Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Pegasus ve Değer Otizm Derneği’nden “ilk kez uçuran” proje

Güncelleme :20.10.2016

Pegasus Hava Yolları, Otizm ve Asperger sendromu olan çocukların ve ailelerinin havayolu yolculuklarında çektikleri sıkıntıları aşmalarına yardımcı olmak amacıyla Değer Otizm Derneği tarafından yürütülen “Değerli Kanatlar” projesi kapsamında 11 Ekim’de bir uçuş simülasyonu programı gerçekleştirdi. Proje Türkiye’de ilk kez Pegasus tesislerinde hayata geçirildi.
Pegasus Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk düzenlenen etkinlik hakkında, “Biz çocuk misafirlerimizi çok önemsediğimiz için onlara yönelik pek çok uygulama konusunda öncülük etmeyi hedefleyen bir havayoluyuz. Bu misafirlerimiz arasında Otizm ve Asperger sendromu olanlar daha da özel bir yere sahip. “Değerli Kanatlar” projesine destek verip bu özel misafirlerimize Pegasus kabin mock-up’ında simülasyon olanağı sunarak gelecekteki uçuş deneyimlerini keyifli hale getirmeyi ve ebeveynlerine destek sağlayabilmeyi çok önemsiyoruz” dedi.

Değer Otizm Derneği Başkanı Nihat Boztepe
ise “Sosyal alandaki uzmanlıklarımızı hizmet üreten ilgili kurumlarla paylaşarak başarılı sonuçlar alabiliyoruz. Bu çerçevede Türkiye’de ilk kez Pegasus Hava Yolları ile yaptığımız “Değerli Kanatlar” projemizi çok önemsiyoruz. Bu proje ile Otizm ve Asperger sendromu olan çocuklarımızın havayolu yolculuğu sıkıntılarına bir çözüm modeli geliştirmeyi hedefliyoruz. Projemizin sadece Türkiye'de değil Avrupa'daki benzer STK'lar ve hizmet üreten firmalara da öncülük edeceğini düşünüyorum. Aynı zamanda ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk anlamında inovatif bir çalışma olan Değerli Kanatlar projemizin akademik yansımaları da olacaktır. Edindiğimiz bu tecrübeyi ve sonuçlarını, ilgili konularda uzmanlık eğitimi veren Üniversiteler ve diğer hizmet üreten kurumlar ile paylaşmak yine Değer Otizm olarak toplumsal sorumluluğumuzun bir parçasıdır” dedi.

15 çocuk ve ebeveynleri, simülasyon programında Pegasus Hava Yolları’nın İstanbul Kurtköy’deki Simülasyon Merkezi’nde ağırlanarak uçuş deneyimini birebir yaşadılar. Bu program sayesinde aileler çocuklarının uçuş sırasındaki davranışlarını ve tepkilerini gözlemleme ve buna göre gerçek bir uçuşa kendilerini hazırlama olanağı buldular.

Bu haber 6221 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
AB, enerji fiyatları ve enflasyondaki yükselişten endişeli... 25.01.2022
BOTAŞ "3 gün gaz kesintisi" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi... 25.01.2022
Doğal gaz ithalatı kasımda yıllık bazda yüzde 2 azaldı... 25.01.2022
Çin’in enerji yatırımlarının yüzde 55’ini güneş oluşturdu... 25.01.2022
Mercedes-Benz, yeni ağır hizmet kamyonu Actros L ile Türkiye’de standartları belirlemeye devam ediyor... 25.01.2022
Ares Logistics 2021 Yılında 5 Taşımasından 3’ünü Türkiye-İspanya Hattında Gerçekleştirdi... 25.01.2022
TLS Lojistik Yılın İlk Ayında Yatırımlarına Başladı... 25.01.2022
İZODER: Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak İçin Yalıtım Seferberliği Başlatılmalı... 25.01.2022
Renault Trucks ve Silahtaroğlu’ndan Gaziantep’te Güçlü İş Birliği ... 25.01.2022
Ekvator Enerji'den Karadeniz'e 4 santral yatırımı... 25.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.