Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Koronaya çözüm bulunduğunda ve bugünler bittiğinde, ne olacak?

Güncelleme :30.05.2020

 Dezenfektan üretimi, dezenfeksiyon cihazlarına talep artmaya devam edecek, gittikçe büyüyen bu pazarda TORA’da yerini aldı. 

Dünya bugünlerde evine kapandı diyebiliriz. Herkes endişeli bir şekilde bu kabus dolu günlerin bir an önce bitmesi için sabırsızlanıyor. Korona salgını bugün yaklaşık 200’ü aşkın ülkede hayatı durdurma seviyesine getirdi. Bu kadar hızla bulaşan ve hayati tehlike taşıyan, başlarda grip algısıyla ortaya çıkan bu virüs dur durak bilmiyor. 

Hepimiz sosyal medya sayesinde bu hastalıktan korunmak için neler yapmamız gerektiğini biliyoruz. Uzmanlar sürekli açıklamalarda bulunuyor. “Ellerinizi yıkayın, kişisel hijyeninize özen gösterin, ortak kullanım alanlarından uzak durun, evinizde kalın ve gerekmedikçe dışarı çıkmayın.” 

Bu süreç devam ederken, Korona bize ortak kullanılan mekanların, temas noktalarının aslında bizler için ne denli tehlikeli olabileceğini hatırlattı. Hepimiz şuan dokunduğumuz bir su şişesine dahi kontamine oldu mu acaba gözüyle bakıyoruz. 

Peki, Koronaya çözüm bulunsa dahi, her şey eskisi gibi olabilecek mi?

Ruh sağlığı alanında çalışan uzmanların öngörülerine göre birçok birey, gündemdeki pandemi sonlandığında eski rutinine kolayca dönemeyecek. Yani, 1 ay öncesinde bir otobüste tutamaçlardan tutunmak, bir petrol istasyonunun tuvaletini kullanmak bizler için sıradan bir rutin diziniyken, pandemi sonrası hayatımızın vazgeçilmezi olan tüm bu ritüelleri gerçekleştirdikten sonra pandemi günlerinde yaşadığımız kaygılara benzer kaygıları yaşamaya ne yazık ki devam edeceğiz. Nasıl ki dışarıyla temasımızda dokunduğumuz yabancı cisimlere temas sonrası elimizi temizleme ihtiyacı hissediyorsak, psikolojik açıdan rahatlama ve güvende hissetme amaçlı aynı dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştirme isteğimizin devamlılığı söz konusu olacak. 

Bu da kolayca dezenfektanlara, maskelere ve eldivenlere veda edemeyeceğimiz anlamına geliyor.

Dezenfektan üretimi, dezenfeksiyon cihazlarına talep artmaya devam edecek, gittikçe büyüyen bu pazarda TORA’da yerini aldı. 

Bu haber 4383 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa, Otopratik markalı yedek parça ürün gamını genişletti, yerli ve yeni ürünlerini pazara sundu... 19.09.2020
LPG’li araçların kapalı otoparklara girebilmesi için neler gerekli?... 19.09.2020
OPET, ‘Çalışan Mutluluğu’ Çalışmaları ile Uluslararası Ödülleri Topladı... 18.09.2020
WRC Türkiye Rallisi’nde Bc Vision Motorsport’un Enerjisi Aytemiz’den... 17.09.2020
2019 Yılının En Başarılı TIR Sürücüleri ve Tepe Yöneticileri Ödüllendirildi... 17.09.2020
“BP Enerji Görünümü 2020” Raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi... 17.09.2020
SÜT-D Dünya Temizlik Günü Çağrısı: “Dijital Yaşamımızı Temizleyelim”... 17.09.2020
ZF Dönüşümü Hızlandırıyor, Kaynak Kullanımını Pazarın Yeni Durumuna Göre Ayarlayıp, Geleceğe Yatırım Yapıyor... 17.09.2020
Aygaz Dünyası’na Gümüş Ödül ... 17.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.