Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

BP Akaryakıt Acentaları eğitim için bir araya geldi

Güncelleme :01.11.2016

BP Türkiye’nin 41 acenta yetkilisi daha mükemmel hizmet kalitesi için çeşitli branşlarda eğitim aldı

 

BP Türkiye’nin acenta işletmeciliği modeli ile işletilen 38 istasyonunundan sorumlu 41 acenta yetkilisi, 9 ayrı başlıkta toplanan eğitimler için 20-21 Eylül’de İstanbul Pendik Greenpark Otel’de bir araya geldi.

BP Acenta istasyon sistemindeki kaliteyi arttırmak, müşteri hizmetlerinde mükemmelliyet sağlamak ve hizmet kalitesindeki standartı sürdürmeyi hedefleyen eğitimlerde Hukuk, Finans, Sağlık, Emniyet, Çevre ve Güvenlik (SEÇ-G), Operasyonel Mükemmellik, Pazarlama, Akaryakıt Dışı Gelirler, Taşıtmatik, Etik ve Yasal Uyumluluk başlıkları altında 9 farklı konu altında şirket kalite ve standartları paylaşıldı.

BP Akaryakıt Türkiye Acenta ve Akaryakıt Dışı Gelirler Satış Müdürü Arda Uncu
acenta işletmeciliği iş modelinin kısa sürede önemli bir başarı kazandığını belirterek şunları söyledi; “Çok kısa sürede 41 acenta istasyonuna ulaştık ve bu sayı giderek artacak. Türkiye sürekli kendini yeniliyor, müşterilerimizin davranış biçimleri değişiyor. Bizim de ona uygun tekliflerle kendimizi yenilememiz gerekiyor. Acente modelinin amacı yakıt almaya gelen müşterilerimizin istasyondan çok iyi bir hizmet alarak ayrılmasını sağlamak. Eğitimlerde de hem modelin sürdürülebilirliğine katkıda bulunacak hem de başarısını artıracak konulara odaklandık. Acente modelinin BP’nin kalitesini daha iyi yansıtmasını hedefliyoruz ve BP’nin yüksek standartlarını yaygınlaştırarak müşteri memnuniyetini artırıyoruz.”

BP tarafından halen 41 istasyonda uygulanmakta olan “Acenta İşletmeciliği Modeli” giderek yaygınlaşan ve önümüzdeki dönemde de yaygınlaştırılması hedeflenen bir iş modeli. BP’nin kendi perakende noktaları olan bu istasyonların BP’nin tüm standartlarını ve uygulamalarını en iyi şekilde yansıtan ve müşterilere kaliteli hizmet sunan örnek istasyonlar olması hedefliyor. İstasyonları en verimli şekilde işletmeyi hedefleyen acente modeli, uzun vadeli anlaşmalarla çalışılıyor ve her yıl performans değerlendirmesine göre süre uzatılabiliyor. “Acente” tarafından işletilen bu istasyonlar,sürekli olarak BP tarafından denetleniyor.

 

 

Bu haber 2587 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Aytemiz Motobike İstanbul Fuarı’nda motosikletlilerin yanında... 22.02.2020
Poyrazoğlu, “Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’su” arasında... 22.02.2020
Türkiye Enerji Sektöründeki Birleşme ve Satın Almalar 2019 raporu yayımlandı... 21.02.2020
Mobil 1 Center’dan Yeni Hizmet Noktası!... 21.02.2020
Scania’dan Trafik Güvenliğinde Devrim ... 21.02.2020
Türkiye’nin Enerjide Dokunulmamış Hazinesi: Biyokütle... 21.02.2020
TruckStore, Kuzeyhan Lojistik’e 25 adet Mercedes-Benz Actros teslim etti... 21.02.2020
MAN Truck & Bus, Bilbao’da tanıttığı yeni nesil kamyon ve çekicileri ile standartları yeniden belirledi... 21.02.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.