Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ekipman Başlıkları

Mercedes-Benz Türk A.Ş Genel Müdürlük Tesislerinde TEKSER imzası

Güncelleme :27.01.2017

Mercedes-Benz Türk A.Ş. Genel Müdürlük tesisleri içerisindeki akaryakıt istasyonunun yapım ihalesini alan Tekser, işi başarıyla tamamlamıştır.

 

Tekser A.Ş, akaryakıt istasyonlarına verdiği hizmetlerin yanı sıra, son yıllarda endüstriyel tesislerde de, akaryakıt tesisatı, tank-pompa otomasyonu, akaryakıt yönetim sistemleri konusunda da yoğun çalışmalar yapmaktadır.
 

Bu kapsamda son olarak, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Genel Müdürlük tesisleri içerisindeki akaryakıt istasyonunun yapım ihalesini alan Tekser, işi başarıyla tamamlamıştır.
 

Tesise, şirket içi kullanımdaki ve üretimden çıkan yeni araçların yakıt ikmalinde kullanılacak olan iki adet dörder tabancalı Wayne Helix pompanın montajı yapılmıştır. Yanı sıra, tesisin jeneratör ve yangın sistemlerini besleyen tankların, Hectronic tank otomasyonu marifetiyle yakıt miktarlarının belirlenen seviyeye düştüğünde otomatik dolumunu başlatıp, % 85 seviyeye geldiğinde durduran ve her türlü emniyet koşullarını sağlayan sistem devreye alınmıştır. Aynı zamanda tüm sistemlerin mahallindeki ekranlardan kontrol ve yönetimi yapılırken, Hectronic Optivas yazılımı ile de, şirketin merkez otomasyon sisteminden takip edilebilmektedir. Tankların güvenliği ise SGB çift cidar tank kaçak algılama sistemi ile sağlanmaktadır.
 

Tüm bu işlemlerin yapımı sırasında, her türlü inşaat işleri de Tekser tarafından yapıldığı gibi, mevcut kanopinin de giydirmeleri yenilenmiştir. Kanopi altı aydınlatması, sektörümüzde lider dağıtım firmalarının akredite ettiği ve  beğeniyle kullanılan Ligthmaster led aydınlatma armatürleri ile yapılarak, mükemmel ve ekonomik bir aydınlatma sağlanmıştır. Kurulu bütün sistemlerin elektrik beslemesi ise Tekser tesislerinde özel proje bazlı dizayn ile üretilen elektrik ana dağıtım panosu ve yönetim sistemi tarafından sağlanmaktadır.
Bu konuda Tekser'i tercih eden Mercedes-Benz Türk A.Ş.'ye teşekkür ederiz.

 

 

Bu haber 3872 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Günsan GEP CLUB ile Türkiye’deki tüm elektrikçilere ulaşacak... 06.08.2020
SOCAR AVIATION, Milas-Bodrum Havalimanı’nda yakıt teminini kendi ikmal tesislerinden yapacak... 06.08.2020
Rosatom Rüzgâr Enerjisi Yatırımlarına Devam Ediyor... 06.08.2020
Çin, bu yılki yenilenebilir enerji yatırım bütçesini 31,5 milyar dolara çıkardı... 06.08.2020
7 aylık kimya ihracatı 10 milyar doları aştı... 06.08.2020
PETLAS çiftçilere destek oluyor... 06.08.2020
ASİS Otomasyon, Yapay Zeka Kullanarak Oluşturduğu S.I.R. Raporlarında EPA Onayı Aldı... 06.08.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.