Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Akaryakıtta vergi kaçağına karşı EPGİS-Devlet işbirliği

Güncelleme :10.05.2017

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık Genel Müdürlüğü, akaryakıtta yıllık yaklaşık 20-25 milyar TL'lik vergi kaybına yol açan maliyet altı satışlara karşı önlemlere EPGİS’le işbirliğini de ekledi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), üyelerinin yapacağı bildirimler için bir WhatsApp ihbar hattı açtı.

 

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık Genel Müdürlüğü’nün davetiyle gerçekleşen toplantıda, akaryakıtta yıllık yaklaşık 20-25 milyar TL'lik vergi kaybına yol açan maliyet altı satışlara karşı alınan önlemler ele alındı. Toplantıda, sahada yaşanan maliyet altı akaryakıt vakalarının ilgili yetkililere duyurulmasında EPGİS’in aktif rol alması kararı alındı. EPGİS, üyelerinin yapacağı bildirimler için bir WhatsApp ihbar hattı açtı. Maliyetinin altında satış yapan istasyon ya da dağıtıcılarla ilgili yapılacak ihbarlar EPGİS tarafından Gümrük Muhafaza Kaçakçılık Genel Müdürlüğü’nün özel birimine iletilecek. Gümrük Muhafaza Kaçakçılık Genel Müdürlüğü, bu tür kötü niyetli uygulamalara karşı anında harekete geçerek gerekli işlemleri yapacak.   


EPGİS Başkanı Fesih Aktaş
, sendika üyesi istasyonlara çağrı yaparak, bölgelerinde tespit ettikleri maliyet altı satış yapanları 0533 918 28 21 numaralı Whatsapp hattına bildirmelerini istedi.


EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, geçtiğimiz günlerde Türkiye'de satılan akaryakıtın yüzde 18 - 22'si gibi büyük bir kısmının kaçak olduğunu belirterek, maliyetin altına satışın güncel yöntemlerini şöyle açıklamıştı: Özel yazılımlarla yazar kasaların beyinlerini sıfırlama, faturasız satış yapma, irsaliye ile aynı malı birden fazla kere satma, LPG yerine ÖTV'si daha düşük olan tüplü gaz doldurma ve kamu ihalelerinde maliyetinin altında teklif verme.

Bu haber 1997 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Eren enerji otomasyon çözümleri için Mepsan’ı tercih etti... 28.02.2020
Madeni Yağın Uzmanı Motul, Deniz Tutkunları ile CNR Avrasya Boat Show’da buluşuyor... 28.02.2020
Onikişubat Belediyesi Araç Takip Sistemlerini Neofleet İle Değiştirdi... 27.02.2020
Krone, Daralan İç Pazarda Satışlarını Yüzde 17 Arttırdı... 27.02.2020
Scania’dan Satış Sonrası Servis Hizmetlerinde Kampanya... 27.02.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.