl yarışırken aynı zamanda, “Kadınlar” konusunda bir farkındalık yaratmayı da amaçladığını, yarışmaya katılmasının altında  adrenalin tutkusundan çok Türkiye’de kadınların yaşadığı sorunları gündeme taşıma isteğinin yattığını belirti. Gürgenç şunları söyledi:
“Ne yazık ki erkek egemen bir toplumda yaşıyoruz ve bu toplumda sıkıntılar, acılar daha çok kadınların payına düşüyor. “Bu ülkede kadın olmak çok zor, her cephede mücadele etmek zorundalar. Eşit haklar için, can güvenlikleri için, iş olanakları için sürekli mücadele halindeler. Ülkemizde erkeklerdeki % 64,3 istihdama karşılık kadınlardaki istihdam oranı % 22,2’dir. Türkiye’de kadın istihdamı sadece 8 milyon düzeyinde bulunuyor ve bu rakamın yarıdan fazlası da lise altı eğitimli. Bu da demek oluyor ki çalışan kadınlarımız yoğun olarak hizmet sektöründe, tarımda ve fiziki güç gerektirmeyecek üretim hatlarında çalışıyorlar. Genellikle düşük ücretler alıyorlar.
Maalesef Türkiye’de kadının adı yok. Bu bir plaza kadını için de, bir saha çalışanı arkadaşım için de, köyünde tarlasında çalışan kadın içinde geçerli.”
“Kadının bir adı olduğunu aklımızdan çıkartmadığımız sürece, ancak Kadın; Emeği ile hayatın içinde eşit olarak yerini aldığında, Gelecek bizim olacak!”
Bir toplumun sürdürülebilir refaha ve güzel bir geleceğe kavuşmasının yolu kadını hayatın içine almaktan geçer.
Birazdan başlayacak TransAnatolia Rally Raid yarışmasında “BirAdımVar” diyerek mücadele ederken, kadın erkek eşitliği ilkesini özümsemiş Borusan Lojistiklilerin ve bütün Borusanlıların desteğini yüreğimde hissedeceğim.”
 

TransAnatolia Rally Raid 2015


22 – 29 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan yarış Ankara’dan başlayacak; Tuz Gölü, Kapadokya, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Giresun, Tokat ve Yozgat’tan geçerek, yine Ankara’da sona erecek. Toplam 3.170 kilometrelik parkuruyla dünyanın en uzun ve zor  “Ralli Raid”lerinden biri olarak gösterilmekte.
Parkuru tamamlamak için günlük ortalama 400 km uzunluğundaki etapların geçileceği ralli raid’de, Türkiye’nin el değmemiş bölgelerinin ve kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu kültürünün tanıtımını yapmaya, bölgesel anlamda kültür ve dostluk köprüsü oluşturmaya 2015 yılında da devam etmekte..

 

Bu haber 3780 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.