Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

TORA Koronavirüs Süreci ve Sonrası SEÇ Yönetimi

Güncelleme :09.06.2020

TORA, Kovid-19 salgınının ilk günlerinden itibaren öncelikle nöbetçi ekiplerden başlamak üzere pandemi ile ilgili bugüne kadar toplam 232 Tora ve bölge servis personeline eğitimler düzenledi.

Mart ayının hemen ortasında Türkiye’de başlayan Kovid-19 salgınının ilk günlerinden itibaren öncelikle nöbetçi ekiplerden başlamak üzere pandemi ile ilgili bugüne kadar toplam 232 Tora ve bölge servis personeline eğitimler yapılmıştır. 

Nöbetçi saha ekipleri ile ilk eğitimler uzaktan görüntülü toplantı teknolojileri kullanılarak yapılmıştır. Saha ekipleri hızlıca teknolojiye adapte olmuşlardır.

Bu toplantıların bir bölümü Kovid-19 salgını hakkında virüsün özellikleri, bulaşma yöntemleri, sahalarda alınabilecek her türlü tedbir olmak üzere bir bilgilendirme şeklinde olmuştur. Ama bizler için daha önemli olan modern yönetim sistemleri kapsamında özellikle üzerinde durulan katılım ve danışma kısmı olmuştur. Toplantının bu ikinci bölümünde düşünülen her tedbirin sahada uygulanabilir olup olmadığı, ilave bir SEÇ riski oluşturup oluşturmadığı tek tek tüm katılıcılara sorularak onların fikirleri alınmıştır. Düşünülen tedbirler dışından ilave tedbir olarak alınabilecek diğer tedbirler de sorulmuş ve ortak olarak tartışılmıştır.

İlk toplantılardan itibaren sürecin başında ve belli aralıklar ile TORA’nın İşyeri Hekiminin değerli katkıları ile personelin merak ettiği konular hakkında bilgi vermiştir. Bu toplantılar kapsamında ilk defa İSG Kurulu toplantıları da online olarak yapılarak tutanak altına alınmıştır. Özellikle saha ve ofis çalışanlarının bu toplantılarda katılım ve danışma ilkesi gereği belirttiği bazı tedbirlerde değişiklikler yapılmıştır.

Kovid-19 döneminde TORA 3 farklı plan oluşturmuştur. Bu planlar; TORA Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma Planı, TORA Dezenfeksiyon Planı ve TORA Şehirlerarası Seyahat ve Konaklama Planı olmuştur. Bu planlar dinamik bir şekilde her hafta revize edilerek süreç boyunca dinamik bir SEÇ Yönetimi sergilenmiştir.

Nisan ve Mayıs ayları içerisinde her hafta 2 toplantı yöneticiler tarafından yapılarak mevcut alınan tedbirler ve salgın ile ilgili gerek yasal mevzuat gerekse diğer yurtiçi ve yurtdışı kurum, kuruluş ve firmalardan derlenen tedbirler gözden geçirilmiştir. Sonrasında düşünülen tedbirler yine uzaktan görüntülü toplantı teknolojileri ile tüm saha personeli ile gruplar halinde toplantılar yapılarak paylaşılmıştır. Bu süreçte özellikle katılımlar az tutularak aynı toplantı ve eğitim içerikleri 5 defa tekrarlanmıştır.

Geçtiğimiz bayram döneminde 81 ilde sokağa çıkma yasağı sırasında tüm bölge servislerimizi kapsayan hem bayramlaşma hem de en güncel tedbirler hakkında toplantılar düzenlemiştir. Bu toplantılar sayesinde TORA pasaportuna sahip tüm personelin online olarak eğitimleri katılması için altyapının da kontrolü yapılmıştır. Sahada emniyetli bir alanda mola sırasında cep telefonu ile toplantılara katılım olduğu gibi evden bilgisayarlar üzerinde de katılımlar olmuştur.

Tüm TORA ve bölge servis çalışanlarımız için TORA  online eğitim portalı en güncel bilgi ve eğitim materyallerine ile zengileştirilmeye devam etmekdir.

 

Bu haber 4157 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa, Otopratik markalı yedek parça ürün gamını genişletti, yerli ve yeni ürünlerini pazara sundu... 19.09.2020
LPG’li araçların kapalı otoparklara girebilmesi için neler gerekli?... 19.09.2020
OPET, ‘Çalışan Mutluluğu’ Çalışmaları ile Uluslararası Ödülleri Topladı... 18.09.2020
WRC Türkiye Rallisi’nde Bc Vision Motorsport’un Enerjisi Aytemiz’den... 17.09.2020
2019 Yılının En Başarılı TIR Sürücüleri ve Tepe Yöneticileri Ödüllendirildi... 17.09.2020
“BP Enerji Görünümü 2020” Raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi... 17.09.2020
SÜT-D Dünya Temizlik Günü Çağrısı: “Dijital Yaşamımızı Temizleyelim”... 17.09.2020
ZF Dönüşümü Hızlandırıyor, Kaynak Kullanımını Pazarın Yeni Durumuna Göre Ayarlayıp, Geleceğe Yatırım Yapıyor... 17.09.2020
Aygaz Dünyası’na Gümüş Ödül ... 17.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.