Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

ALPET’in 20. Yılında Büyük Buluşma

Güncelleme :30.11.2017

Türkiye’de ve KKTC’de faaliyet gösteren Türkiye’nin öncü akaryakıt kuruluşlarından Altınbaş Petrol (Alpet), Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta bulunan bayilerini Girne Acapulco Resort Convention Otel’de gerçekleştirdiği Bayi Vizyon Toplantısı’nda bir araya getirdi. 500’e yakın bayiyi “Birlikte daha ileriye” sloganıyla 24-26 Kasım tarihleri arasında buluşturan etkinlikte Altınbaş Holding Yönetim Kurulu üyeleri ve akademik dünyadan temsilciler de yer aldı.
 

Altınbaş Holding’in akaryakıt dağıtımı alanında faaliyet gösteren iştiraki Alpet, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs genelindeki bayileriyle 24-26 Kasım tarihleri arasında Kıbrıs Acapulco Resort Convention’da bir araya geldi. Alpet’in 20. yılına özel düzenlenen Bayi Vizyon toplantısına, Alpet’in 500’e yakın bayi temsilcisi katıldı. İki gün süren organizasyonda Alpet yöneticileri sektörel piyasaları, enerji dünyasındaki gelişmeleri ve 2017 yılını değerlendirilirken, 2018’e ait hedef ve stratejilerini de bayilerle paylaştı.


Enerji sektöründe yarışma kararlılığı


Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki bayi ağı ile hizmet veren, akaryakıt sektörünün öncü kuruluşu Alpet adına karşılama konuşmasını Alpet Kıbrıs Ülke Müdürü Mehmet Fatih Toprak gerçekleştirdi. Ardından söz alan Alpet CEO’su Ali Murat Yeşilyurt ise Altınbaş Holding Grup Şirketlerinin faaliyetlerinden, Türkiye ve dünya enerji sektör görünümünden ve son olarak da Alpet’in bayileriyle birlikte büyüme strateji ve hedeflerinden söz etti. Yeşilyurt konuşmasında “Bugün burada daha ileriye dengeli ve güçlü bir şekilde adım atmak için bir araya geldik. 20 yıllık serüvenimizde daima sizlerden güç alarak Türkiye’nin milli petrol markası haline geldik. Buradan geleceğe yönelik daha güçlü ve kararlı adımlarla çıkacağımıza inanıyorum.” dedi.


Bayi Vizyon Toplantısı’nın akademik yorum getiren konuşmacılardan Altınbaş Üniversitesi İşletme Bölümü Dekanı Prof. Dr. Ercan Gegez perakende endüstrisinde öne çıkan pazarlama yöntemleri ve piyasa araştırmalarından söz ederken; şirketlerin entelektüel sermayesinin ve dijital trendleri yakalamanın marka itibarı yaratım sürecinde önem kazandığını vurgulayan Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin dünya piyasalarındaki güncel ithalat ve ihracat rakamları üzerinden Türkiye’nin ticaret dinamiklerini ele aldı.
 

İstikrarlı iş ortaklarıyla birlikte daha ileriye


Konuşmalarıyla konuklara deneyimlerini aktaran Alpet Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş ve Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sofu Altınbaş görevlerinin ALPET’i hakettiği noktaya getirmek olduğunu vurguladı.


Prof. Dr. Emre Alkin operatörlüğünde gerçekleşen kapanış panelinde ise Altınbaş Holding ve Alpet Yönetim Kurulu üyeleri Altınbaş Holding Grup Şirketleri ile tanışma hikayelerinden, sergiledikleri başarılarının arkasındaki çalışmalarından ve geleceğe yönelik marka hedeflerinden söz etti.  


Toplantıda uzun yıllardır Alpet ailesinin üyesi olan istikrarlı iş ortağı bayilere plaketleri verilirken, 2017 yılında en iyi performansı gösteren bayilere de ödülleri takdim edildi. Alpet bayileri, oturumlar sonrasında yenilen akşam yemeğinin ardından Latif Doğan’ın şarkıları ve sahne performansıyla eğlenme fırsatı buldu.

 

Bu haber 1508 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Aytemiz Motobike İstanbul Fuarı’nda motosikletlilerin yanında... 22.02.2020
Poyrazoğlu, “Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’su” arasında... 22.02.2020
Türkiye Enerji Sektöründeki Birleşme ve Satın Almalar 2019 raporu yayımlandı... 21.02.2020
Mobil 1 Center’dan Yeni Hizmet Noktası!... 21.02.2020
Scania’dan Trafik Güvenliğinde Devrim ... 21.02.2020
Türkiye’nin Enerjide Dokunulmamış Hazinesi: Biyokütle... 21.02.2020
TruckStore, Kuzeyhan Lojistik’e 25 adet Mercedes-Benz Actros teslim etti... 21.02.2020
MAN Truck & Bus, Bilbao’da tanıttığı yeni nesil kamyon ve çekicileri ile standartları yeniden belirledi... 21.02.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.