Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

6. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı EurasiaRail başlıyor

Güncelleme :25.02.2016

3 – 5 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan “Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük 3. demiryolu fuarı” olma özelliği taşıyanEurasiaRail;fuar katılımcıları ve ziyaretçilerini bir araya getirerek yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratılmasına katkı sağlayacak.Fuar bu sene 30 ülkeden 300 katılımcı firmayı, 70 ülkeden gelen 10 bin profesyonel ziyaretçiyle buluşturmayı hedefliyor.

 

EurasiaRail fuarıyla eşzamanlı gerçekleştirilecek konferansta akademisyenler, sektör STK’ları yetkilileri, devlet kurumlarının ve uluslararası firmaların üst düzey yetkilileri yer alacak. Konferans programının ikinci gününde gerçekleştirilecek “Demiryolu Mevzuatı” oturumunda; TCDD Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü Erol Çıtak konuşmacı olarak yer alacak. Konferansın üçüncü gününde ise “Emniyet Yönetim Sistemi” oturumunda TCDD Emniyet Yönetim Sistemi Müdürü ErhanGör,“Emniyet Yönetim Sistemi” hakkında konuşmacı olacak.

 Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyenITE Turkey’nin grup şirketleri arasında yer alan TF Fuarcılık ve EUF – E Uluslararası Fuarcılıktarafından düzenlenen ve Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük 3. demiryolu fuarı özelliğini taşıyan EurasiaRail; 2016 yılında dademiryolu sektörü temsilcilerini bir araya getirecek. Fuarla eş zamanlı düzenlenecek konferans kapsamında;yerli ve uluslararasıalandakanaat liderifirma temsilcileri de bir araya gelecek. Şimdiden %90 doluluk oranı ve %50 yabancı katılım oranına ulaşan EurasiaRail’eİran, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Fransa, Rusya Çin Halk Cumhuriyeti ve İspanya ülke olarak katılım gösterecek.

ITE Turkey Nakliye & Lojistik Grup Direktörü Moris Revah:“Demiryolu ulaşımı; hat kapasitesi, kullanım ömrü, petrole bağlı olmaması, çevre dostu ve en güvenli ulaşım aracı olmasıyla21. yüzyılın en önemli taşıma sistemleri arasında yer alıyor. Her yıl olduğu gibi fuarımızda sektörün kanaat liderlerini bir araya getirerek;demiryolu sektörünün yönünü belirleme vemevcut ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunup,  yeni iş birliklerineimza atılan uluslararası bir platform oluşturmayı amaçlıyoruz.

ITE Group’un sağladığı güçlü küresel ağ ile ITE Turkey’nin deneyimi ve portföyünü birleştiren EurasiaRail’de şu an doluluk oranı %90’a ulaştı. Sektörün öncü firmalarını bir araya getireceğimiz fuarda, 70 ülkeden 10 bin profesyonel ziyaretçiyi ağırlayacağız.”

“Sektörel bilgi ve deneyim paylaşımını üst seviyeye çıkarmak amacıyla fuar ile eş zamanlı olarak düzenlediğimiz konferans programımızda; “Demiryolu Açık Oturumu”, “Kent İçi Raylı Sistem Sorunları”, “Demiryolu Mevzuatı / Serbestleştirme”, “Demiryolu Araçlarındaki Gelişmeler”, “Emniyet Yönetim Sistemleri”, “Demiryollarında Özel Konular”konuları işlenecek.” dedi. 

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Devlet Demiryolları, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜLOMSAŞ fuarın düzenlendiği ilk yıldan itibaren katılımcı olarak yer alıyor. EurasiaRail; bu kurumların yanı sıra KOSGEB tarafından da destekleniyor.

Bu haber 3212 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Ekvator Enerji'den Karadeniz'e 4 santral yatırımı... 25.01.2022
AB, enerji fiyatları ve enflasyondaki yükselişten endişeli... 25.01.2022
BOTAŞ "3 gün gaz kesintisi" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi... 25.01.2022
Doğal gaz ithalatı kasımda yıllık bazda yüzde 2 azaldı... 25.01.2022
Çin’in enerji yatırımlarının yüzde 55’ini güneş oluşturdu... 25.01.2022
Mercedes-Benz, yeni ağır hizmet kamyonu Actros L ile Türkiye’de standartları belirlemeye devam ediyor... 25.01.2022
Ares Logistics 2021 Yılında 5 Taşımasından 3’ünü Türkiye-İspanya Hattında Gerçekleştirdi... 25.01.2022
TLS Lojistik Yılın İlk Ayında Yatırımlarına Başladı... 25.01.2022
İZODER: Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak İçin Yalıtım Seferberliği Başlatılmalı... 25.01.2022
Renault Trucks ve Silahtaroğlu’ndan Gaziantep’te Güçlü İş Birliği ... 25.01.2022
Çağdaş Demirağ’ın acı günü... 25.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.