Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Emirates’in Yeni Rotaları “Yangon ve Hanoi” Oldu

Güncelleme :11.03.2016

Emirates Havayolu, Myanmar’ın ticaret merkezi Yangon ve Vietnam’ın başkenti Hanoi’yi yeni destinasyonları olarak belirledi. Emirates’in bu iki yeni seferi 3 Ağustos’tan itibaren başlıyor.

 

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, 3 Ağustos 2016'dan itibaren Dubai'den Yangon (RGN) ve Hanoi (HAN) günlük uçuşlarına başlıyor. Üç sınıflı olarak yapılandırılan bir Boeing 777-300ER ile hizmet verecek olan Emirates, yeni destinasyonları ile Emirates'in Güneydoğu Asya'daki uçuş ağını güçlendirecek.

Emirates, Hanoi ile Yangon arasında seyahat eden yolcular için yeni bir uçuş seçeneği sunarken aynı zamanda Myanmarlı ve Vietnamlı yolcuların Emirates'in küresel ağına erişmesi için daha fazla bağlantı noktası oluşturacak.

Ağustos ayında hizmete girecek bu yeni uçuş, (30 Mart 2016'da başlatılacak olan Filipinler'deki Cebu ve Clark dahil olmak üzere) havayolu şirketinin Güneydoğu Asya'da yedi ülkedeki ağını 12 şehre yükseltecek.

Emirates Stratejik Planlama, Gelir Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı Adnan Kazım konuya dair yaptığı açıklamada: "Bu yeni uçuşlar ile Emirates, Güneydoğu Asya'ya sunduğu hizmetleri genişletecek. Avrupa'da 39 şehri, Orta Doğu'da 16 şehri ve Afrika ile Amerika kıtasında yer alan çok sayıdaki uçuş noktamızı birleştirerek Myanmar ile Vietnam'daki yolcular için çok daha fazla destinasyon seçeneği sunacağız. Emirates'in Myanmar'a sunacağı hizmet, ülkenin 2020 yılında 7,5 milyon turist ağırlamayı hedefleyen Turizm Ana Planı'nı destekliyor, Hanoi için ise bu uçuş Dubai ile Emirates'in küresel uçuş ağını kullanarak seyahat etmek isteyen Vietnamlılar için ek seçenekler sağlarken ülke dışındaki Vietnamlıların ve sayısı hızla artan turistlerin Vietnam'a seyahat etmesini kolaylaştırıyor." dedi.

Popüler Kültür ve Ticaret Kentleri: Yangon ve Hanoi
Myanmar'ın ticari merkezi ve 7,2 milyonluk nüfusuyla en büyük şehri olan Yangon, ülkede turizm sektörünün hareketlenmesiyle özellikle ekolojik turizm ya da ülkenin sayısız tarihi tapınaklarını ziyaret etmek üzere ülkeye gelen yabancı turist sayısında önemli bir artışa tanık oldu. Dini ve tarihi yerleri, doğal patikaları ve büyüleyici kumsallarıyla Yangon, 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 25'lik bir artışla 1,1 milyon turist ağırladı. Ülkenin ticaret, sanayi, gayrimenkul ve eğlence sektörlerinin kalbi olan Yangon, gayrisafi yurt içi hasılanın beşte birini oluşturuyor.

Vietnam'ın başkenti Hanoi ise ülkenin Kuzey bölgesinde yer alıyor ve 7 milyonluk nüfusuyla en büyük ikinci şehir unvanını taşıyor. 1990’larda yükselişe geçen Hanoi ekonomisi, şehirde yer alan çok sayıda sanayi bölgesinin kurulmasını sağladı. Ayrıca, kültür merkezi olarak bilinen şehir, UNESCO'nun dünya mirası olarak ilan ettiği Ha Long Körfezi gibi çok sayıda tarihi mekâna ev sahipliği yapıyor.

Emirates, Bangkok Havayolları ve Jetstar gibi bölgesel uçuş ortaklarıyla Yangon ve Hanoi'ye gerçekleştireceği günlük uçuşlarla artık Güneydoğu Asya'da önemli başkentlere ve turizm merkezlerine hizmet sağlayarak bu bölgede yer alan turistlerin diğer pek çok şehri de gezi planlarına eklemelerine olanak sunuyor.

Üç Sınıflı Boeing 777-300 Hizmeti
Emirates’in yeni rotalarındaki uçuşlar First Class'ta 8, Business Class'ta 42 ve Economy Class'ta 310 koltuğa sahip üç sınıfta hizmet veren Boeing 777-300ER ile gerçekleşecek. Ayrıca, Dubai ile Hanoi arasındaki karşılıklı haftalık 260 ton kapasiteli kargo hizmetine ek olarak, uçağın alt bölümünde maksimum 20 ton kapasite ile yük taşınabilecek.

Yangon ve Hanoi'ye yapılacak Emirates uçuşları, her gün EK388 sefer sayılı uçuş ile 02.50'de Dubai'den başlayacak ve 11.05'te Yangon Uluslararası Havalimanı'nda son bulacak. Ardından saat 12.35'te Yangon'dan havalanacak olan uçak, 14.50'de Hanoi'deki No Bai Uluslararası Havalimanı'na iniş yapacak. Dönüş uçuşu ise EK389 sefer sayılı uçuş ile 22.50'de Hanoi'den başlayacak ve ertesi gün 12.20'de Yangon'da son bulacak. Ardından saat 01.50'de Yangon'dan havalanacak olan uçak, 05.05'te Dubai Uluslararası Havalimanı'na iniş yapacak.

Emirates Boeing 777-300ER ile seyahat eden yolcular, havayolu tarafından sunulan 2.200'ü aşkın kanal ile ice sisteminin keyfini çıkaracak. Tüm Emirates uçuşlarında olduğu gibi, Yangon ve Hanoi'ye seyahat eden yolcular Economy Class'ta 30 kg, Business Class'ta 40 kg ve First Class'ta 50 kg bagaj hizmetinden faydalanabilecek.

 

 

Bu haber 4099 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.