Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ekipman Başlıkları

İnterpet, bayilerine “Akaryakıt Pasaport Eğitimi” verdi

Güncelleme :31.03.2018

 İnterpet, 23-24 Şubat tarihleri arasında Four Points by Sheraton İstanbul Oteli’nde Türkiye genelinde bulunan bütün bayilerine, bayi çalışanlarına ve  bayi adaylarına “Akaryakıt Pasaport Eğitimi” verdi.

Türkiye ekipman sektörünün lider firmalarından birisi olan İnterpet’in  23-24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirdiği  “Akaryakıt Pasaport Eğitimi”ne Türkiye genelinde bulunan 30 civarındaki bayisinin yanı sıra, bayi çalışanları, bayi adayları ve akaryakıt dağıtım sektöründeki iş ortaklarının temsilcilerinden oluşan 100 kişilik kalabalık bir grup katıldı. Açılış konuşmasını  İnterpet İş Geliştirme Müdürü Tüten ALUÇ’un yaptığı  toplantıda Satış Pazarlama Müdürü İ. Eren İNANÇ, Elektronik Hizmetler Sorumlusu Volkan MEMİŞOĞLU,  Teknik Müdür Oğuzhan ALTUNTAŞ  ve  Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü Demet DURA alanlarıyla ilgili çeşitli sunumlar gerçekleştirdi. 2 gün süren ve çok verimli geçen toplantıda  İnterpet’in 2018 yılı “Akaryakıt Pasaport Eğitimi”ne BP’nin SEÇ Danışmanı Emir ÖZDEMİR, Opet’in SEÇ Müdürü Tekin DEMİRAT, Petrol Ofisi’nin SEÇ Müdürü Gönenç BAYRAM ve Shell’in SEÇ Danışmanı Ziya BEKTAŞOĞLU da katıldı.

 23-24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen “Akaryakıt Pasaport Eğitimi” ile ilgili gazetemize açıklama yapan İnterpet’in Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü Demet DURA, “Akaryakıt Pasaport Eğitimi” ile ilgili bütün bilgileri detaylı bir şekilde katılımcılarla paylaştıklarını söyledi.

 2015 yılından beri İnterpet bünyesinde Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü olarak görev yaptığını açıklayan Dura, 23-24 Şubat tarihleri arasında “Akaryakıt Pasaport Eğitimi”  ile ilgili bayi toplantımızı Four Points by Sheraton İstanbul Oteli’nde gerçekleştirdik. Akaryakıt sektöründe personellerin çalışabilmesi için pasaport alma mecburiyeti var. Bu pasaportları alabilmeleri için akaryakıtda SEÇ-G ile ilgili özel bir eğitim almaları gerekmektedir. İlgili eğitimi gerçekleştirmek için bayi toplantısı yaptık. Toplantının açılışında İş Geliştirme Müdürü’müz Tüten Aluç katılımcılara hitaben bir konuşma gerçekleştirerek 2 gün sürecek olan bayi toplantısına gösterilen ilgiden oldukça memnun olduğunu belirtti ve toplantının tüm katılımcılar açısından verimli geçmesi dileklerinde bulundu. Birinci gün yaptığım sunumda akaryakıt sektöründe çalışma şekilleri ve uyulması gereken zorunlu kuralları aktaran SEÇ eğitimi verdim. İlk gün BP’nin SEÇ Danışmanı Emir ÖZDEMİR, Opet’in SEÇ Müdürü Tekin DEMİRAT, Petrol Ofisi’nin SEÇ Müdürü Gönenç BAYRAM, Shell’in SEÇ Danışmanı Ziya BEKTAŞOĞLU çalışmaları ve beklentilerini bayilerimize aktardılar. İşbirliği içinde olduğumuz dağıtım şirketlerinin seç sorumlularının özellikle bayi toplantımıza katılmalarını istedik. Çünkü sahada çalışanlarla akaryakıt firmalarının beklentilerini aynı platformda buluşturmak istedik ve bunu da bu sayede gerçekleştirmiş olduk. Burada dağıtım firmalarının bayilerimizden beklentileri neler, bunun karşılığında istekleri neler, sahadaki personelin nelere uygun olarak çalışmalarını sürdürmeleri, neleri yapmamaları konularına değinildi. İlk gün Petrol Ofisi, BP, Opet, Shell’in SEÇ Müdürleri benim SEÇ alanımdaki sunumuma yaptıkları açıklamalarla destek oldular, firmalarının istedikleri özel durumları aktararak yapılması gerekenleri aktardılar. Akabinde ise bir farklılık olması açısından ilk güne dair, bayilerimizden, edinimleri ile ilgili olarak bir mektup yazmalarını istedik. Bu da bize çok güzel bir geri dönüşüm sağladı. Eğitimin akabinde sınav yapıldı ve başarılı olan kişilere dağıtım firmalarının pasaportları teslim edilecektir.

   2. günde de çok yoğun bir programla bayi toplatısına devam ettiklerini söyleyen Dura, İnterpet’in Satış Pazarlama Müdürü İ. Eren İNANÇ, Elektronik Hizmetler Sorumlusu Volkan MEMİŞOĞLU, Teknik Müdür Oğuzhan ALTUNTAŞ, kendi departmanları ile çalışmaları, yenilikleri, sahada yaşadıkları sorunları, bu sorunların çözümleri, bayilerden beklentileri alanlarında çok detaylı sunumlar gerçekleştirdiler. Satış Pazarlama Müdürümüz İ. Eren İNANÇ, Yanlış Dolum Önleme sistemimiz ile ilgili çalışma prensipleri hakkında bilgi aktarımında bulundu. Elektronik Hizmetler Sorumlumuz Volkan MEMİŞOĞLU, elektronik çözümler ve akıllı istasyon projelerimiz hakkında bilgileri paylaştı. Teknik Müdürümüz Oğuzhan ALTUNTAŞ ise alt yapı ekipmanları, montajları ve sahada karşılaşılan sıkıntılar hakkında gerçekleştirdiği sunumla bayilerin çok detaylı bilgi edinmeleri sağlandı. Daha sonra günümüz sorunlarından birisi olan deprem üzerine GEA Uluslar Arası Arama Kurtarma Ekipleri tarafından kısa bir sunum yapıldı. Bu da günümüzün sorunu olduğundan bayilerimizin çok hoşuna gitti. Depremle karşılaştıklarında neler yapmaları gerektiği konusunda en yetkili ağızlardan doğru bilgileri öğrendiler. 2 gün süren bayi toplantımız çok verimli bir şekilde gerçekleşti ve 2. günün sonunda bayilerimize ve çalışanlarına eğitim katılım sertifikalarını verdik. İNTERPET Ailesi olarak tüm katılımcılarımıza tekrar teşekkür eder, İNTERPET’in Çözüm yaratmaya bundan sonra da devam edeceğini tekrar vurgulamak isterim. 

SEÇ alanındaki çalışmalarının önümüzdeki süreçte de devam edeceğinin altını çizen Dura, 2018’in sonuna doğru  Franklin firması ile UPP eğitimlerinin verilmesi doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor.2018’de bayilerimizin ellerindeki sahip oldukları sertifikalarını artırmak istiyoruz ve bu yönde de çalışmalarımız olacak. SEÇ olarak hedeflerimiz çok fazla. Her yaşanan olaya bir video çekmek gibi bir planımız var. Zamanla bu alandaki çalışmalarımız daha netlik kazanacaktır dedi.

 

Bu haber 2985 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Günsan GEP CLUB ile Türkiye’deki tüm elektrikçilere ulaşacak... 06.08.2020
SOCAR AVIATION, Milas-Bodrum Havalimanı’nda yakıt teminini kendi ikmal tesislerinden yapacak... 06.08.2020
Rosatom Rüzgâr Enerjisi Yatırımlarına Devam Ediyor... 06.08.2020
Çin, bu yılki yenilenebilir enerji yatırım bütçesini 31,5 milyar dolara çıkardı... 06.08.2020
7 aylık kimya ihracatı 10 milyar doları aştı... 06.08.2020
PETLAS çiftçilere destek oluyor... 06.08.2020
ASİS Otomasyon, Yapay Zeka Kullanarak Oluşturduğu S.I.R. Raporlarında EPA Onayı Aldı... 06.08.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.