Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

'Bizi tercih edenler 50 liranın altında uçabiliyor'

Güncelleme :17.05.2016

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, filodan yer işletmeye pek çok büyük atılım hedeflediklerini söyleyerek, "Bizi tercih edenler 50 TL’nin altında uçabiliyor" dedi.
 

Pegasus Hava Yolları, düşük ücretli havacılık modelinde yeni bir döneme hazırlanıyor. 2016’nın Temmuz ayında, 2012’de sipariş ettiği 100 Airbus uçaktan ilkini filosuna katmaya hazırlanan Pegasus, filodan yer işletmeye, misafir deneyiminden dijital ve mobile pek çok alanda büyük atılımlar hedefliyor.
Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, “Pegasus düşük ücretli havayolu modelini Türkiye’yle tanıştırarak, operasyonlarının 10 yılını sektördeki pek çok dengeyi tüketici lehine değiştirmek suretiyle büyük bir başarıyla tamamladı. Pegasus’un iş modeli misafirlere seçim hakkı yani bir başka deyişle seyahat özgürlüğü vermek üzerine kurulu. Bizi tercih edenler 50 TL’nin altında da uçabiliyor, yemeğini, koltuğunu ve diğer ek haklarını istediği gibi seçerek Pegasus usulü 'business' da uçabiliyor. Şimdi artık Pegasus’u da Türkiye’deki düşük ücretli havayolu taşımacılığı modelini de bir sonraki aşamaya taşıma dönemindeyiz. Önümüzdeki dönemde önemli yeni atılımlar gerçekleştireceğiz” dedi.
Pegasus filosunu yeniliyor

Bir hava yolu olarak uçak ve insan olmak üzere 2 önemli kaynakları olduğunu belirten Mehmet T. Nane, şöyle devam etti: “Misafirlerimizi yeni, konforlu uçaklarla uçurmak, filomuzu genç tutmak için filo yatırımımızı önemsiyoruz. Bunun paralelinde Pegasus’un tarihinde 2 büyük uçak siparişi var. Sektörde yer almaya başlamamızla birlikte sonuncusunu geçtiğimiz yıl teslim aldığımız 40 adet  Boeing 737-800 uçak siparişi verdik. Daha sonra da 18 Aralık 2012’de verildiği tarihi itibarıyla Türk Sivil Havacılık tarihinin en büyük siparişi olan 100 uçaklık (25 adet ilave uçak opsiyonu ile birlikte) Airbus Neo siparişi geldi. Bunlara ek olarak geçtiğimiz ay da 5 yeni Boeing 737-800 alımı için sipariş anlaşmamızı imzaladık. Bu yıl Temmuz itibarıyla 100 uçaklık Airbus Neo siparişimizin ilk teslimatlarını almaya başlıyoruz. Airbus A320 ve A321 serisi uçakların NEO modellerinin yeni nesil CFM motorlarıyla dünyada ilk kullanıcısı olacağız. Bu vesileyle misafirlerimize benzersiz bir uçuş deneyimi ve konforu sunacağız."
 

A’dan Z’ye bir seyahat markası


Mehmet Nane, “Misafirlerimiz bizim iş planımızın temelinde bulunuyor. Tüm süreçlerimizde onlara benzersiz bir deneyim sunabilmek için çalışıyoruz. Türkiye’nin ilk ve öncü düşük ücretli hava yolu olarak misafirlerimize ilham vermek ve seyahat etmeleri için imkân tanımak üzere hareket ediyoruz" diye konuştu.
Türkiye’de artık uygun fiyatlarla uçma imkânının sağlanmasıyla seyahat etme alışkanlıklarında köklü bir değişimin başladığını dile getiren Nane, "Biz bunu 'Yeni Nesil Seyahat' olarak adlandırıyoruz. Bu kapsamda her türlü trendin öncüsü olmak, misafirlerimizi yeni nesil seyahat deneyimini yaşatacak yeniliklerle tanıştırmak misyonumuzun bir parçası. Özetle, Pegasus’un A’dan Z’ye hizmet veren bir seyahat markası olması için ciddi yatırım yapıyoruz” dedi...

'Dijital ve mobilde çok iyi bir noktadayız'

Pegasus için müşteri deneyiminde çıtayı biraz da yükseltmenin zamanının geldiğini ifade eden Mehmet Nane, şunları söyledi: "Yeni dönemde Pegasus olarak misafir memnuniyetinde nasıl yeni ufuklar yaratabileceğimize odaklanacağız ...

 

Bu haber 5329 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Ekvator Enerji'den Karadeniz'e 4 santral yatırımı... 25.01.2022
AB, enerji fiyatları ve enflasyondaki yükselişten endişeli... 25.01.2022
BOTAŞ "3 gün gaz kesintisi" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi... 25.01.2022
Doğal gaz ithalatı kasımda yıllık bazda yüzde 2 azaldı... 25.01.2022
Çin’in enerji yatırımlarının yüzde 55’ini güneş oluşturdu... 25.01.2022
Mercedes-Benz, yeni ağır hizmet kamyonu Actros L ile Türkiye’de standartları belirlemeye devam ediyor... 25.01.2022
Ares Logistics 2021 Yılında 5 Taşımasından 3’ünü Türkiye-İspanya Hattında Gerçekleştirdi... 25.01.2022
TLS Lojistik Yılın İlk Ayında Yatırımlarına Başladı... 25.01.2022
İZODER: Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak İçin Yalıtım Seferberliği Başlatılmalı... 25.01.2022
Renault Trucks ve Silahtaroğlu’ndan Gaziantep’te Güçlü İş Birliği ... 25.01.2022
Çağdaş Demirağ’ın acı günü... 25.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.