Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Borusan Lojistik ve ÇEKÜL iş birliği ile Neşeli Eller Bahçesi kuruldu!

Güncelleme :13.11.2015

Borusan Lojistik ve ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı iş birliği ile Pendik İTO Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezi’nde öğrenim gören fiziksel ve zihinsel engelli öğrenciler için özel bir bahçe kuruldu.
 

Pendik İTO Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezi’nde öğrenim gören özel öğrenciler için tamamı Borusan Lojistik çalışanlarından oluşan “Okyanus Gönüllüler” ekibi ve ÇEKÜL Vakfı çalışanları özel bir bahçe tasarladılar. Borusan Lojistik çalışanları çocuklarıyla katıldıkları etkinlikte çocuklarının bir işi başarmayı tecrübe etmelerinin yanı sıra toplumun bir parçası olan farklılıkları tanımaları, onlarla ayrıştırmadan birlikte olmayı öğrenmek için de bir fırsat olduğunu belirttiler.
Ayrıca etkinlik öncesi ÇEKÜL Vakfı, Bilgi Ağacı uzmanları tarafından tüm katılımcılara fiziksel ve zihinsel engelli bireylerle iletişim konulu eğitim verildi. Bu sayede toplumsal ön-kabullerimizle şekillenen toplumsal engelleri aşarak,  birey odaklı iletişimi vurgulayan yetkililer öğrencilerle birlikte bahçeyi hazırlamanın mutluluğunu yaşadılar.
ÇEKÜL Vakfı çalışanları ve gönüllüleri ve Borusan Lojistik çalışanlarının aileleriyle katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan Tuğba Paşalı “Borusan Lojistik Okyanus Hayata Değer Gönüllüleri olarak, ÇEKÜL ile yaptığımız işbirliği dahilinde, İTO Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde eğitim gören çocuklarımızla birlikte Neşeli Eller Bahçesi projemizin ilk tohumlarını attık! Bizi buluşturanın benzerliklerimiz değil aynı oluşumuz olduğunun bilinci ile projemize, doğa bize sırtını çevirmediği sürece devam edeceğiz. ITO ÖZEL Eğitim ve İş Uygulama Okulu’nda öğrenim gören öğrencilerin bağımsız ve mutlu bireyler olmalarını desteklemek, doğayı ve toprağı yaşamlarına dahil ederek daha duyarlı bireyler yetiştirmek en büyük hedefimizdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’. Bizler de Borusanlılar olarak attığımız bu adımın gidilecek uzun yolda atılan ilk adım olduğunun farkındayız” dedi.
Öte yandan etkinlikte söz alan ÇEKÜL Vakfı Genel Müdürü Yeşim Dizdaroğlu ise “Gönüllülük esasıyla yapılan projelerin diğer çalışmalardan en temel farkı birbirimizle samimi bir şekilde dayanışma içinde olmamızdan kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla Borusan Lojistik ile birlikte çıktığımız bu yolda kimseden yardım istemedik sadece gönüllüysen gel dedik. Şimdi ulaştığımız sonucu görünce ne kadar doğru bir karar verdiğimizi daha net görüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Öğrencilerin doğayı yakından tanıması için oluşturulan bahçede öğrenciler eğitimlerinin bir parçası olarak hem organik tarım yapabilecekler hem de oyunlar oynayabilecekler.
 

 

Bu haber 3034 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Ekvator Enerji'den Karadeniz'e 4 santral yatırımı... 25.01.2022
AB, enerji fiyatları ve enflasyondaki yükselişten endişeli... 25.01.2022
BOTAŞ "3 gün gaz kesintisi" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi... 25.01.2022
Doğal gaz ithalatı kasımda yıllık bazda yüzde 2 azaldı... 25.01.2022
Çin’in enerji yatırımlarının yüzde 55’ini güneş oluşturdu... 25.01.2022
Mercedes-Benz, yeni ağır hizmet kamyonu Actros L ile Türkiye’de standartları belirlemeye devam ediyor... 25.01.2022
Ares Logistics 2021 Yılında 5 Taşımasından 3’ünü Türkiye-İspanya Hattında Gerçekleştirdi... 25.01.2022
TLS Lojistik Yılın İlk Ayında Yatırımlarına Başladı... 25.01.2022
İZODER: Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak İçin Yalıtım Seferberliği Başlatılmalı... 25.01.2022
Renault Trucks ve Silahtaroğlu’ndan Gaziantep’te Güçlü İş Birliği ... 25.01.2022
Çağdaş Demirağ’ın acı günü... 25.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.