Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Emirates’in yeni A380 destinasyonu: Washington

Güncelleme :01.02.2016

Emirates Havayolu, Washington günlük seferlerine, 1 Şubat 2016 tarihinden itibaren daha geniş hacim ve koltuk kapasitesine sahip A380 tipi uçağı
ile devam ediyor.

 

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Washington’a gerçekleştirdiği seferin kapasitesini ve hizmet gücünü A380 uçağı ile artırdı. Boeing 777-300ER uçağı ile sürdürdüğü Washington seferinin kapasitesini artırma kararı alan Emirates, yeni A380 seferi ile Washington’ın Emirates ağı üzerindeki diğer uçuş noktalarına rahat bağlantı imkanı sağlıyor.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Emirates Havayolu Başkanı, Sir Tim Clark: “Washington, tüm uçuş sınıflarda gördüğü yüksek talep ile Emirates’in en başarılı olduğu uçuş noktalarından biri. Emirates, A380 uçağının sunacağı ek kapasite ile bu noktaya iş veya eğlence amaçlı yolculuk yapan uluslararası yolculara verdiği hizmet kalitesini artıracak. Biz, yolcularımıza ödüllü uçağımız A380’in benzersiz deneyimini yaşatırken, Washington ve çevresindeki bölgelere de ekonomik açıdan katkı sağlayacağız.” dedi.

Dubai ve Washington DC arasında gerçekleşen günlük Emirates uçuşları, 1 Şubat itibariyle, EK231 sefer sayılı uçuş ile 02.20’de Dubai’den başlayarak, 08.15’de Washington’da son bulacak. Dönüş yolculuğu ise EK232 sefer sayılı uçuş ile 10.15’te Washington’dan başlayarak, ertesi gün 08.00’de Dubai’de sona erecek.

Emirates, Amerika ekonomisini destekliyor

Virginia Valisi Terry McAuliffe’in 8 Aralık 2015 tarihinde yaptığı açıklamada Washington Dulles Uluslararası Havaalanı için 50 milyon dolar yatırım yapacaklarını belirtti. Havaalanını daha rekabetçi hale getirmeyi planlayan bu girişim ile doğrudan ve dolaylı yoldan istihdam sağlanmasını ve havayollarının hizmet kalitesinin artırmasını hedefliyor. Dubai-Washington seferinde gerçekleştireceği hizmet artışı da Emirates’in bu konudaki desteğini gösteriyor.

Emirates’in Eylül 2012’de Dubai ve Washington arasında başlayan direkt uçuşları ile ABD, ziyaretçilerinden toplam 130 milyon dolar katkı elde etti. Emirates ayrıca, 2.787 kişiye istihdam yaratarak çalışanlara 113 milyon dolar kazanç sağladı. Yıllık sonuçlara göre toplam 326 milyon dolar ekonomik gelişim sağlandı.

Emirates'in ödüllü uçak içi eğlence sistemi: ice
Emirates yolcuları, tüm sınıflarda gurme şefler tarafından hazırlanan ödüllü yemeklerin tadını çıkarırken, Emirates’in son teknolojiyle donatılmış modern uçaklarında, ödüllü kabin içi eğlence sistemi “ice” ile en yeni filmler, TV şovları ve müziklerin yer aldığı 2.000’in üzerinde ücretsiz kanalın yanında sayısız oyunun ve 135 ülkeyi aşkın çok uluslu kabin ekibi hizmetinden faydalanabiliyorlar. Ayrıca yolcular yüksek hızlı Wi-Fi erişimi ve cep telefonu hizmetinden uçuş boyunca yararlanabiliyorlar.

Emirates'in A380 uçakları ile First ve Business Class deneyimi, lüksü başka bir seviyede yaşatırken, yolcular 40.000 feet yükseklikte gurme şefler tarafından hazırlanan içecek ve ordörvler eşliğinde özel uçak içi bar ve dinlenme alanında sosyalleşme fırsatı bulabiliyorlar. Ayrıca First Class yolcuları uçak içerisinde bulunan duş ve spa’dan da yararlanabiliyorlar.

Emirates'in küresel ağı ile beklentilerinizi artırın
Emirates ile Dubai üzerinden Washington’a yolculuk yapanlar ayrıca Mauritius, Bangkok, Hong Kong, Singapur, Sidney ve Melbourne gibi çeşitli uçuş noktalarına da Emirates'in ödüllü A380 uçağıyla yolculuk yapabiliyorlar.

Ayrıca, ABD'den seyahat edenler, Emirates'in küresel ağ bağlantıları sayesinde yolculuklarına kesintisiz devam edebiliyor. Yolcular, Afrika'da Addis Ababa, Johannesburg ve Nairobi, Uzak Doğu’da Bangkok ve Manila ya da Güney Asya’da birden fazla noktaya Emirates’in Dubai bağlantısı ile kısa sürede ulaşabiliyorlar.

İş ve eğlence noktalarına en kolay bağlantı yolu: Dubai

Dubai, seyahat severlere iş, sanat, eğlence ve alışveriş seçeneklerini bir arada sunuyor. Işıltılı gökdelenleri, mükemmel plajları ile eski ve yeninin yanyana olduğu vizyoner bir şehir olan Dubai, dünya çapında yemek, gece hayatı, otel, golf merkezi, mimari ve alışveriş noktalarına ev sahipliği yapıyor.

“Americas Pass” ile daha fazlasını keşfedin
Emirates ve ortak olduğu havayolları, Jet Blue, Alaska Airlines, Virgin America, WestJet Airlines ve Porter Airlines, 10 ABD uçuş noktasını bir kombine bilet sayesinde Amerika, Kanada ve Latin Amerika genelinde 90'dan fazla şehire bağlayabiliyor .
 

 

Bu haber 2437 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.