Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Platin Bilişim Enerji Sektörüne Odaklandı

Güncelleme :13.07.2016

Yeni yasa ve yapılanmalarla büyük bir gelişim süreci yaşayan enerji sektörüne odaklanan Platin Bilişim, hedef büyüttü!
 

2001 yılından beri Türkiye’ nin önde gelen kurumlarına “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı Yönetimi” ve “Güvenlik” konularında profesyonel çözümler sunan Platin Bilişim, yeni yasanın ardından yapılanma sürecine giren enerji sektöründe hedef büyüttü. Enerji sektöründe hızla yaşan gelişim ve bilgi teknolojilerine olan yönelim Platin Bilişim’i harekete geçirdi.

Enerji sektörünün büyük oranda bilişim projelerine ihtiyaç duyduğunu ifade eden Platin Bilişim Satış Direktörü Pınar Bamyacı, “Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketler EPDK kararı doğrultusunda artık pazarlama ve dağıtım birimlerini birbirinden ayırıp, bilişim altyapılarını yeniden düzenlemek zorunda. Bu şirketlerin ISO27001 regülasyonuna uyum sağlayıp belge alabilmek adına bilgi teknolojilerine yatırım yapması gerekiyor. Bu da Platin Bilişim olarak bizim önümüze çok önemli fırsatlar çıkarıyor” dedi.

Bilgi birikimimizi enerji sektörüne yönlendireceğiz

Platin Bilişim olarak 24 banka, 3 hava yolu şirketi ve tüm büyük telekom operatörleri ile çalıştıklarını belirten Pınar Bamyacı, “Tüm bunların yanında enerji sektörünün önemli şirketleri ile de çalışmalarımız var. Ancak tüm enerji şirketlerine de erişebilmiş değiliz. Bankacılık ve telekomünikasyon alanındaki tecrübelerimizi, enerji sektöründe özellikle Anadolu’da faaliyet gösteren şirketlere aktarma amacındayız. Bugüne kadar sahip olduğumuz 350’nin üzerinde referans var. Bu gücümüzü enerji sektörüne aktararak bu sektördeki bilişim yatırımlarını geliştirmek ve şirketimizi daha da büyütmek hedefindeyiz” şeklinde görüş belirtti.

Enerji sektörünün çok hızlı geliştiğine de vurgu yapan Pınar Bamyacı, şunları söyledi:
“Enerji sektöründe liberalleşen bir piyasa ile karşı karşıyayız. Dolayısıyla piyasadaki güvenlik tehditlerinin önemi yeni yeni ortaya çıkıyor. Biz de bu alandaki potansiyel müşterilerimiz için olabildiğince esnek çözümler sunmaya gayret ediyoruz. Günün sonunda şirketlerin tek bir yerden hizmet almasını, bakım, onarım ya da problem çözümü gibi durumlarda tek muhatapları olmayı istiyoruz.”

Enerji sektörü düzenlemeleri mutlaka takip etmeli

Enerji sektöründeki regülasyonların çok hızlı gerçekleştiğine değinen Pınar Bamyacı, “Bu alanda faaliyet gösteren kurumlara en büyük tavsiyemiz regülasyonları düzenli olarak takip etmeleri olacak. Sonrasında kendilerine para kazandıran asıl işlerine odaklanarak uzmanlık gerektiren BT gibi operasyonları bizlere bırakmalılar. Bizim şu anda enerji sektöründen aldığımız en büyük talep ISO27001 Güvenlik Sertifikası ile ilgili altyapı çalışmaları. Kurumların bu altyapıları bir an önce tamamlamaları çok önemli. Ayrıca BT altyapılarının mutlaka dinamik ve değişebilir olmasına dikkat etmeleri gerekiyor” şeklinde konuştu.

“Hız ve kalitemizle öne çıkıyoruz”

Şu anda Platin bilişim olarak 42 kişilik bir ekibe sahip olduklarını da ekleyen Pınar Bamyacı, sözlerini şu şekilde bitirdi:

“Bu 42 kişilik ekibimizin 32’si mühendis. Bu yüzden teknik yönü çok güçlü bir şirketiz. Sahip olduğumuz teknoloji sayesinde müşterimiz ister Ankara’da ister Sydney’de olsun internet üzerinden sistemlerine uzaktan erişerek sorunları mümkün olduğunca hızlı çözebiliyoruz. Bu sayede bizim sorunları çözme süremiz 1 saatin altında kalmış oluyor. Bilişim projelerinde hız ve kalitenin çok önemli etkenler olduğunu düşünüyoruz ve bu çerçevede sunduğumuz hizmetlerimizle farklılaşarak rakiplerimizin bir adım önüne geçiyoruz.
 

 

Bu haber 2539 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
IVECO, ilk IVECO S-WAY çekicileri törenle teslim etti... 24.02.2020
Tırsan’dan Akar Lojistik’e 50 Adetlik Treyler Teslimatı... 24.02.2020
EVS ve ZEBRA Elektronik, elektrikli araç şarj istasyonlarını müşterilerinin ortak kullanımına açmak için işbirliğine gitti ... 24.02.2020
PÜİS, İstasyon sahiplerinin maliyetlerini düşürmek için çalışıyor... 24.02.2020
Poyrazoğlu, “Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’su” arasında... 22.02.2020
Aytemiz Motobike İstanbul Fuarı’nda motosikletlilerin yanında... 22.02.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.