Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ekipman Başlıkları

TORA Geleneksel 11.SEÇ Haftası Eğitimleri Tamamlandı

Güncelleme :23.02.2017

TORA Petrol’ün her yıl özenle düzenlediği SEÇ haftası bu yıl 1 Şubat’ta başladı.
   
 

11. kez düzenlenen SEÇ Haftası kapsamında ilk gün sağlık taramaları gerçekleştirildi. Hem saha hem de ofis çalışanlarına tam kan testi, açlık şeker testi, kolesterol testi, işitme testi, akciğer grafisi, solunum fonksiyon testi ve idrar tahlilleri yapıldı.


  İkinci gün saha çalışanlarına İş Güvenliği ve SEÇ eğitimleri verildi. Eğitim, TORA Kalite ve SEÇ Departman Müdürü Anıl Erdinç Tüfekçi’nin açılış konuşması ile başladı. Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Çiğdem Kıraç; çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası kavramı ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar hakkında çalışanları bilgilendirdi. Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Derviş Altuğ Arıcan; kişisel koruyucu donanım kullanımı, yangın ve yangından korunma ve Portatif Gaz Dedektörü (LEL Cihazı) kullanımını uygulamalı olarak anlattı. Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Şaban Yılmaz; parlama ve patlama, tahliye ve kurtarma hakkında bilgiler verdi. Anıl Erdinç Tüfekçi; iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elektrik tehlikeleri ve önlemleri, elle kaldırma ve taşıma yöntemleri, kapalı hacimde çalışma, iş kazalarının sebepleri ve korunma tekniklerinin uygulanması hakkında bilgiler verdi.


  Eğitimler, Hassa Yangın tarafından verilen teorik ve uygulamalı yangın eğitimi ile tamamlandı. Yangın türleri, yangından korunma yöntemleri, yangın söndürme sistemleri hakkında saha ve ofis çalışanları bilgilendirildi. Tüm çalışanlara uygulamalı yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı.
 

 

Bu haber 2998 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Günsan GEP CLUB ile Türkiye’deki tüm elektrikçilere ulaşacak... 06.08.2020
SOCAR AVIATION, Milas-Bodrum Havalimanı’nda yakıt teminini kendi ikmal tesislerinden yapacak... 06.08.2020
Rosatom Rüzgâr Enerjisi Yatırımlarına Devam Ediyor... 06.08.2020
Çin, bu yılki yenilenebilir enerji yatırım bütçesini 31,5 milyar dolara çıkardı... 06.08.2020
7 aylık kimya ihracatı 10 milyar doları aştı... 06.08.2020
PETLAS çiftçilere destek oluyor... 06.08.2020
ASİS Otomasyon, Yapay Zeka Kullanarak Oluşturduğu S.I.R. Raporlarında EPA Onayı Aldı... 06.08.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.