Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Lojistikte dev işbirliği

Güncelleme :01.10.2015

Dünyanın üretim ve mühendislik devi MAN ile proje taşımacılığının uzman kuruluşu UPI Trans, ilklere imza atan bir işbirliğini hayata geçirdiler.
 

MAN ile UPI Trans arasında gerçekleştirilen bu işbirliği, gerek MAN tarafından sunulan ürün ve hizmet paketlerinin tamamını kapsaması, gerekse filo yönetimine getirdiği yeni bakış açısı ile büyük önem taşımakta. MAN Finans tarafından finanse edilen proje; ikinci el satış birimi ‘MAN TopUsed’, özel geliştirilmiş filo yönetim sistemi ‘MAN Telematics’, tam kapsamlı ‘Bakım Paketi’ ve ‘Uzatılmış Garanti’ gibi süreçleri içermekte.

UPI Trans ve grup şirketi UPI Frigo filolarının tamamı MAN çekicilere dönüştürüldü


Ağır ticari araçlarda dünya markası MAN ile 27 yıllık köklü geçmişe sahip uzman lojistik firması UPI Trans arasındaki işbirliği kapsamında filonun tamamı, MAN marka araçlara dönüştürüldü. Bu kapsamda filoda bulunan farklı markalardaki araçlar takasa alınarak, yerine 40 adet yeni MAN çekici teslim edildi. Buna göre;
UPİ Trans;
8 adet MAN TGS 18.440 4X2 BLS,
4 adet MAN TGS 18.440 4X2 LLS-U,
12 adet MAN TGX 28.480 6X2-2 BLS ve
4 adet de MAN TGS 33.540 6X4 BBS çekiciyi filosuna katarken,
Upi Frigo;
12 adet MAN TGS 18.440 4X2 BLS, aracı operasyonlarına dahil etti.
Türkiye’de ilk kez UPI Trans filosuna giren 12 adet MAN TGX 28.480 6X2-2 BLS araçlar EURO 6 motor emisyon normlarına sahip.

Araçlar, UPİ Trans’ın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde sipariş edildi


MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. İstanbul Şubesi Kamyon Satış Müdürü İbrahim Altun, firma yetkilileri ile yapılan toplantılar neticesinde müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, 4 farklı tipte çekici aracın özel olarak konfigüre edildiğini belirterek, geniş bir yelpazede, standart üstü donanımlarla teslim edilen araçların, farklı taşıma modüllerinde kullanılacağını bildirdi.

MAN Telematics Sistemi, Türkiye’de ilk defa kullanılacak


Alanında örnek teşkil edecek bu işbirliği aynı zamanda Türkiye’de bir ilki de kapsıyor. Anlaşma çerçevesinde MAN Telematics Filo Yönetim Sistemi, Türkiye’de ilk defa UPI Trans ve UPI Frigo araçlarında kullanılacak. MAN Telematics Sistemi; sürüş bilgilerinden detaylı sürücü analizlerine, harita ve yol bilgilerinden araçlara ait tüm teknik verilere kadar birçok bilgiye ulaşılmasını sağlayan bir donanım konumunda. Bu özellik araç filosunun doğru yönetilmesine imkân vererek önemli zaman ve maliyet avantajları sağlamakta. MAN Telematics Sistemi ile sürücü alışkanlıklarının takibi, hata / başarı analizleri ve sürücüler arası karşılaştırma yapmak mümkün. Bu analizler sayesinde sürücü hataları ve düzeltilecek konular tespit edilerek firmaya özel eğitim programları düzenlenmekte.

Özel bakım paketi ile araç işletim süreci de teminat altında


İşbirliği, araçların 36 ay boyunca uzatılmış garanti ile tüm periyodik bakım ve parça değişimler dahil tam kapsamlı bir bakım paketini de içermekte. Bu paket ile birlikte; firmanın kilometre başına maliyetleri ilk günden itibaren bilinmekte, sürecin kontrol edilebilir ve izlenebilir olması da teminat altına alınmakta.

İşbirliğinde MAN TopUsed ve MAN Finans ayrıcalıkları da yaşandı


Bu proje çerçevesinde, MAN TopUsed ve MAN Finans ayrıcalıkları da yaşandı. MAN TopUsed; her iki firmanın filosunu oluşturan 50 adet çekici ve 9 adet treyleri, ekspertiz süreçlerini takiben kısa sürede satın alarak, projenin gerçekleşmesinde büyük kolaylık sağladı. Projenin finansmanını sağlayan MAN Finans ise; UPI Trans’ın ihtiyaçlarına yönelik en uygun finansal çözümleri büyük bir titizlik ve süratle oluşturarak, bu önemli işbirliğinin gerçekleşmesini sağladı.
Lojistik sektörüne örnek olacak bu işbirliğine ilişkin detaylar, MAN’ın İstanbul İkitelli’deki tesislerinde MAN ve UPI Trans tarafından ortaklaşa düzenlenen törende paylaşıldı. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu ile UPI Trans Genel Müdürü Halit Özyurt’un ev sahipliğinde 1 Ekim 2015 Perşembe günü düzenlenen törende, MAN ve UPI Trans yetkilileri de katıldılar.

“Sektör için de çok önemli ve örnek olacak bir anlaşma”


MAN araçlarının üstün niteliklerine değinen MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, “Araçlarımızın her biri; ileri teknolojileri, dayanıklılıkları, kaliteleri, sunduğu konfor, tasarruf, düşük işletme giderleri ve yüksek ikinci el değerleri ile sınıflarında standartları geliştiren, belirleyen öncü modellerdir. Bu üstün nitelikleri ile MAN marka araçlar; hafriyat ve maden taşımacılığı gibi en zorlu koşullardan, yüksek tonajlı, gabari dışı ya da ilaç, gıda taşımacılığı gibi en özellikli lojistik ihtiyaçlarındaki tercih sıralamalarında hep ilk sıralarda yer alan araçlardır. UPI Trans gibi uluslararası arenada proje taşımacılığı yapan çok önemli bir lojistik firması ile gerçekleştirdiğimiz, tüm süreçlerin dahil edildiği bu geniş kapsamlı ve uzun vadeli işbirliği ise, bizler için olduğu kadar, sektör için de çok önemli, örnek olacak bir anlaşmadır” açıklamasında bulundu.
MAN Finansman A.Ş.’nin hızlı, esnek ve müşteri ihtiyaçlarına uygun finansal çözümleri ile MAN müşterilerine olan desteklerinin artarak devam edeceğini belirten MAN Finansman A.Ş. Genel Müdürü Vahit Altun da “Bu projede de uzun yıllardır birlikte çalıştığımız UPI Trans’a ,hem araçların, hem de sigorta poliçelerinin en uygun koşullarda finansmanını sağladık. Sektörün öncü firması UPI Trans ile olan işbirliğini uzun yıllar devam ettirmek istiyoruz” dedi.

“MAN ile buluşma noktamız ‘nitelik’ oldu”


250 yılı aşkın köklü geçmişi ile MAN’ın ağır ticari araçlarda dünya devi olduğunun altını çizen UPI GRUP Genel Müdürü Halit Özyurt da, “27 yıl önce kurulduğumuz günden bu yana bizim için hep yaptığımız işin niceliğinden ziyade niteliği daha ön planda oldu. Bugün geldiğimiz noktada, Grup firmalarımızdan UPI Trans; ağır ve gabari dışı taşımacılıkta uzmanlaştı ve uluslararası alanda aranan bir marka oldu. UPI Frigo ise, tüm gıda ürünlerinden, ilaç ve hammaddelerine hatta kimyasal ürünlere kadar geniş bir yelpazede, hassas taşımacılıkta uluslararası lojistik köprüsü konumunda. Küreselleşen dünyada şirketlerimizi geleceğe taşıyacak stratejik geliştirmeler kapsamında böyle önemli bir işbirliğine imza attık. UPI Trans ve UPI Frigo olarak uzman nitelikli taşımacılık işi yapıyoruz. MAN ile buluşma noktamız da; her iki tarafın da koşulsuz önceliği olan ‘nitelik’ konusunda oldu. Bizler için böylesine hayati bir adım atarken MAN, hem üstün ve nitelikli araç gamı, hem finans, hem satış ve hem de satış sonrası hizmetlerde sunduğu tüm süreçleri kapsayan benzersiz avantajları ile elbette ki ilk ve tek tercimiz oldu. Sektörde örnek teşkil edecek böylesine önemli bir işbirliğinin altına MAN ile birlikte imza atmaktan da ayrı bir mutluluk duyuyoruz” diyerek, MAN’ın bu işbirliği ile sunduğu benzersiz avantajların altını çizdi.

“MAN’ın Müşteri odaklı çözümlerinin tamamını kapsayan bir anlaşma”


MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. İstanbul / Konya Şubeleri Direktörü Aydın Yumrukçal ise UPI Trans ile yaptıkları anlaşmanın tüm işletme süreçlerini de kapsadığına değinerek, “Bu çok önemli işbirliği, TopUsed’den MAN Finans’a, Satış Sonrası Hizmetler’den uzatılmış garanti ve genişletilmiş özel bakım paketine kadar verdiğimiz tüm hizmetleri kapsıyor.’’ ifadesinde bulundu. İşletme süreçleri ve maliyetler açısından benzersiz avantajlar sunan MAN Telematics Sistemi de bu anlaşma ile birlikte Türkiye’de ilk defa kullanılmaya başlanacak. UPI Trans ile tüm süreçleri kapsayan bu işbirliğimizin sektöre öncülük edeceğine ve lojistik alanında benzer anlaşmalara birbiri ardına imza atacağımıza inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber 3375 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Çin’in enerji yatırımlarının yüzde 55’ini güneş oluşturdu... 25.01.2022
Mercedes-Benz, yeni ağır hizmet kamyonu Actros L ile Türkiye’de standartları belirlemeye devam ediyor... 25.01.2022
Ares Logistics 2021 Yılında 5 Taşımasından 3’ünü Türkiye-İspanya Hattında Gerçekleştirdi... 25.01.2022
TLS Lojistik Yılın İlk Ayında Yatırımlarına Başladı... 25.01.2022
İZODER: Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak İçin Yalıtım Seferberliği Başlatılmalı... 25.01.2022
Renault Trucks ve Silahtaroğlu’ndan Gaziantep’te Güçlü İş Birliği ... 25.01.2022
Doğal gaz ithalatı kasımda yıllık bazda yüzde 2 azaldı... 25.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.