Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Mepsan'ın TANAP Projesi kurulumları hazır!

Güncelleme :03.12.2015

TANAP projesinde Mepsan, Industex taşınabilir akaryakıt istasyonları ve yenilikçi çözümler sunan Stawiz taşıt tanıma sistemleriyle projenin yakıt ikmal destek görevini yerine getirdi.
 

Mepsan, TANAP projesi kapsamında taşıt tanıma sistemine sahip Industex taşınabilir akaryakıt istasyonlarının kurulumlarını tamamladı.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi, TANAP, Azerbaycan'ın Hazar Denizi’ndeki Şah Deniz 2 Gaz Sahası ve Hazar Denizi’nin güneyindeki diğer sahalarda üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye’ye, ardından Avrupa’ya taşınmasını amaçlayan bir projedir.

Haziran 2012'de imzalanan anlaşmayla temeli atılan TANAP bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük enerji yatırımı olma özelliğini taşıyor. Mühendislik, satın alma, inşaat, üretim süreçlerinde alanlarında lider konumda olan önemli yerli ve yabancı firmaların yer aldığı TANAP projesinde Mepsan, Industex taşınabilir akaryakıt istasyonları ve yenilikçi çözümler sunan Stawiz taşıt tanıma sistemleriyle projenin yakıt ikmal destek görevini yerine getirdi.

Sistem, iki lokasyona yerleştirilen on adet Industex taşınabilir akaryakıt istasyonlarıyla yakıt ikmali yapılırken aynı zamanda online kontrole de olanak sağlıyor.

Türkiye'de, Avrupa enerji güvenliğini sağlayan proje kapsamında hizmet verecek 400'e yakın aracın üzerine takılan ID chip'le, yakıt ikmal ünitelerinde UHF teknolojisi kullanılarak online yakıt takipleri yapılabilmesine imkân sağlanıyor.

 

Bu haber 2510 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Aydem Enerji’nin “Hayat için Enerji” Temalı Reklam Filmi Yayında...... 11.08.2020
Enerjisa Enerji 2020’nin ilk yarısında yatırımlara devam etti, büyüme ivmesini korudu ... 11.08.2020
DKV’nin balkanlardaki hizmetleri büyüyor ... 11.08.2020
Anadolu Isuzu Araçlarında Aldığı Önlemlerle Yolcu ve Sürücüleri COVID-19 Virüsüne Karşı Koruyor ... 11.08.2020
Türkiye’nin lojistik gücü salgına rağmen yeni yatırımlarla büyüyor... 11.08.2020
ZF, yeni nesil ADAS kameralarını piyasaya sürüyor... 11.08.2020
OYAK’tan Yılın İkinci Büyük Birleşme Hamlesi... 11.08.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.